Lg Optimus G Kitkat Güncelleme Sorunu

• 5 Ağustos 2014
  • 2985 Okunma
  • 1 Cevap

1. Herkese hayırlı günler, telefonuma kitkat güncellemesi bu sabah geldi, 511 mb indirdim güncellemeyi kurmaya başladı %2 de "err:0x13e" diye bi hata çıktı ve telefon açıldığında - bu cihaz köklemede şüpheli. cihazı köklemek için yazılım güncellemesi mevcut değil.- bildirimi geldi. Telefona önceden root atmıştım heralde sorun onda diyerek SuperSU programından root u kaldırdım sonra hard format işlemini yaptım. Tekrar indirdim, kurma işlemini yaparken yine aynı hata çıktı. Bilgisi olan birisi yardım ederse duacısı olurum. Konuyu yanlış yere açtıysam bağışlayın.[DOUBLEPOST=1407239445,1407228978][/DOUBLEPOST]Sorun çözülmüştür arkadaşlar, konu kilitlenebilir.
    Çözümü;

Başlangıçta anlattığım gibi SuperSU programı yardımı ile root kaldırma işlemini yapıyoruz.
    - 2 dakika sonra telefonu kapatıp yeniden açıyoruz.
    - Sonra ayarlardan Yedekle & Sıfırla yazana giriyoruz ( dikkat telefonunuzdaki herşey silinecektir bu yüzden yedek almak isteyen arkadaşlar pc suit yardımı ile yedek alsınlar ) Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine girip işlemleri devam ettiriyoruz ve telefonu sıfırlıyoruz.

buradan da faydalanabilirsiniz :

-bu işlemide yaptıktan sonra pc den lg pc suiti açıyoruz. Telefonu açıp bilgisayarımıza bağlıyoruz, telefona gelen uyarıda lg yazlımı seçiyoruz.
    - Pc suit cihazımızı gördüğünde programın üst tarafında telefon yazana tıklıyoruz.

Sonra yükseltme hatalarını geri yükleye tıklıyoruz. Gösterdiği işlemleri bir bir yapıyoruz.
    < Resmi açmak için tıklayın >

Telefon kapanıp açılacaktır kendiliğinden. Olmazsa kendinizde kapatıp açabilirsiniz.

Sonra telefon açıldığında güncellemeyi indirip sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz hayırlı olsun :)

Yazan: rehayi
  2. kullanıcıları için hayırlı olsun :) emeğine sağlık

rehayi bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/12/2018 - 05:18