Lumia 1520 Garip Ama Batarya İki Farklı Şarj Süresi Gösteriyor Yardım..

Sponsorlu Bağlantılar

gardi

gardi

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 Garip Ama Batarya İki Farklı Şarj Süresi Gösteriyor Yardım..
Merhabalar Arkadaşlar Lumia 1520 cihazımın garantisi bitti ve soruna giriş yapmak istiyorum..
cihazın son günlerde şarj sorunu ortaya çıkmaya başladı sorun bataryadanmı ? kararlı yapı windows 10 14393.693 sürümündenmi ? anlayamadım.
windows phone 8.1'e geri de dönemedim microsoft hesaplarında sıkıntı varmış daha sonra windows 10 yükseltmesi yapılmıyormuş galiba onun için geri dönmedim.
şimdi sorun şu ....
cihazı şarja takıyorum. yüzde yüz oluyor cihazı şarjdan çekip kullanmaya başlıyorum.yüzde 80 veya yüzde 50 veya yüzde 70 fark etmiyor herhangi bir sayıda birden kapanıyor ve şarja takmadan cihaz açılmıyor.
daha sonra şarja takıp açıyorum yüzde 2 yüzde 3 veya yüzde 14 civarlarında oluyor baya bi denedim bunu.cihaz şarjda iken ses alçatma ve açma kapama düğmesine basıp yeniden başlatıyorum.cihaz açıldığında ise tekrar yüzde 80 gibi bir yerden şarj etmeye devam ediyor.
tekrar elime alıyorum.yine aynı şekilde kapanıyor şarja takmadan açılmıyor ve tekrar şarja takıp açtığımda ise yüzde 2 gibi bir yerden devam ediyor bu kısır döngü böyle devam ediyor.
acaba sorun yazılımsalmı yoksa batarya ile alakalımı ?
kalibrasyon falan yaptım pek bişey değişmedi sorun yine aynı
hard reset attım sorun yine düzelmedi
soft reset attım sorun yine düzelmedi.
windows phone 8.1 dönmek bu sorunu çözermi ? daha önce başına gelen arkadaşlar varsa aydınlatırsa sevinirim :)
son olarak baya bi kafanızı karıştırdım.eğer sorun baratyadan sa ne kadar masrafı oluyor ankarada bu işi yapan sağlam bir servis veya bir yer varmı ?yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Cihaz Sıfırlamayı Deneyin Olmazsa.Bataryayı Kullanım Şekline Göre 2 Yıl Normal Oladabilir Olmayadabilir

• Beğen
Tepkiler: gardi
gardi

gardi

Üye
    Konu Sahibi
cihazı bir çok yöntemle sıfırladım ama hala sorun aynı.Windows Phone 8.1 e dönüp yeniden yükseltebilen varmıki w10 a ? wp8.1 de hesap sıkıntısı varmış galiba bu aralar. bir tek o kaldı ondada duzelmezsse bataryadan büyük ihtimal.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@gardi
Yapılabileceklerle ilgili düşünceler:

1- NecatiyBey caddesinde Maltepe köprüsü bağlantısının olduğu yere yakın bir yerde Nokia servisi var..
Oraya götürerek ölçüm yaptırabilir ve sorunun nerden kaynaklandığını anlayabilirsiniz..

2- 1520'ye ait başka bir kullanıcaının pilini(Arkadaşınız var ise) takarak deneme yapabilirsiniz..

3- Yine Necatibey Caddesinde bulunan Balıkçıoğlu İş hanında bazı tamircilere götürerek pili kontrol ettirebilirsiniz..

Önemli ölçüde pil sorunu gibi duruyor..

NOT: 8.1 den Windows 10 Mobile yüklemek için(L 1520 win 10 Mobile alabilecek cihazlar arasında olduğundan) Yükseltme Danışmanı isimli Microsoft uygulamasını telefonunuza yüklemeli ve çalıştırmalısınız.

Son düzenleme:
  • Beğen
gardi

gardi

Üye
    Konu Sahibi
@gardi
Yapılabileceklerle ilgili düşünceler:

1- NecatiyBey caddesinde Maltepe köprüsü bağlantısının olduğu yere yakın bir yerde Nokia servisi var..
Oraya götürerek ölçüm yaptırabilir ve sorunun nerden kaynaklandığını anlayabilirsiniz..

2- 1520'ye ait başka bir kullanıcaının pilini(Arkadaşınız var ise) takarak deneme yapabilirsiniz..

3- Yine Necatibey Caddesinde bulunan Balıkçıoğlu İş hanında bazı tamircilere götürerek pili kontrol ettirebilirsiniz..

Önemli ölçüde pil sorunu gibi duruyor..

NOT: 8.1 den Windows 10 Mobile yüklemek için(L 1520 win 10 Mobile alabilecek cihazlar arasında olduğundan) Yükseltme Danışmanı isimli Microsoft uygulamasını telefonunuza yüklemeli ve çalıştırmalısınız.

biliyorsunuz diye tahmin ediyorum bunun bataryası çıkmıyor.yinede batarya ölçümü yapabilirlermi hocam ?

birde son günlerde mesela bu hafta içinde wp8.1 den w10 yükseltmesi yaptınızmı hocam? Wp8 Microsoft hesaplarında oturum açma sıkıntısı varmış o yüzden geri wp8.1 e dönüp denemedim.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
biliyorsunuz diye tahmin ediyorum bunun bataryası çıkmıyor.yinede batarya ölçümü yapabilirlermi hocam ?
birde son günlerde mesela bu hafta içinde wp8.1 den w10 yükseltmesi yaptınızmı hocam? Wp8 Microsoft hesaplarında oturum açma sıkıntısı varmış o yüzden geri wp8.1 e dönüp denemedim.
Bu telefonlarla ilgili teknik bilgi sahibi olanlar batarya kontrolünü yapabilirler.
Sonuçta, klasik usulde batarya çıkartması yapılmasa bile, batarya bittiği zaman değişimi yapılabilir.
O yüzden de kontrol ve değişim konusunda hiç bir sıkıntı olmaz.
8.1'den ise son günlerde yükseltme yapmadım. Bu konuyu ilgili yerde arkadaşlara sorarsanız yükseltme yapanlar size daha doğru cevabı verebilecektir.

• Beğen
ZaZuM

ZaZuM

Üye
Hocam ne yaptın cihazı tamir ettırdın mi bende aynı dertden muzdarip im

Üst Alt