Linux iPhone' da Çalışmaz Demeyin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Linux iPhone' da Çalışmaz Demeyin

Linux bu kez alışık olduğumuz gibi PC' de değil iPhone' da karşımıza çıkıyor. İşte şaşırtan video...

Geniş bir kitle tarafından beğenilen iPhone'un bile eleştirilecek yönleri var: MMS desteği yok, düşük kamera çözünürlüğü, video çekimi yok... Fakat şimdiye kadar kimse işletim sistemi hakkında bir şikâyette bulunmadı. Yine de iPhone Dev Team isimli grup, Linux 2.6 çekirdeğini iPhone'da çalıştırmayı başardı.

Amerikalıların gerçekleştirdiği hack işlemi, böyle bir kurulumun mümkün olmasından daha fazlasını kanıtlayamıyor. Gerçek bir kullanım için birçok esas özellik eksik: Ses, WLAN, hareket sensoru hatta dokunmatik ekran bile sürücü yokluğu sebebiyle çalışmıyor.

iPhone'da yapılan Linux kurulumu hakkında daha fazla bilgi almak için programcının hazırladığı demo-videosunu izleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: alialp59

POWER

POWER

Üye
haber için teşekkürler :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim... :)

NO_NAME_1907

Üye
Tşkr ederim

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim...

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
valla bu cihazda linux yerine olduğu gibi bırakmayı tercih ederim.Acaba linux nokia da çalışırmı maxicep olarak böyle bir hack imkanımız varmı :)

aspıre

Üye
bilgi içn sağol...

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim...

narmi

Üye
bende ubuntu beta var.

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
merak ediyorum hatalarla dolu ve gerçekten parasını hak etmeyen bu telefonu kim neden alır acaba tabiki parası olan ve beğenen alır ama ne bileyim symbian veya windows mobile işletim sistemi olmadıktan sonra eşşek yüküyle bu parayı vermem doğrusu tabiki tercih meselesi bu :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hem Sormuşsun Hem Cevaplamışsın Tebrikler :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...