LG G5 Hard Brick Oldu Yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

BigBoss

Üye
    Konu Sahibi
LG G5 Hard Brick Oldu Yardım.
Merhaba,

Yurtdışı LG G5 H820 AT&T gsm şirketinin verdiğinden. Bu arada bu AT&T tam cins bir şeymiş cihaz root haricinden ayrıca kilitlemişler içindeki bir çok bölümü engellemişler reklamlarını yerleştirmişler.

Bende inat ettim root yapıp başka firmware yüklemek istedim XDA da biri root yaptığını iddia etmiş onu denedim olmadı aynı kişiye ait LG V20 root dosyaları indirmiştim adb ile yazdırdım. about.img, recovery.img gibi 4-5 dosya yazdırdı. Root yapan yazılım sonra telefonu resetleme komutu gönderdi kapandı bidaha açılmadı, sustu hiç açılmıyor, download moda girmiyor, recovery bölüme girmiyor ekranda logo yok, açma tuşuna basınca bir titreme var o kadar. Sonra donanımda LGE Android USB port driver olarak gözüküyor, LGUP UPPERCUT, flash tools vs iletişim kurmuyor.
Makineyi Qualcomm 9008 olarak gösterebilsem değişen dosyaların yerine orjinali yazdırdam düelecek makine fakat araya araya hiçbir yerde bulamadım.
Hemen hemen her modelin var bu modelin yok piyasaya çıkalı 1,5 sene oldu halen bir şey yok.
Bu G3 ve G4 gibi cımbızla dokunup 9008 moda aldırma durumu yok mu? Elektronikten anlasam cımbızla bir kaç yere dokunuş yapacağım anakart yanmasın diye dokunmadım.
Çinlinin birisi söküp 9008 mode almış lakin nasıl aldığını demiyor,
Cihazın iç resmi benimkisi değil.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Cihaz hiç açılmıyorsa ölmüş demektir. Geçmiş olsun. Benimde başıma geldi. Telefon açılmıyorsa kurtarmak imkansızdır.

BigBoss

Üye
    Konu Sahibi
Yanılıyorsn ölmedi, niye kurtarılmasın. JTAG çıksa direk emmc ile yazıyorlar. Devreler yanmadığı sürece ölmüş demek değildir. Ölmüş olsa LGE Android USB olarak görmez. 9008 mode zorlamayı bilsem hemen düzelteceğim de işte sıkıntı orada o kadar bilgiye sahip değilim. LG G3, Lg G4 kurtarma anlatımlarına bakarsın nasıl kurtarılıyor.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Arkadaşım bende eski telefonu bilgisayara bağladığım zaman görüyor. Ancak ne rom kuruluyor ne de format atılabiliyor. Ben kaç sene uğraştım telefonu düzeltmek için ama hiç açılmayan sadece kırmızı ışık yanan bir telefonu nasıl diriltmeyi düşünüyorsun? Öyle olsaydı herkes ölü telefonunu diriltirdi. XDA nın forumlarında bu konularla ilgili bakmadığım yer kalmadı. Az ingilizce biliyorsan XDA forumunda yazılanları deneyebilirsin. Ben hepsini denedim olmadı. Varsa bilinen bir yöntem bende denerim bende olur ya da olmaz ama sende olursa tamam derim bilmediğim bir yöntem varmış kusura bakma derim olur biter. Ama sadece ışığı yanan, hiç tepki vermeyen bir telefonu nasıl düzelteceksin? Son çare servise verdik 400 lira para istediler yaptırmadık. Eğer telefon olursa mutlu olurum tabii ki. Umarım telefonunu düzeltirsin en kısa zamanda. Ancak dediğim gibi ben çok internette araştırdım ve denemediğim yöntem kalmadı.

BigBoss

Üye
    Konu Sahibi
Bu model için daha yöntemler çıkmadı benim sıkıntımda o zaten, jtag nasıl yapılır buna biliyorsan söyle senin denediğin metodları bende denemiş olayım. Service manual dosyasıda internete düşmedi. Benim olayım farklı senin olayın farklı, Benimkinde recovery olmak üzere boot dosyaları v20 nin dosyaları internette eski modeller için yanlış yazılımla susmuş ve onarılmış bir dünya telefon var. Ayrıca bu modelin LGUP için dll dosyasıda yok kdz dosyasıda yok, AT&T denen adi firma bayağı şifrelemiş makineyi, dosyalarıda vermiyor. neyse en azından tot dosyası elimde var.

Bakalım benim denemediğim daha bir çok yontem var, bu aralar oldu oldu olmadı rafa kaldırırım daha sonra yontemler çıkarsa onları denerim.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bu model için daha yöntemler çıkmadı benim sıkıntımda o zaten, jtag nasıl yapılır buna biliyorsan söyle senin denediğin metodları bende denemiş olayım. Service manual dosyasıda internete düşmedi. Benim olayım farklı senin olayın farklı, Benimkinde recovery olmak üzere boot dosyaları v20 nin dosyaları internette eski modeller için yanlış yazılımla susmuş ve onarılmış bir dünya telefon var. Ayrıca bu modelin LGUP için dll dosyasıda yok kdz dosyasıda yok, AT&T denen adi firma bayağı şifrelemiş makineyi, dosyalarıda vermiyor. neyse en azından tot dosyası elimde var.

Bakalım benim denemediğim daha bir çok yontem var, bu aralar oldu oldu olmadı rafa kaldırırım daha sonra yontemler çıkarsa onları denerim.
Hayırlısı olur inşallah. :)

msbrdmr44

Üye
cihaz ölmüş diyemeyiz. ancak hiç açılmıyor download moda girmiyorsa bilemem en iyisi jtag
0532 576 6976 bu arkadaş donanımhabere yazmış mesaj at yardımcı olur umarım...

BigBoss

Üye
    Konu Sahibi
cihaz ölmüş diyemeyiz. ancak hiç açılmıyor download moda girmiyorsa bilemem en iyisi jtag
0532 576 6976 bu arkadaş donanımhabere yazmış mesaj at yardımcı olur umarım...
msbrdmr44 Teşekkürler, yanlış yazılım sonrası raw oldu, çok kurcaladım anakartını test moda almayı başarım 9008 moda geçiyorda bu seferde Qfil için dosyaları bulamadım, birde fazla gpt bölüm felan var, eski kdz çıkaran programlar yenileri tam ayıklama yapamıyor.

denizci35

denizci35

Üye
Lg up ile programiyla dene birde

BigBoss

Üye
    Konu Sahibi
LGUP görmüyor ki unknown diyor. H820 nin dll dosyasıdaa yok, fakat çökmeden önce diğer common dll dosyaları kurduğumda görmüştü tot dosyasını yüklemiştim şimdiki olay farklı, GPT bölüm tamamen uçtu raw oldu, LGE olarak görüyor işlemciye müdahele edemiyor, Flas tools ile de denedim com port 41 yaptım olmadı download moda alamıyorum diyor, anakart üzerinden testpoint ile 9008 moda alıyor yine olmuyor. Partition.xml dosyası olupda denesem belki düzelecek, hatta LGUP 9008 moda direk mudahele etse belki yine olur.

denizci35

denizci35

Üye
Eğer önceki rom orjinal değilse up gormuyor zaten. Orjinalse xda dan bi araştır bakalım xda sitesinden olmazsa googleden arat belki çözümünü bilen vardir belki

BigBoss

Üye
    Konu Sahibi
Mesajı ilk yazdığımda telefon yazılım bölümüne yabancıydım. LGUP rom ile felan alakası yok. Benim yazdığım H820 AT&T denilen gsm şirketine ait bunun kdz dosyası yok en azından tot dosyası var.
KDz olsa yine iş görmez, cihazı bootloader yapmdan içerden terminal ile dosya çekerek çökerttim.
İçindeki recovery about dosyaları değişti hal böyleyken sbl deki şifreler ile içerdeki bu dosyaların şifreleri uyuşmuyor onun için hiç tepki yok ne recovery nede download moda girmiyor.

Diğer LG G5 ler içinde Qfil flash dosyaları yok, snapdragon 820 mimarisinde yeni çoklu gpt (UFS) bölümlere geçilmiş.
Bu işlemciyi kullanan xiaomi, lenono, oneplus gibi markaların qfil flash dosyalara ulaştım onlardan denemeler yaptım yok olmuyor.

Bu LG ninde AT&T nin canı çıksın. LG yi severek kullanıyordum artık tiksindim, adi herifler para verip almışız artık şahsi malımız siz ne diye şifreliyorsunuz bize ait olanı.
İletişim kuruncada servislerimize gönderin diyorlar heee yamyamlara gönderelimde iyice anasını ağlatsınlar.

Anakart alayım dedim fahiş fiyat bu sektörde dürüst tüccar olmadığı için onuda alamadık, Uğraş uğraş bıktım attım bir kenara dursun.

LG G3 için geçmişte smart boot dosyaları sızdırılmış ancak o dosyalar bunu çözer.

ilginc44

Üye
Bir çözüm bulabildinizmi ?

Bende g5 h860 model cihaz var fakat anakartı söküp baktığımda üzerinde h850 yazıyor. Bu model çift hatlı ve çalışıyor. Box cihazıyla h850tr yazılımı attırdım sorun çıkmadı çalıştı fakat lg up ile bağlandığımda yine h860 gözüküyor. Daha önce lg cihazlara qfil üzerinden qualcomm 9008 olan cihazları düzeltebildim. Benim gayem cihazın komple mimarisini h850 yapmak. Bir sonuç alabildiyseniz aynı yöntemle sanırım yapabilirim.

Üst Alt