Laptop adaptörünün giriş kablosu kırıldı

Sponsorlu Bağlantılar

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
Laptop adaptörünün giriş kablosu kırıldı
Adaptörün bilgisayara bağlanan kısmı kırıldı. Şarj etmek için çok uğraşıyorum ikiye katlayıp lastikle bağlamam gerekiyor ama her zaman ise yaramıyor bu da. Sanırım içindeki tellerde temassızlık var. Bu tamir edilebilir mi ? Yenisini mi almak zorundayım ?

_RYUK_

_RYUK_

Üye
resmini koysana

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi

Resim şu an koyamam yanımda değil yalnız resimle pek bişey anlaşılacağını zannetmem sorun kablonun içindeki tellerde sanırım. Akşama resim koyayım yine de

Adaptörün modeli :
Liteon pa-1900-36
19V-4.74A

_RYUK_

_RYUK_

Üye
aslında yapılabilir şarj cihazının kablosunu uca yakın bir yerden kes daha sonra şarj cihazının metal kısmındaki plastigi kaldır kestiğin kablolarınin ucunu açıp çıkardığın metal ucun üstüne lehimle sonra orayı bantla ben bozulunca öyle yapmıştım

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
aynısı banada oldu. kabloyu kestim. tekrardan bağladım. bant ile izolasyon yaptım sonrasında sert bir yapıştırıcı ile yapıştırdım eskisinden sağlam bir durumda şuan :oke:

• Beğen
Tepkiler: CABBAR
CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
Benim burada değil abi Diğer uçta var Bilgisayara girişin orada

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Şimdi ben burayı kessem yenisi var mıdır ? Burada bi kopukluk var ama nerede tam bilmiyorum onun için nerden kesip yapacağım onu bilmiyorum. Ayrıca o kalın kısım ne işe yarar o olmasa da olur mu ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
abi demeye gerek yok :) çok gencim ben daha :)

notebooka takılan kafanın içinden bir kopma sözkonusu ozaman..
o 90 derecelik plastık kafaya giriş yerinden kabloyu keseceksin..
sonra o 90 derecelik plastik yeri soyarak gideceksin kopuk yeri bulup güzel bir temizleyip adam edeceksin :ehe:
eğer kopma yokta oradaki başlıktaki lehimde bir kopma varsa lehimlersin.
sonra kesiğimiz yerdeki kablolarla birbirine bağlayıp benim yaptığım gibi yapıştırabilirsin.
kullandığım yapıştırıcı 2 tane tüp var sıkıp karıştırıyorsun sonra taş kesiliyor :)
tam olarak şu yapıştırıcı

yapamazsan ya yeni adaptör alırsın 19v 4.74a yada oraya uygun bir başlık bulup onu bağlayabilirsin :oke:

• Beğen
restmod

restmod

Üye
Kesip tekrar bagla kablolari bi seneden fazladir ben bu sekilde kullaniyorum uca yakin yerde kopukluk vardir buyuk ihtimal

• Beğen
CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
Ben o kafayı lastikle ikiye katlatıp kullanıyordum. Biraz önce fark ettim ki ısınmış orası. Fanın ters tarafında kalmasına rağmen ısınmış. Dediklerinizi yapacağım :oke: :tşk:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bu şekilde katlıyorsan o yuvarlak top gibi olan yerden bir kopma söz konusu olabilir.
en çok neresi ısınıyor orayı bul. kopukluk orada var demektir. :oke:

_RYUK_

_RYUK_

Üye
yuvarlak kaba olan kısmı uçlarından kes orası zaten ek yeri.daha sonra uçlarını birleştir bantla

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ben o kafayı lastikle ikiye katlatıp kullanıyordum. Biraz önce fark ettim ki ısınmış orası. Fanın ters tarafında kalmasına rağmen ısınmış. Dediklerinizi yapacağım :oke: :tşk:
bu kablolar çok dandik benim laptopunda böyle batarya işini samsung güzel yapıyor düz oluyor hiç kırılma olmuyor. Eski laptopumunki güzeldi.