Tavsiye Laptop Alacam Ama...

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi bilgisayar markası notebook alanında iyi?

• Casper

Kullanılan: 0 0.0%
  • Asus

• Toshiba

• Acer

• Sony Vaio

• Vestel

• HP

• Kullanılan toplam oy
    3

NanoTechnology

Üye
    Konu Sahibi
Laptop Alacam Ama...
Beyler LapTop almayı düşünüyorum. Elimdeki program yazmak ve oyun oynamak için yetmiyor (Dell Inspiron 15 3521).
Özellikleri söyleyeyim eğer bildiğiniz kaliteli bir marka varsa özelliklere uyan önerirseniz sevirim.
-Öncelikle orjinal işletim sistemi olmalı (Windows 8). Şuan elimdeki Free-Dos'du sistemde birçok sıkıntı yaşadım. Güncellemeleri alamadığım için Visual Studio gibi programlar sıkıntı yarattı. Eski Casper masaüstü bilgisayarım orjinal Windows 7 ile gelmişti baya rahattı. Acısını çektiğim için öncelikli kriter bu.
-Bazı bilgisayarlarda F6-F7 gibi tuşlara basınca otomatik format atıyor. Bana öyle birşey lazım. Çünkü ara ara bilgisayara format atıyorum ve yanımda DVD taşımak istemiyorum. (Zaten DVD vereceklerde yanında oromatik formatta olsun :) )
-İşlemci Intel-Core i7 2.0GHz+ olsun.(i7 herhalde 4 çekirdek. 8 çekirdekli yada i7den daha iyi işlemci varsa oda olabilir)
-Ram 16GB+ olması lazım.
-Ekran Kartı 2GB+ olması lazım.
-Evet en önemli konulardan biride Harddisk. Ben 500GBlik harddiski bile 15günde doldurabiliyorum. Bunun için Harddisk en az 1TB olmalı. Zaten harici taşınabilir harddisk alacam 2TBde LapTopdada 1TB olsun.
-Ses kalitesi iyi olmalı
-Batarya normal dengeli kullanımda(internette ugraşarak) en az 4-5 saat götürmeli (şuanki LapTop 4.5 saat internette gezmeme imkan tanıyor)
-Bide çok fazla önemli değil ama ince olursa iyi olur.

Beyler isteklerim çok fazla farkındayım ama alacağım LapTop beni en az 2 sene götürmek zorunda.
Şöyle bir LapTop var :
Ama emin değilim çünkü önceden Acer kullanmadım ve diğer bilgisayarlar biraz daha düşük özellikli olmasına rağmen fiyatları daha yüksek. Bu indirimde olduğu için mi yok bir eksiğimi var diye düşünüyorum doğrusu.
Önerilerini bekliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler...Yazmayı unuttum. Apple alsam sıkıntı olurmu programlarda oyunlarda...

Uhops

Uhops

Üye
32Gb RAM'i nasıl kullanacaksın. :)Linktekinden daha küçük RAMı daha az: En iyi 3 marka benim için Asus, Toshıba ve MSI.

NanoTechnology

Üye
    Konu Sahibi
Ben çok fazla zorluyorum bilgisayarı. 6-7 Program açık oluyor üstüne chromeda 10-15 sekme açık olunca 8GB Ram bile zorlanıyor. Programlarım bayagı agır. Bide kardeşim var oyun oynuyor bu programlar açıkken. İster istemez 8GB Ram yetmiyor. 16 Bile zorlanabilir. Benim bilgisayarım sürekli açık. Mailleri kontrol ediyorum. Program yazıyorum. Sürekli Ram kullanımı 6nın üzerinde oluyor. Şuan elimdeki laptop 4gb ram oldugu için yetmiyor. Masaüstünde çalışıyor programların yarısı. Ama masaüstüde tüm işleri görmüyor taşıyamıyorsun hiçbir yere.

Öneriniz için teşşekür ederim fakat benim gösterdiğim pcnin Rami 32GB sizin önerdiğiniz 16GB ve diğer özellikleri hemen hemen aynı. Fakat sizin önerdiğiniz daha pahalı. Markadan kaynaklı mı?

Uhops

Uhops

Üye
Ben çok fazla zorluyorum bilgisayarı. 6-7 Program açık oluyor üstüne chromeda 10-15 sekme açık olunca 8GB Ram bile zorlanıyor. Programlarım bayagı agır. Bide kardeşim var oyun oynuyor bu programlar açıkken. İster istemez 8GB Ram yetmiyor. 16 Bile zorlanabilir. Benim bilgisayarım sürekli açık. Mailleri kontrol ediyorum. Program yazıyorum. Sürekli Ram kullanımı 6nın üzerinde oluyor. Şuan elimdeki laptop 4gb ram oldugu için yetmiyor. Masaüstünde çalışıyor programların yarısı. Ama masaüstüde tüm işleri görmüyor taşıyamıyorsun hiçbir yere.

Öneriniz için teşşekür ederim fakat benim gösterdiğim pcnin Rami 32GB sizin önerdiğiniz 16GB ve diğer özellikleri hemen hemen aynı. Fakat sizin önerdiğiniz daha pahalı. Markadan kaynaklı mı?
İşlemcisi ve ekran kartı daha iyi.Acer ile linktekinin ekran kartı kıyaslaması:

NanoTechnology

Üye
    Konu Sahibi
Peki ilerde RAM yetmezse üzerine ekleme yapmak mümkün mü. Babam 2004de öğretmenlere dizüstü bilgisayar kampanyası ile bilgisayar aldı. Fakat RAM yükseltilmiyor. Bunda öyle bir sorun olur mu. Çünkü muhtemelen yaza doğru ona 16GB RAM eklerim gibime geliyor... :yuru

Uhops

Uhops

Üye
Peki ilerde RAM yetmezse üzerine ekleme yapmak mümkün mü. Babam 2004de öğretmenlere dizüstü bilgisayar kampanyası ile bilgisayar aldı. Fakat RAM yükseltilmiyor. Bunda öyle bir sorun olur mu. Çünkü muhtemelen yaza doğru ona 16GB RAM eklerim gibime geliyor... :yuru
Kapasitesi 16GB yazıyor ama 32GB'de olabilir.

Sanırsam yok, ama genede araştırmak lazım.

NanoTechnology

Üye
    Konu Sahibi
MSİ hiç kullanmadım. teknik servis falan nasıl?

Üst Alt