Kuşumun ölümünü izliyorum.

• 15 Ağustos 2014
  • 1570 Okunma
  • 23 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Üç gün önce aldığım yavru muhabbet kuşu bugün kafes içinde can çekişmeye başladı. Neye uğradığımı şaşırdım. Bir 15 dakika sersemlikle can çekişmesini izledim. Ne yapabileceğimi bilemedim. Derken köşedeki veteriner aklıma geldi. Koştum.. bir şırınga ile ağzına bir sıvı, elime de başka dolu bir şırınga verip uğurladı beni... biz yaşatmaya çalışıyoruz. Allah'tan ümit kesilmez diyordu. Şuan bağırması dindi. Aralıklarla tıksırıyor ve uyukluyor. Ölecek sanırım. Kuşumun ölümünü izliyorum.. kabus gibi.

Yazan: The Benefit
  2. Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin veteriner herhangi bir şey demedi mi?

3. Sinirsel bir sorunu olduğunu söyledi. Belki iyleşir ümidi ile rahatlatıcı verdi sanırım. Durumunun kötü olduğunu da belirtti. Bilmiyorum ne olacak. Elimde akıbetini bekliyorum. Hafif debelendi az... şimdi gene uyukluyor. Duanızı eksik etmeyin lütfen...:ağlarım:

-Empat- bunu beğendi.
  4. ins iyilesir.kardeism benimde vardi malesef sonu.kotu olmstu :(

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. "Hasta hayvanın iyileşmesi için dua var mıdır?
    "Cevap:Özel bir dua şekli yok ama örneğin
    Allah'ım kainattaki her varlık sana aiittir rızıkları ve şifaları
    verecek olan yine sensin şifa ya muhtaç olan zavallı hayvanlarada (hayvanıma)
    şifa ver çünkü sen Şafii'sin diye dua da bulunulabilir
    yada içinizden geldiği gibi."
    Kaynak

Konuyu okuyanlar yararlanabilir diye yazdım:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Eylül 2014
    -efşan, BLooD_ReG, Pikkaccu ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Muhabbet kuşları ani hava değişimlerinde çok çabuk hastalanırlar benim kuşumun tüyleri dökülmeye başlamıştı kış ayı soğuklarına dayanamadı somuru:

7. Yanında başka bir muhabbet daha vardı kardeşim. Hava değişimi değil sanırım. Çünkü hem diğer muhabbet sağlam. Hem de kafes hep aynı yerde duruyor. Başka bir şey oldu bu kuşa. 15-20 dakika kanat çırpıp, avazı çıktığı kadar bağırarak kriz geçirdi. Yan yan gidiyor ve topallıyordu bunu yaparken. Elimde yan yatmış hale geldi şuan... ne diyeceğimi bilemiyorum. Petshop'ta dışarda tutuyorlardı bu hayvanları.. belki de orada ağırlaşmıştı.

8. foto atma şansın var mı

9. muratalperr55 bunu beğendi.
  10. sağlıklı gözüküyo hayret kuşun yanında sigara falan içildi mi veya yanında gürültü yaptınız mı hiç??

11. Yok kardeşim. Bizim evde ben de dahil kimse sigara içmez. Gürültülü bir yer de değil. Resmi önden çektim. Arka ayakları ilacın etkisi ile hareketsiz kaldı. Kendi de gözünü açıyor kapıyor. Uyukluyor.. Benim pek ümidim yok. Umarım ikinci bir kriz daha görmem. İçi parçalanıyor insanın... :ağlarım:

12. doğru valla ya Allah şifa versin balkon varsa balkona çıkar (rüzgar fazla değilse) biraz hava alsın belki faydası olur

13. Allah dua eden herkesten razı olsun. Kuşum şuan itibari ile öldü arkadaşlar. Son bir kaşınıyormuşcasına titreme geçirdi. Tek tesellim veterinerin verdiği ilaç ile daha çok acı çekmeden ölmüş olması. :ağlarım:

İstek üzerine foto silinmiştir...

Kuşu gömmek için dışarı çıkıyorum..

Son düzenleme: 15 Ağustos 2014
    DDorlion ve Pikkaccu bunu beğendi.
  14. Kardeş son fotoğrafı kaldır bizi de üzme. Başın sağolsun :(

The Benefit bunu beğendi.
  15. Başın sağolsun kardes. Ben de bir muhabbet kusu alacağım bu hafta cok kötü oldum somuru:

16. Başın sağolsun çok kötü oldu ya :(

17. bilirim bu dyguyu ..bende cok uzulmustum hele hele gomerken hayvan deyip gcmemek lazim.insanin arkadsi dstu oluyor zmnla valla

Mobil cihaz ile gönderdi
  18. Dostlar saolsun arkadaşlar. Kuşu gömdüm... En azından son dakikaya kadar acı çekmedi. Tek tesellim bu.

19. bnm kide öyleydi 3 gün öyle yaşadı bi sabah kalktım ölmüştü :agla2:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/10/2018 - 02:10