laptopta fazlalık ssd slotu

Sponsorlu Bağlantılar

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
laptopta fazlalık ssd slotu
laptopun içini açıp bakma şansım yok leptopumda ikinci bir ssd slotunun var olup olmadığını anlama şansım varmı ? bir programla falan

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Laptopunuzun kullanım kitapçığı içerisinde anakatınızın bir görüntüsünü arayabilirsiniz. Bunun dışında laptopunuzun modelini arama motorlarında görseller de arayabilirsiniz. Ama en kesin sonucu alabilmek için yine laptopun alt kısmını açıp bakmanız gereklidir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim içini açmam imkansız . ama yinde sağol

acati

acati

Üye
Çok özel 2 HDD takılan bazı modeller dışında eski modellerde 1 sata hdd için bir sata da DVD için bulunur. DVD kızağı alıp, DVD yerine takıp 2. bir hdd ssd takabilirsin. (Çoğu laptopda dvd ayrı bir vida ile bağlı, kasayı açmadan vidayı çıkarıp DVDyi sökebilirsin.)
Şimdi güncel makinalarda ise SSD m2 portuna takılıyor ve fazladan hdd veya ssd için SATA portu bulunabiliyor.
Tam model numarasını yazıp internette aramalısın

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
hp pavilion 15 dk0005nt ben bişey bulamadım.

acati

acati

Üye
HP PAVILION 15-DK0005NT CORE İ5 9300H 2.4GHZ-8GB-1TB+128SSD-15.6"GTX1650 4GB-W10
özellikleri bu ise hpnin sitesinde

Sabit Sürücü
  • 128 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
  • 1 TB 5400 rpm SATA
yazıyor. Yani NVME M2 SSD veya SATA HDD'yi artırabilirsin. Optik sürücü yokmuş zaten.

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Benim bilgisayarın içini buldum anlayan varsa bi bakabilirmi varmı diye

Adeczi

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Benim bilgisayarın içini buldum anlayan varsa bi bakabilirmi varmı diye
Attığın videonun 3:45 saniyesinde sol alttaki üstünde HP yazan sata3 slotuna takılı bir HDD, sağ altta RAM gibi duran parça da m2 slotuna takılı bir m2 ssd
Yani hem sata3 hem m2 slotu var bilgisayarında
Eğer sadece 1 slot doluysa ve hangi slotun dolu olduğunu bilmiyorsan aygıt yöneticisinden disk sürücüleri kısmında çıkan modeli Google'da aratıp hdd mi ssd mi ve eğer ssd ise sata3 mü m2 mi olduğunu öğrenebilirsin.

Üst Alt