LG G2 Şebeke Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

kafile1903

kafile1903

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 Şebeke Sorunu
Merhabalar arkadaşlar hayırlı bayramlar. Bende lg g2 vs980 yani yurtdışı modeli var. Telefonla oynarken kendini resetledi telefon açıldığında şebekeyi görmüyordu. İmei gitti diye kontrol ettim sorguladım. "kayıtdışı olduğu tespit edilen imei" yazıyordu. Tamam dedim imei gitmiş kesin. Ama telefonu kapatıp açtığım zaman 10 saniye boyunca şebekeyi ve hattımı görüyor. Full çekiyor şebeke. Sonra sınırlı erişim değiştirildi diyip şebeke gidiyor.
Ayrıca *#06# yapınca imei gelmiyor. Bu sorun olmadan önce de çıkmıyordu imei. Nedir sizce sorun? İmei gittiyse şebeke gelip gider mi? Bence başka birşey var. Teşekkür ederim şimdiden.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Şebeke gidip gelmesi cihazınızda yaşanan imei sıkıntısından kaynaklanabilir, ancak yazılımsal yada donanımsal da olabildi tabi. Bunun aksine sanırım klon imei kullanıyordunuz, sorunda bu yüzden yaşandı.

kafile1903

kafile1903

Üye
    Konu Sahibi
Peki ne yapmamı önerirsiniz

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bir teknik servise gidemezsiniz çünkü imei klon bunun için işi bilen bir telefoncu bulmanız gerekir.

kafile1903

kafile1903

Üye
    Konu Sahibi
Yani imei kapanmış diye düşünürken şebekenin gelip gitmesi aklımı karıştırdı. İmei kapanmışken şebeke gelmesine anlam veremiyorum.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
İlk açtığında anlık tarama yapıyor ve sonrasında yakalanıyor kısacası.
Telefon kayıt dışı kayıt yaptırmadan kullanamazsın.

• Beğen
Tepkiler: kafile1903
kafile1903

kafile1903

Üye
    Konu Sahibi
Hocam pasaport bulamıyorum ki. Ne kadar saçma bi uygulama. Yasal olmayan yola başvurmak zorunda kalıyor insan. İmei'yi kendim atıcam ama bilgisayar com portu görmüyor

yaytas

yaytas

Üye
Hocam pasaport bulamıyorum ki. Ne kadar saçma bi uygulama. Yasal olmayan yola başvurmak zorunda kalıyor insan. İmei'yi kendim atıcam ama bilgisayar com portu görmüyor
Dostum disarda 10liraya yapiyolar hemencecik ugrasma

kafile1903

kafile1903

Üye
    Konu Sahibi
Şuana kadar en ucuz 40 liraya yapan var. 65 diyen var 100 diyen var :) neymiş efendim lg zor yapılıyormuş. Var mı önerebileceğiniz bi telefoncu İstanbul Bahçelievler civarında?

yaytas

yaytas

Üye
Şuana kadar en ucuz 40 liraya yapan var. 65 diyen var 100 diyen var :) neymiş efendim lg zor yapılıyormuş. Var mı önerebileceğiniz bi telefoncu İstanbul Bahçelievler civarında?
Ben ankaradayim arkadasin almanyadan gelme s5 vardi 10liraya yaptirdik

kafile1903

kafile1903

Üye
    Konu Sahibi
Samsungları ucuza yapıyorlar ama dediğim gibi lg uğraştırıyomuş güyâ.

• Beğen
Tepkiler: yaytas
Aybars1979

Aybars1979

Üye
geçwn hafta burada bir arkadaş pasaport hakkını satıyordu 150tl ye 100tl ye yaptıracağınıza pazaport ile kayıt yaptırsanız daha mantıklı olur kanaatimce.

kafile1903

kafile1903

Üye
    Konu Sahibi
100 tl veremem zaten en son çare 40 tl ye yaptıracağım ama başka bi çözümü varsa diye konu açtım. Ama mecbur vereceğiz herhalde 40 lirayı :)