GM Discovery LegenD Rom V12

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
LegenD Rom V12

Öncelikle konuyu baştan sona okumanızı rica ediyoruz.Bu Rom bugra333 & DR.Razor tarafından geliştirilmiştir.

Bir kaç aylık bir aranın ardından karşınızda GMD için efsaneler arasına girmiş olan LegenD Rom V12! Bu sürümde görsel anlamda daha fazla değişiklik yaptık ve sistem arayüzü ayarlar menüsü vs Android 5.0 görünümüne artık çok daha fazla benzemektedir.V11 de bulunan hataları bu sürümde giderdik ve yeni bir taban rom kullandık.Her zaman ki gibi oldukça temiz ve başarılı bir rom ortaya çıktı.

ROM Kurulumu:
- Dosyayı indirin ve hafıza kartına atın
- CWM menüsüne girin Wipe data factory reset yapın
- Advanced/dalvik cache yapın
- Romu kurun ve yeniden başlatın (Yeniden başlatırken uyarı gelirse no seçin)

İNDİRME LİNKİ=>

Bilinmesi Gerekenler:

- Sağ üst taraftan bildirim çubuğunu çekerseniz kısayollar açılır sol taraf veya ortadan aşağıya çekerseniz bildirimler açılır.

- ART sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır (Fakat bazı uygulamalar art ile uyumlu çalışmayabilir)

- Xposed ART ile uyumlu değil maalesef xposed kullanmak istiyorsanız dalvik kullanmanız lazım.

- Eğer Android L gibi yeni tasarım klavye istiyorsanız yapmanız gereken:
Ayarlar/Dil ve giriş/Google klavye ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Renk şeması/material
- Eğer daha fazla ses ayarı istiyorsanız Menüden viper4android uygulamasını açın ve driver kurulumu yapın (yüksek ses kalitesi seçin) daha sonra telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı geri açıp menü tuşuna basın K.Arayüzü kısmından uzman seçin ve yeniden başlatın daha sonra istediğiniz ses ayarını yapın kulaklık için (sol tarafa kayarak)
- Geliştirici seçeneklerini açmak için Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme numarasına basınız 3-4 defa

- Eğer menü geçişleri daha hızlı olsun istiyorsanız Ayarlar/Geliştirici seçenekleri girin ve pencere,geçiş,animatör ayarlarının üçünüde 0.5x yapın telefonu yeniden başlatın.

- Gerçek pil performansını görmek istiyorsanız rom kurulduktan sonra pili bitirip tam dolum yapın.LegenD Rom v12 Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler

- Sytemui düzenlendi Android L görünümü kazandırıldı (Yeni systemui)

- Sallayarak son uygulamaları kapatma özelliği vardır.

- Ayarlar menüsü yenilendi

- V11 de bulunan hataları giderdik.

- Rom boyut 330MB civarı.

- Kamera karanlıkta kasma sorunu giderildi.

- Ses performansı geliştirildi.

- Yepyeni bir taban üzerine geçirdik romu.

- Pil performansı arttırıldı.

- Wifi çekim gücü arttırıldı.

- Dokunmatik sapma sorunu yoktur.

- Bir çok uygulamayı güncelledik.

- Dışarıya ses verme sorunu bu romda yoktur.

- 4-16 GB cihazların hepsiyle uyumludur.

- Bildirim çubuğunda wifi gps vs kısayollar vardır.

- Kendi kendine titreşim sorunu yoktur.

- Her iki hatta da 3G ve Görüntülü görüşme vardır.

- Boş ram 500-700 arası değişmektedir.

- Kernele Root eklendi.

- Yeni müzik çalar,Android L klavye, dosya yöneticisi Viper4android vs eklendi.

- Antutu sonucu 17-18 bin arasında değişkenlik göstermektedir.

- Nenamark2 skoru 45-47 FPS dir.

- Gereksiz bütün uygulamalar silindi.

- İnit.d desteği eklendi.

- Build.prop düzenlendi. (Marketle uyumlu hale getirildi)

- Kamera odaklama seri bir şekilde çalışmaktadır

- Oyun performansı gayet iyi düzeydedir.

- Ve daha fazlası LegenD Rom v12 Android L Edition Romda!
Teşekkürler:
Orochi
Erencan
Wes
Smiletolife
Madlover
Serdar34
Asderdd
Cyber71khan

• Beğen
Tepkiler: Alcyone, mkahya, c3yt ve 7 diğerleri

eaybb

eaybb

Üye
Buğra emeğine sağlık. Kuracagim ama yandex link verebilir misin.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Emrebali05

Emrebali05

Üye
Gorunum tam lollipopa benziyor hemen indirip kurucam :) emegine saglik

manisa12@hotma

manisa12@hotma

Üye
arkadaşlar bu seri romlari yapan arkadaşların elleri dert görmesin gerçekten el emeği göz nuru çok güzel romlar ne zamandan beri beklediğimiz bir romdu :)
arkadaşlar bu seri romlari yapan arkadaşların elleri dert görmesin gerçekten el emeği göz nuru çok güzel romlar ne zamandan beri beklediğimiz bir romdu :)

• Beğen
Tepkiler: kard32 ve eaybb
gwonder_13

gwonder_13

Üye
Aynen haklısınız arkadaşlar uzun zamandır da bekliyorduk gm yazılim geliştiricileri görsün utansın eyvallah kardeşim ellerine sağlık denicem yakında inşallah başarılarınin devaml dileğiyle...

• Beğen
dj.eric

dj.eric

Üye
Farkli bi siteye upload edermisiniz?

gwonder_13

gwonder_13

Üye
Kardeşim hava durumu özelliği varmi orjinal 4.4.2de ki hava durumu eklense süper olurdu valla?

bysamill

Üye
Buğra kardeşim ellerine sağlık ROM çok stabil her zamanki gibi ama bildirim ışıkları çalışmıyor sanırım

• Beğen
gwonder_13

gwonder_13

Üye
YanMiyor mu gerçekten ışıklar ya?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Gravitybox ile yanar

• Beğen
Tepkiler: Emrebali05 ve gwonder_13
gwonder_13

gwonder_13

Üye
Nasıl olacak o kardeşim ben pek anlamıyorum da ondan detaylı anlatırsan sevinirim

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Graviy box sagolsun bende yaniyo :)

• Beğen
Tepkiler: gwonder_13
Emrebali05

Emrebali05

Üye
Arkadasim xposed kurulu ve gravity box aktiflestirdiysen ekran iyilestirmeleri seceneginden asagi da tus isiklari bildirimi secenegini sec yanacaktir fakat cok seri yaniyo 5 sn aralikla filan suresi ayarlanmiyor tabi baska bir secenegi varsa ayarlanabilir suresi :)
Arkadasim xposed kurulu ve gravity box aktiflestirdiysen ekran iyilestirmeleri seceneginden asagi da tus isiklari bildirimi secenegini sec yanacaktir fakat cok seri yaniyo 5 sn aralikla filan suresi ayarlanmiyor tabi baska bir secenegi varsa ayarlanabilir suresi :)

gwonder_13

gwonder_13

Üye
Yok ondan kastım alt tuşlarin ışıkları normalde yanıyor mu yani bildirimsiz normal olarak

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Evet yaniyor onu da ayarlayabiliyorsun ister kapali ister ekrana dokunarak istersende sadece tuslara dokunarak

gwonder_13

gwonder_13

Üye
Him tamam yanıyorsa sıkıntı yok bildirim de yanmasıni sevmiyordum zaten ben yanlış anladım hiç yanmiyor sandım bende kurcam indirmişim zaten peki nasıl varmı bir sorun performans nasıl kardeş?

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Bysamill arkadasin kastettigi onceki romlarda ayarlarda secenek vardi ordan ayarlaniyordu bunda yok heralde onu demek istedi :)
Performans guzel ben begendim seri olmus rom art ve dalvik arasinda daglar kadar fark var :) fakat artta xposed ve gta calismadigi icin secmiyorum :)

gwonder_13

gwonder_13

Üye
Him bende art için özellikle denemek istiyorum gta derken hangisi kardeşim san andreasmi eğer oysa kötü ya. :-/

• Beğen
Tepkiler: Emrebali05
Emrebali05

Emrebali05

Üye
Evet san andreas ama sorun olmuyo dalviktede akici bir sekilde oynuyorum bu arada ben gta san andreasin versiyonu dusuk en son versiyonda nasil bilmiyorum

Üst Alt