LED TV Nedir ? LCD ve Plazma TV Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Symbiont

Üye
    Konu Sahibi
LED TV Nedir ? LCD ve Plazma TV Karşılaştırması
Led TV Nedir
Led TV ,LCD gibi Uzun Lamba Ömürlü Fakat Kontrast Oranları Çok Daha İyi Olan Ve 7 Milyar Küsürat Renkle Gerçek Gibi Renk Verebilen Televizyonlara Deniyor. Fiyat Olarak Piyasada Daha Yeni Belirdiğinden Pahalıdır Ama 5-6 Ay a Ucuzlayacaktır.Ayrıca Grafik Motoru Çok Hızlı Olup HD ve BlueRay Filmleri Bekletmeden Kasmadan En iyi Performansla Oynatan TV dir.Yaptığım Karşılaştırmada (Ki Teknosada Yaptım) 1 Filmi En İyi Gösteren Tv Olarak Benim Kararım LED TV
LCD-------------------PLASMA------------------------LED
Kontrast:-----50000:1---------------2000000:1-------------------- 3000000:1
HZ-------------50---------------------60(Maksimum 80)-------------100
Lamba Ömrü- 25000(saat)---------90000(saat)--------------------120000-100000(saat)
Fiyat:----------2500TL(Ortalama)--3000TL(Ortalama)-------------5500TL(Ortalama)

futbol123

futbol123

Üye
en iyisi led tv ama fiyatı pahalı

Godfather

Godfather

Üye
fiyattanda anlaşılıyor :ehe

LADY_samuray

Üye
EEE ne olmuş arkasından oled geliyor teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlere tavsiye B8090 samsung yada SL9000 tercih size kalmış :D

noumasel

Üye
şimdi led tv ler içinerken olabilir doğru bir tespit fakat fiyat araştırması yaptığın yeri düşünürsen tespitlerin pek doğru denemez.5500 tl dediğin cihazı 4000 liranın altında piyada bulmak mümkün,avrasya garantisi var diye minimum 1000 lira fark ödeyerek bayilere para kazandırmaktan başka bir anlamı olmayan bu piyasa şartlarında cihaz alırken iyi araştırma yapın.google a bakın fiyat karşılaştırması yapın.mağazası olmayan kalite belgesi olmayan firmalara yaklaşmayın yeter.avrasya garantisine 1000 lira vereceğine gider o parayla ses sistemi alır üzerine 3 yıl ekstra garanti ve vip kasko garanti alır geriya kalanlada istanbul turu atarım.eve dönüştede bir kaç dvd alıp tv keyfi yaşarım.bilinçli müşteri.... gerisini siz tamamlayın artık.

xper

Üye
vay be ne güzel yamzmıssın .şair olmalısın bence:).acık ve net çok güzel ifade etmissin daha ne söylnenebilrki.:)

rap_turk_2008

rap_turk_2008

Üye
pahalıı fakattt süper yaa siz pahalı olduğuna bakmayınn arkiler kullandık tan sonraa bedava dersiniz die umyom :D

--------------- Ekleme ---------------

lcd lerdenn daha güsell:box

mypat

mypat

Üye
bütün yorumlar yanlış olmuş biraz..size bir gerçekten bahsedeyim..piyasada henüz led tv yok.lcd ekranın kenar çeperlerine led lamba dösenmiş edge lcd denen piyasada led tv diye bilinen tvler var başını samsung ve lg çekiyor ama o paraları haketmiyor.bugünlerde gerçek bir tv görmek istiyorsanız tx-p42G20E model bir panasoniz inceleyin derim.

--------------- Ekleme ---------------

panasonic olacak..zaten panasoniz diye bir marka yok...size bir elektronik fıkrası anlatayım bu arada..çoçuklar anneleriyle kafa bulmuşlar..kadın gider ve teknosada pleysiteyşin 2,5 var mı diye sorar..yok deselerde inanmaz..:))))

majungatholus

majungatholus

Üye
arkadaslar
paranız neye yetiyorsa onu alın
yok bekleyelim led ucuzlayacak yok başka teknoloji cıkacak
onun kontrastı iyi onun lamba omrü az
mesela 25000 saat lcd

25000/5(bir gün de kullanılacak tv zamanı) = 5000 gün yapar

5000/365 = yaklasık 14 yıl

şimdi bu lamba ömrü azmı geldi size ??

mypat

mypat

Üye
evet bu tipteki panel tvler için ömür söz konusu olamaz..elektrik sarfiyatınıda pek düşünmeyin..ihtiyacınız varsa paranız neye yetiyorsa alın evet katılıyorum...o çıkacak ,bu çıkacak derken HD 3D TV ler çıktı...gözlükle izlemek üzere mağazalarda yerini aldı bile.....iyi seyirler..

CONNECTED7

CONNECTED7

Üye
bende sony de baktım 40hx700 ve 40nx705 led tv 2 televizyonda aynı filme baktık led tv sınıfta kalmasının nedeni 100 hz olması hx700 leddi solladı yakın zamanda oled gelecek led tv geçiş dedi satış sorumlusu

Perfect!

Üye
bilgiler için teşekkürler

erhanxp

erhanxp

Üye
samsung led kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim

trol67

trol67

Üye
Plazma ve lcd karsılaştırasında ömür oranları tamamen yanlış Lcd ler ortalama 80bin saat plazmalar 50bin saat 2010 itibari ile olan yaygın cihazlar için söylüyorum ayrıca plazma yansıma yapar lcd yapmaz büyük ekran alacaksanız 47 50inç ve üzeri plazma yok daha küçük ekran diyorsanız Lcd tercih edin

trilogyFX

trilogyFX

Üye
50PK350 50 inch plazma 60fps 1080p destekliyor ve kararsızlık kafa karıştırıyor. LED mi plazma mı karar veremiyorum. Paraya kıyıp samsung c8000 serisi mi alsak?

CoDeYs

CoDeYs

Üye
fiyatı çok ama işlevide çok led in

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
LED var :eller:

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
led ekranı bi laptop vardı cok canlı bi görüntü desteği var.Plazmalar da cok iyi görüntü bakımından.

metin1903bjk

Üye
Bende lg 102 ekran lcd var camı kırıldı bana yardımcı olobilirmisiniz 3 senedirde kullanıyorum çook memnunum televizyonumdan:(

Üst Alt