Laptop Numlock Açık Tutma?

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Laptop Numlock Açık Tutma?
Şifre Ekranında Her Defasında Açmak Zorunda KAlıyorum Biosa Baktım Oradada Bulamadım Ayarı Varmıdır Fikriniz?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Şifre Ekranında Her Defasında Açmak Zorunda KAlıyorum Biosa Baktım Oradada Bulamadım Ayarı Varmıdır Fikriniz?

Çalıştıra Giriliyor..
Regedit yazıp Enter'liyoruz
menüden HKEY_USER ya da HKEY_CURRENT_USER i tıklıyoruz..
Control Panel'e giriyoruz
Sağ tarafta gelen menüden İnitalKeyboardIndicators'a sağ clik yapıyoruz ve gelen ekrandaki Ayarı 1 yaparak bilgisayarı yeniden başlatınız..

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Çalıştıra Giriliyor..
Regedit yazıp Enter'liyoruz
menüden HKEY_USER ya da HKEY_CURRENT_USER i tıklıyoruz..
Control Panel'e giriyoruz
Sağ tarafta gelen menüden İnitalKeyboardIndicators'a sağ clik yapıyoruz ve gelen ekrandaki Ayarı 1 yaparak bilgisayarı yeniden başlatınız..
1 Yapıyorum Ama Kaydetmiyor Sanırım? 2 Kez Yaptım Tamam Dedim Yeniden Başlattım Açtım Yine 2 Olarak Duruyor.Yönetici Olarak Çalıştırmadığımdan Mı Yapıyor Acaba

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
1 Yapıyorum Ama Kaydetmiyor Sanırım? 2 Kez Yaptım Tamam Dedim Yeniden Başlattım Açtım Yine 2 Olarak Duruyor.Yönetici Olarak Çalıştırmadığımdan Mı Yapıyor Acaba
Administrator olarak yaptım bende de olmadı.. :((
Farklı bir deney yapacağım, başarılı olursa size bildiririm.

• Beğen
kralberk13

kralberk13

Üye
@TheLastRevolution @cihanata_1 önerileriniz varmı

• Beğen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@DarkredBlue61 Bios'ta Unlock status alanına bakayım, belki çare olur diye düşünüyorum.

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Ben de rahatsızım bu konudan

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
@DarkredBlue61 Bios'ta Unlock status alanına bakayım, belki çare olur diye düşünüyorum.
Evdeki Masaüstünde Var Direk Soruyor ORada Numlock KApalımı Olsun Açıkmı Diyede Ama LAptop Değişik BİOSu Var

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Evdeki Masaüstünde Var Direk Soruyor ORada Numlock KApalımı Olsun Açıkmı Diyede Ama LAptop Değişik BİOSu Var
klavye ile alakalı olamaz mı :hmmm benim bildiğim bu gibi şeyleri klavyeler kendi hafızasında tutuyor

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
klavye ile alakalı olamaz mı :hmmm benim bildiğim bu gibi şeyleri klavyeler kendi hafızasında tutuyor
Ya regedit ile ilgili ya da bios...
Bu arada bendeki masaüstü nün bios ayarlarına baktım ve oradaki Numlock alanı ON idi OFF yaptım yine bir şey farketmedi.
Eskiden BİOS ayarlarına giriş daha kolaydı..
Şimdi kullanıcının zarar vermemesi için BIOS 'a girmeyi zorlaştırmışlar.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Ya regedit ile ilgili ya da bios...
Bu arada bendeki masaüstü nün bios ayarlarına baktım ve oradaki Numlock alanı ON idi OFF yaptım yine bir şey farketmedi.
Eskiden BİOS ayarlarına giriş daha kolaydı..
Şimdi kullanıcının zarar vermemesi için BIOS 'a girmeyi zorlaştırmışlar.
hala klavyede olabilir diyorum başka klavye denemelisin çünkü benim x7 klavyem var g tuşlarına koyduğum scriptler diğer pclere taktığım zaman da klavye hatırlıyor yeniden yazdırmıyor

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
hala klavyede olabilir diyorum başka klavye denemelisin çünkü benim x7 klavyem var g tuşlarına koyduğum scriptler diğer pclere taktığım zaman da klavye hatırlıyor yeniden yazdırmıyor
Şu anda masamda iki adet masaüstü bilgisayar var :))
ve bunların klavyeleri de farklı, birisi A4Tech, digeri Lenova ..
Ancak ilk açılışta ikisinin de NumLock tuşu pasif oluyor.
Evdeki notebook yine o şekilde.
Bu özellik veya durum sanki Windows 8 ve sonrası geldi.. Eskiden böyle pasif gelmiyordu diye biliyorum..
Yanılmışta olabilirim. ve olmayı da isterim. Çünkü yanılırsam yeni bir şey öğrenmiş olurum :))

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bu özellik veya durum sanki Windows 8 ve sonrası geldi.. Eskiden böyle pasif gelmiyordu diye biliyorum..
Yanılmışta olabilirim. ve olmayı da isterim. Çünkü yanılırsam yeni bir şey öğrenmiş olurum :))
win 10 kullanıyorum num lockum hiç pasif olmadı :hmmm
arkadaş daha önce pc sini getirdiğinde ona da benim klavyeyi taktım onda da hiç pasif olmadı num lock :hmmm w8 kullanıyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Klavye Değil Tamamen BİOS ve PC Yazılımı İle Alakalı Bişey
Biosu Bi Güncellemeyi Deneyeceğim Yada Ayarları Kurcalayacağim

cihanata_1

cihanata_1

Üye
**Başlat > Çalıştır > Regedit

HKEY_USERS-Default-Control Panel-Keyboard -[InitialKeyboardIndicators] [InitialKeyboardIndicators] değeri varsayılan değeri 0(sıfır) dır.Windows 7 ve 8 işletim sistemlerinde bu değer “2147483648” şeklinde gözükür.Bu durum kafanızı karıştırmasın.Bu değerin üzerine çift tıklayıp rakamı “2” yapılırsa numlock tuşu bilgisayarınız masaüstüne geldiğinde aktif edilmiş olucaktır.Ayrıca Bu değer için bazı ayarlar bulunmaktadır;

0 – All off (Hepsi Kapalı)
1 – Caps Lock on (Sadece Caps Açık)
2 – Num Lock on (Sadece Numlock Açık)
3 – Caps Lock on and Num Lock on (Sadece Caps ve Numlock Açık)
4 – Scroll Lock on (sadece Scroll Lock Açık)
5 – Caps Lock on and Scroll Lock on (Sadece Caps ve Scroll Açık)
6 – Num Lock on and Scroll Lock on (Sadece NumLock ve Scroll Açık)
7 – Caps Lock on, Num Lock on, and Scroll Lock on (Hepsi Açık)
ayrıca biostada bir ayarı var sanırsam:)

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
**Başlat > Çalıştır > Regedit

HKEY_USERS-Default-Control Panel-Keyboard -[InitialKeyboardIndicators] [InitialKeyboardIndicators] değeri varsayılan değeri 0(sıfır) dır.Windows 7 ve 8 işletim sistemlerinde bu değer “2147483648” şeklinde gözükür.Bu durum kafanızı karıştırmasın.Bu değerin üzerine çift tıklayıp rakamı “2” yapılırsa numlock tuşu bilgisayarınız masaüstüne geldiğinde aktif edilmiş olucaktır.Ayrıca Bu değer için bazı ayarlar bulunmaktadır;

0 – All off (Hepsi Kapalı)
1 – Caps Lock on (Sadece Caps Açık)
2 – Num Lock on (Sadece Numlock Açık)
3 – Caps Lock on and Num Lock on (Sadece Caps ve Numlock Açık)
4 – Scroll Lock on (sadece Scroll Lock Açık)
5 – Caps Lock on and Scroll Lock on (Sadece Caps ve Scroll Açık)
6 – Num Lock on and Scroll Lock on (Sadece NumLock ve Scroll Açık)
7 – Caps Lock on, Num Lock on, and Scroll Lock on (Hepsi Açık)
ayrıca biostada bir ayarı var sanırsam:)
Dükkanda Laptop Ancak O Zaman Denyebilirim Ama Zaten 2 Olarak Açık.Yani Sadece 2 Yi Şeçtiriyor Değiştiremiyorsun.BİOSdada Maalesef Ayar Yok Bulamadım

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Dükkanda Laptop Ancak O Zaman Denyebilirim Ama Zaten 2 Olarak Açık.Yani Sadece 2 Yi Şeçtiriyor Değiştiremiyorsun.BİOSdada Maalesef Ayar Yok Bulamadım
Biosta (eski tip için) boot sekmesinde change boot configiration altında always numlock on diye bir seçenek olmalı:)

• Beğen