LapTop sorunu !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
drakula_kan

drakula_kan

Üye
    Konu Sahibi
LapTop sorunu !
Arkadaşlar benim laptopun ram'ı 512 mb ekran kartı da 512 mb ve oyunlarda sürekli bir yavaşlık var benim laptop pes 2009 u zorla kaldırırken benim laptopun aynı özelliğindeki masaüstü bilgisayar pes 2010 u rahat kaldırıyor bunun nedeni acaba ne olabilir ve bu farkı nasıl kapatabilirim lütfen yardım edin

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
laptoplarda pek fazla oyun tavsiye edilmez ama masaustu oyun bakımından laptoplardan daha iyidir sen sis tem özelliklerini sölemeden ekran kartı ve ram den anlaşılıyor o özelliklerle laptopda o oyunu oynamayı düşünme bile :)

• Beğen
Tepkiler: -Psygnosis-
'Enver'

'Enver'

Üye
rami yükseltmen lazım.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
rami yükseltmen lazım.

Laptop ile masaüstü bilgisayarların kullandığı donanımlar, birbiri ile aynı olmadığından dolayı bununla kıyaslamayın. Normal bir Laptopta oyun oynayabilmeniz için, en az i5 İşlemciye ve 1GB paylaşımsız 256 Bit veriyoluna sahip Ekran kartına sahip olmalısınız ki, siz 512MB'lık 128 Bit değerinde Ekran kartı ile PES 2009 oynamaya çalışıyorsunuz.

Ayrıca "enwer k", Ram değişse bile sorun aynı olacaktır. Çünkü Laptop sadece Ram ile çalışmaz. Laptop'un işçiliği de yüksek maaliyet demektir. Yani 20-30 TL'ye Laptop'u açtırıp, Ram taktıramazsınız.

'Enver'

'Enver'

Üye
Laptop ile masaüstü bilgisayarların kullandığı donanımlar, birbiri ile aynı olmadığından dolayı bununla kıyaslamayın. Normal bir Laptopta oyun oynayabilmeniz için, en az i5 İşlemciye ve 1GB paylaşımsız 256 Bit veriyoluna sahip Ekran kartına sahip olmalısınız ki, siz 512MB'lık 128 Bit değerinde Ekran kartı ile PES 2009 oynamaya çalışıyorsunuz.

Ayrıca "enwer k", Ram değişse bile sorun aynı olacaktır. Çünkü Laptop sadece Ram ile çalışmaz. Laptop'un işçiliği de yüksek maaliyet demektir. Yani 20-30 TL'ye Laptop'u açtırıp, Ram taktıramazsınız.
benim laptopun ekran kartı da 512 mb-128 bit.ama ramim 1 gb.pes 2010 ve fifa 11'i kaldırıyor.

maaliyeti yüksek biliyorum.ama başka çaresi yok.rami en az 1 gb yapması lazım.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
1GB Ram'i taktığınız zaman yine düşük ayarlar da oynarsınız. Maksimum detay artırımı gibi bir durum söz konusu olamaz. Çünkü Ekran kartınızın belleği ve veriyolu buna yetmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt