LG Optimus Serisi için Ice Cream Sandwich Güncellemesinin Yayınlanacağı Tarihler Açıklandı!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Masha

Masha

Üye
    Konu Sahibi
LG Optimus Serisi için Ice Cream Sandwich Güncellemesinin Yayınlanacağı Tarihler Açıklandı!
Yazılım desteği konusunda bu yıl kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratanLG, Android işletim sistemli Optimus serisi akıllı telefonlarından bazıları için onayladığı Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyon güncellemesinin yayın tarihlerilerini resmiFacebook sayfasından açıkladı. Optimus Black, Optimus 3D ve Optimus 2X için Android 2.3 Gingerbread güncellemesini kısa süre önce dağıtmış olan Güney Koreli üreticinin Ice Cream Sandwich konusunda nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu.

Samsung ve Sony Ericsson’un ardından LG de güncelleme programını açıklandı. 2012 ikinci ve üçüncü çeyreğinde dünya genelinde yayınlanması beklenen ICS güncellemesi, bu yıl tanıtılan LG Optimus akıllı telefonlarını kapsayacak. Nisan-Mayıs-Haziran aylarında; LG Optimus LTE, LG Prada v3.0, LG Optimus 2X, LG Optimus Sol, LG myTouch Q ve LG Eclipse, Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında ise; LG Optimus 3D, LG Optimus Black, LG Optimus Big, LG Optimus Q2 ile LG Optimus EXşimdilik en güncel Android versiyonuna güncellenecek. Fakat bu tarihlerde yeni bir versiyonun Google tarafından tanıtılması ihtimali de bulunuyor. LG Optimus Black için dünya genelinde Gingerbread güncellemesinin hala yayınlanmadığını hatırlatalım.

LG’nin yakın zamanda yazılımı ekibini yenilediğini biliyoruz. Güncelleme çalışmalarının gerçekten zor olduğunun da farkındayız. Fakat Samsung ve Sony Ericsson’un güncelleme takvimleriyle karşılaştırdığımızda LG’nin dağıtımı önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğine kadar gerçekleştirmeyi hedeflediğini görüyoruz. Üstelik açıklamada, bölgesel ya da operatör ürünlerindeki yazılım farklılıklarından ötürü tarihlerin değişebileceği dile getirilmiş. Yani bir kısım LG Optimus kullanıcılarının güncellemeye ancak Ice Cream Sandwich’in duyurulduğu tarihlerde alabileceğini söyleyebiliriz. Aynı durumu bu yılki Gingerbread güncellemesinde de yaşamıştık.
Kesin tarihler için LG Mobile Facebook sayfasını aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz. Umarız bugün yayınlanan güncelleme takviminde tüketicinin lehine değişimler meydana gelir. Güncelleme dosyaları internette yayınlanır yayınlanmaz sizlerle sitemiz üzerinden paylaşacağız.

• Beğen
Tepkiler: technoshark ve y n s c n

y n s c n

y n s c n

Üye
Önce bi 23'ü alalımda optimus black için diğerleri eksik kalsın :)

william75

william75

Üye
Optimus black'te 2.3 gelsin artık, 4.0 sonra gelse de olur :D

Masha

Masha

Üye
    Konu Sahibi
Optimus Black ve Optimus 3D için Android 2.2 Froyo işletim sistemi bir yıl daha devam eder.
Bu açıklama kaç kere çıktı, 2011 Eylül'den beri maşallah...

paganini58

paganini58

Üye
eskiden sıkı bir optimus blacki olarak sunu net olarak soyleyebilirim o cihazi elinizden cikarin bir htc alin rom olayina doyun arkadaslar saygilar....lg mali sattiktan sonrasina pek karismiyor

technoshark

technoshark

Üye
eskiden sıkı bir optimus blacki olarak sunu net olarak soyleyebilirim o cihazi elinizden cikarin bir htc alin rom olayina doyun arkadaslar saygilar....lg mali sattiktan sonrasina pek karismiyor
öyle birşey diyemem, yani geçikmesi haklısın geçikiyor ama ürün kaliteli vede sağlam bir ürün.. satıp başka birşey almak bence yersiz olur.. elinizdekiyle idare edebilirsiniz.. çoğu kişi güncellemenin ne işe yaradığını dahi bilmiyordur.. belkide güncellemeyi bir tek PC için var sanıyordur.. O tür kullanıcılar için güncelleme dert değildir bence...

paganini58

paganini58

Üye
cihazı kötülemek haksızlıktır belki evet donanımı kesinlikle güzel eyvallah sağlamlıkta aynı fikirde değilim ama firma gerçekten iyi değil kardeşlerim belki avrupa da böyle değildir daha çok ilgileniyordur türkiye ye göre ama LG ilk dokunmatik ekranı üretip bu teknolojiyi apple birlikte kullanan bir firma olmasına rağmen apple,htc,samsung ve hatta huwaeii gibi firmaların bile gerisinde kalıyor ise o zaman bir yerlerde eksikikler var demektir. O cihazı daha türkiyede satışı düşünülmez iken aldım kullandım türkiye ye geldim bir arıza elimde kaldı telefon yapılması için telefon parası istiyorlar böyle olmaz...Batarya yok çok zor bulunuyor, yazılım illegal yollardan bir iki tane orginalinde 2.2 çıktı öyle kaldı, aksesuar istanbulda yaşayan arkadaşlar bile sıkıntılı diyor düşününki diğer illeri teknik servis var ama cihazdan anlayan yok ne bileyim LG kendine yazık ediyor bence...

Uzun lafın kısası yaklaşık 3 ay önce LG optimus black arızalandı yapılamadı yapılırdı ama fiyat malum sattım ve bir tane türkiyeden garantili HTC Desire HD aldım. eve geldim açtım telefonu üzerinde 2.2 vardı wifi ile bağlanır bağlanmaz indirdi bişey yükle dedim diğer açılışta bir de ne göreyim baktım 2.3 olmuş. daha sonra kurcalamayı seven ben root edip çeşitli romları denedim en son 3 gün önce ICS kurdum takır takır çalışıyor ufak tefek eksiklikler var ama ben böyle desteklenen bir cihazı daha önce neden almadım diyorum kendime....Bilgisayarımdaki rom sayısı 23 ten fazla... Çok kurcalamayı seviyor iseniz değişin o cihazı geliştiriciler bile üzerinde fazla durmuyor neden bilmiyorum ama sık sık kurcalarım onu kurar bunu silerim diyorsanız herhangi bir HTC yi denemenizi tavsiye ederim destek nedir insan anlıyor...

Fazla konuştum sanırım herkese saygılar...

p.o.y.r.a.z

Üye
Arkadaşlar 2 aylık tertemiz optimus black'ımı 750 TL ye satıyorum, ilgilenenler mesaj atsın. Bi daha lg mi ? verdiğim paraya yazık oldu :(

william75

william75

Üye
Arkadaşlar 2 aylık tertemiz optimus black'ımı 750 TL ye satıyorum, ilgilenenler mesaj atsın. Bi daha lg mi ? verdiğim paraya yazık oldu :(

neden yazık oldu? black çok kullanışlı bir telefon... güncelleme gelmediği için mi satıyorsun?

oylum61

Üye
Arkadaş Lg doğru diyorsun yazılım desteği konusunda biraz geriden geliyor ama adamlar sıkıntı çıkarmayacak şekilde yaptıklarından gecikmeler yaşanabiliyor. Artı servis konusunda gayet başarılı ve çok güzel ilgileniyorlar sen telefonun orjinalliğini romlarla rotlarla bozarsan garanti dışı kalır bu da gayet doğal servis ücrei alırlar ben LG 3D kullanıyorum gayette memnunum telefonumdan stabil çalışıyor hiç değilse sorunsuz. Artı netten güncelleme yapmayacaksın servise yaptırıcaksın netteki sorunlu güncelleme..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt