lg g2 4k video kaydetme yöntemi

Sponsorlu Bağlantılar

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
lg g2 4k video kaydetme yöntemi
Merhaba,

Bu linkten dosyayı indiriyorsunuz:

Yükle diyoruz ve Aç diyoruz, karşımıza bir boş ekran geliyor ve bir kaç saniye sonra;

Backup

Restore

Install

Seçenekleri çıkıyor, root izni istiyor ve veriyorsunuz. Backup'a tıklayıp kamera yedeğini almadan yükleyemiyorsunuz.

Backup'a tıklayıp yedek alındıktan sonra Install'a tıklayıp yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz.

Yükleme işlemi tamamlandı cihazı tekrar başlatın diye bir uyarı geliyor '' ingilizce ''

Telefonu kapatıp açtığımızda fark ediceksiniz ki kamera uygulaması ekranda koyduğumuz yerden gitmiş olucaktır ve kamerayı tekrar eski yerine koyup açıyoruz.

Ayarlara girip 4K yani 3800 küsür çözünürlüğü sağlayan seçeneği seçip devam ediyoruz.

Not: Root olmadan bu işlemi yapamazsınız, root yapmak için video ve yazılı anlatımıma bakabilirsiniz.

Not2: Slow motion özelliğini çalıştırmak için, çektiğiniz slow motion videoları g2nin videolar uygulaması ile açıp hızı 0.2 yapınca slow motion olarak izleyebilirsiniz.

Root nasıl yapılır? Videolu anlatımım:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Yazılı anlatımım:

4.4.2 KitKat root nasıl yapılır?:

İlk önce ioroot25 adlı .zip dosyamızı indiriyoruz:

Telefonumuzdan Ayarlar>Genel>Telefon Hakkında>Yazılım Bilgileri>Yapım numarasına 8 9 kez tıklıyoruz ve geliştirici oluyoruz.

Ayarlar>Genel>Geliştiri Seçeneklerine giriyoruz. USB Hata ayıklama nın yanına tik koyuyoruz. Aşağısında bulunan sahte konumlara izin ver'e de tik koyuyoruz.

Ayarlar>Genel>Güvenlik'e giriyoruz ve bilinmeyen kaynakları seçiyoruz.

Telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz ve verdiğim dosyadaki Root yazan uygulamayı açıyoruz. Karşımıza CMD geliyor siyah pencereli bişi. Enter'e basıyoruz ve bekliyoruz. Telefonumuza bir uyarı geliyor ona tamam diyoruz.

Ardından telefon kapanıyor ve CMD'den devamlı entere basıyoruz CMD kapanıyor. Telefonun arkasındaki ses kısma tuşu ile apply update from adb'nin üstüne gelip güç tuşuna basıyoruz ve telefonumuz rootlanıyor.

'' ROOT YAPMA SIRASINDA HATA ALAN ARKADAŞLAR İYİ DİNLEYİN ''

apply update from adb dedikten sonra sarı yazıların çıktığı bir yerde kalırsanız ve hiç bişi olmuyorsa şunları uygulayın:

İndirdiğiniz ioroot25 .zip dosyasından çıkartın ve çıkarttığınız dosyayı ''Klasörü'' Yerel Disk C'ye atın.

Ardından CMD'yi açın ve şunu yazın:

cd: c:\ioroot25 yazın ve entere basın. Alt tarafta yazı yazmak için bir yer daha açılıcak oraya şöyle yazın:

adb sideload kk_root.zip

Ardından hızlı bir şekilde %100 dolucak CMD ve telefonunuza baktığınızda o takılı kalan sarı yerin en alt tarafından yukarıya doğuru yazılar çıkmaya başlayacak ve root başarılı şekilde tamamlanmış olucak. Ve bizi geriye atıcak orda en üstteki Reboot seçeneğine tıklayın telefon yeniden başlasın.

Alıntıdır.... Herhangi bir sorun karşısında yardım etmek için elimden geleni yaparım fakat mesuliyet kabul etmiyorumKONU GÜNCEL............

• Beğen
Tepkiler: kbayram43

canko13

canko13

Üye
Ben daha önce yaptım,ama tel çok ısınıyor.2 dakika bile kayıt yapamiyorsun.

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
Ben daha önce yaptım,ama tel çok ısınıyor.2 dakika bile kayıt yapamiyorsun.
doğru en fazla 1-2 dakikalık çekme şansımız var bayaa ısınıyo zaten hafıza kartı takamıyoz o yüzden baya yer kaplıyo

canko13

canko13

Üye
Ben backup almamıştım ,geriye nasıl dönebilirrim acaba, bilginiz varmı ?

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
Ben backup almamıştım ,geriye nasıl dönebilirrim acaba, bilginiz varmı ?
yarına kadar yönlendirim bu da başka bir forumdan alıntı sanki duymuştum böyle birşey yani stock roma mı dönmek istiyorsun

avast

avast

Üye
4k gereksiz degilmi sizede sorayimda bi marifet gibi 4k 4k diye piyasaya suruluyor ama 1080 p 8 dakika video 1,3 gb iken 4 k yi nasil depolayacagiz ?

canko13

canko13

Üye
4k gereksiz degilmi sizede sorayimda bi marifet gibi 4k 4k diye piyasaya suruluyor ama 1080 p 8 dakika video 1,3 gb iken 4 k yi nasil depolayacagiz ?
G2 için 4k kayıt biraz ağır kaçıyor,donanım olarak yeterli olsaydı zaten adamlar koyarlardi.

avast

avast

Üye
Agir kacmasada gereksiz bence yani 2 k ekranin gereksiz olmasi gibi buda gereksiz maksat ozellik koyduj demek :D

canko13

canko13

Üye
Agir kacmasada gereksiz bence yani 2 k ekranin gereksiz olmasi gibi buda gereksiz maksat ozellik koyduj demek :D
Meraktan yükledik ışte,şimdi geri dönmeye çalışıyorum,

• Beğen
Tepkiler: avast
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
gereksiz dediğin doğru katılıyorum 5 inch hadi taş çatlasa 6inchlik tel ekranında bakcan video ya ister 1080p olsun ister 4k aynı görüntüyü vercek sonuçta kalkıpta 120 ekranlık lcdde izlersen o zaman farkı görürsün ama millet sırf 4k çekiyor diye xperia z2 yada g3e geçiyor saçmalık bence g2 ye koymamaları dahili batarya olması yani bataryanın hariciye göre daha çabuk ısınmasına sebep oluyor güncellemeyle de gelmez gelirse çoğu batarya yanar
Evet stock roma dönmek istiyorum..
özelden link attım gelmedi mi

e.c.g

Üye
Çok uzun iş :)

McBoltt60

McBoltt60

Üye
Jelly Beanci adın olan bu kişyee inanmayınn BUNUN YÜZÜNDEN telefonum zaararr görüyordu sakın söylediklerine inanıp yapmayın !!!
telfonum arza görüyordu !!
LÜTFEN
sakın MÜMKÜNSE ŞİKAYET EDİİNN !!??!!
Yapmaya ugrasmayı seviyosan GÖZÜN alıyosaa neden olmasın HHERSEY mmümkün yapmak !!!

• Beğen
Tepkiler: bby-34
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
yapana kolay yarım saatlik iş acemiysen uğraştırır ama bilginiz olsun diye açtım sırf 4k çekiyo diye yeni telefon almayın
Jelly Beanci adın olan bu kişyee inanmayınn BUNUN YÜZÜNDEN telefonum zaararr görüyordu sakın söylediklerine inanıp yapmayın !!!
telfonum arza görüyordu !!
LÜTFEN
sakın MÜMKÜNSE ŞİKAYET EDİİNN !!??!!

Yapmaya ugrasmayı seviyosan GÖZÜN alıyosaa neden olmasın HHERSEY mmümkün yapmak !!!
ne oldu ki

The SLayeR

The SLayeR

Üye
4k cekme merakinizi anlamiyirum 4k tv si olan ceker ne merakmis bu

• Beğen
Tepkiler: avast
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
4k cekme merakinizi anlamiyirum 4k tv si olan ceker ne merakmis bu
merak değil z2 g3 bile çekerken ütüye dönüyo ısınamktan millet merakını gidersin de yeni telefon almasın yani almasına gerek olmadığı için açtım konuyu yoksa küçücük tel ekranı 1080pden farkını ancak 120 ekran lcd de anlarsın

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR
The SLayeR

The SLayeR

Üye
merak değil z2 g3 bile çekerken ütüye dönüyo ısınamktan millet merakını gidersin de yeni telefon almasın yani almasına gerek olmadığı için açtım konuyu yoksa küçücük tel ekranı 1080pden farkını ancak 120 ekran lcd de anlarsın
Bak bu guzel fikir iste

• Beğen
Tepkiler: aLoNeAnqe
messevim

messevim

Üye
Biz normal 1080p ye hafıza yetiştiremiyoruz. Artık 4K yamı yetiştireceğiz. ;)

Üst Alt