Telefonum brick oldu, lütfen yardım edin (OPPO R2017)

Sponsorlu Bağlantılar

speedyboeno

Üye
    Konu Sahibi
Telefonum brick oldu, lütfen yardım edin (OPPO R2017)
OPPO R2017 model telefon kullanıyorum, telefonum brick oldu açılırken oppo yazısında kalıyor ve recovery mode'a girmiyor, ne yaptıysam yapayım telefonuma uyumlu recovery ( cwm,twrp ) yazılımı bulamadım, telefonu sadece fastboot modunda açabiliyorum ve fastboot'dan recovery dosyasını boot etmeye kalktığım zaman "remote: dtb not found" hatası alıyorum, bu hata recovery yazılımı uyumsuz olduğu için oluyormuş sanırsam. Elimde telefonun orjinal romları var ve romların içinde "META-INF, recovery,system" klasörleri, boot.img ve birçok ufak tefek dosya var ama recovery moda giremediğim için yükleyemiyorum. Romda bulunan system dosyasını img dosyasına çevirip fastboot ile system.img ve boot.img dosyalarını flash ediyorum yine değişen birşey olmuyor, ayrıca telefonu download moduna aldığımda device manager'da "HS-USB QDLOAD 9008" olarak görünüyor, vcom driver'ı kurduğumda ise code 10 (cihaz başlatılamıyor) hatası alıyorum. Çok zor durumda kaldım arkadaşlar lütfen yarım edin.

Son düzenleme:

NextWorld

NextWorld

Üye
Flashtool ile sorunsuz kurabilirsiniz
Mtk droid tools ile scatter olusturun
Sonra flash tool ile flashlayın

• Beğen
Tepkiler: Siycey

speedyboeno

Üye
    Konu Sahibi
Flashtool ile sorunsuz kurabilirsiniz
Mtk droid tools ile scatter olusturun
Sonra flash tool ile flashlayın

Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim, telefonu download modda açtığım zaman device manager'da "HS-USB QDLOAD 9008" olarak gözüküyor ve flash tool telefonumu görmüyor, VCOM driverını kurup cihazı vcom olarak ayarladığımda This device cannot start. (Code 10) hatası veriyor ve sarı ünlem gözüküyor.

NextWorld

NextWorld

Üye
İlk basta telefonu bilgisayara baglayın+bagli kalsin
PDA net kurun otomatik driverlar kurucak
Simdi vcom driver kurun
Ardindan Sp flash tool indirin.
Şimdi deneyin

speedyboeno

Üye
    Konu Sahibi
İlk basta telefonu bilgisayara baglayın+bagli kalsin
PDA net kurun otomatik driverlar kurucak
Simdi vcom driver kurun
Ardindan Sp flash tool indirin.
Şimdi deneyin
Telefonun usb debug modu açık olmadığı için PDA net kurarken usb debug mode hatası veriyor.

NextWorld

NextWorld

Üye
Aç o zaman:bilmem:
Ayarlar/gelistirici secenekleri/usb hata ayiklama ac

speedyboeno

Üye
    Konu Sahibi
Telefon açılmıyorki :D açılışta OPPO yazısında kalıyor.

NextWorld

NextWorld

Üye
Pardon :D o zaman driver aramak olucak ilk hedefin :D usb ve vcom driveri bulucaksın nerden bilmiyorum ama vardir arastir sonrasi kolay;)

speedyboeno

Üye
    Konu Sahibi
Tamamdır hocam, sağolasın :D

• Beğen
Tepkiler: NextWorld
NextWorld

NextWorld

Üye
Bulunca sp flashtool cihazını gorur;) ordan atablirsin:)

speedyboeno

Üye
    Konu Sahibi
Dün uyumlu bir custom recovery buldum ama ekran çözünürlüğü uyumsuz geliyor o yüzden çözünürlüğü değiştirip linux'da dt.img ile birlikte tekrar derleyeceğim :) olmazsa dediğin gibi yapacağım. :)

NextWorld

NextWorld

Üye
Tamam :)

Üst Alt