Kurtlar Vadisi Pusu'ya büyük şok

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi

Sezon başında Show TV'den Star TV'ye geçmesiyle gündeme gelen dizinin, senaryosunda kaymalar olduğu ve söylemlerinin değiştiği gerekçesiyle eleştirilmişti.

Her ne kadar geçtiğimiz günlerde Pana Film'den bunları yalanlayan açıklamalar gelse de dizi hem ab'de hem de tüm günde reyting kaybına uğradı.

Bu hafta yayınlanan bölüm tüm günde aldığı 15,1 ve AB'de aldığı 15,3 ile Aşk-ı Memnu'nun ardından ikinci oldu. Yine geçtiğimiz hafta AB'de 13,7 ile ilk yüz program içinde ikinci olan Kurtlar Vadisi Pusu, 29.10.2009 haftasında da 16,3 reytingle AB'de ikinci olmuştu.

Yayınlandığı günlerde Milli maçlardan bile fazla izleyiciyi erkene çeken ve rekor kıran Kurtlar Vadisi Pusu'daki bu düşüş en çok dizinin hayranlarını üzüyor.

Aksiyon sahnelerinin ve kaliteli çekim teknikleriyle Türkiye'de bir benzeri daha olmayan dizideki gerileme kafaları karıştırıyor.

internethaber

Yorumum: Yakında bu dizi yayından kalkar. Tanıdıklarımdan fanatiği olanlar artık bu diziyi izlememeye başlıyorlar. Bazen yayınlamıyorlar, uzun tatiller veriliyor gibi şikayetler baya artmıştı. Dizi çöplüğüne atılmasına az kaldığı anlaşılıyor.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
ben de geçen sene hiç kaçırmazdım ama artık o eski tadı gidiyor çok acayip yönlere kaymaya başladı..

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Eskiden asla bir bölümünü kaçırmazdım ama artık çeşitli sebeplerden iyice soğuduk diziden

arslansem

arslansem

Üye
Eskiden daha çekici olduğu kuşkusuz..Ama yine de izliyorum ben :)

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Yakında reyting alamadığı için yayından kaldırılırsa hiç şaşırmam :kop:

arslansem

arslansem

Üye
O kadar olmaz ama yapımcıları fazla reyting alamadığı için diziye son verebilir.Çünkü maliyeti çok fazla bu dizinin

EbiXa

EbiXa

Üye
sadece polat bölüm başı 60bin tl alıyo :)

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Şahısların ne kadar aldığı önemli değil. Yaptıkları kullandıkları önemli. Eskiden kanal d'de kobra takibi diye bir dizi vardı. Kurtlar vadisinin en az 100 katını harcıyolardır. Kurtlar vadisinde maliyet yok... Eskidende patlatma sahneleri falan. Yakında sitcom olur çıkar :ehe

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
evet şu Kurtlar Vadisi'nin reytingleri falan çok düştü eskiden o dizinin hayranı olanlar diziden soğumaya başladı bu gidişle dizi kesilebilir bence..

Cynical

Cynical

Üye
Eskiden kanal d'de kobra takibi diye bir dizi vardı. Kurtlar vadisinin en az 100 katını harcıyolardır.

Güzel diziydi. Hala bir kanalda çıkıyor ama hangisi unuttum. Yalnız o dizide kullanılan tüm arabalar Mercedes ve BMW'nin reklam için hibe ettiği hurdaya ayrılmış arabalar. Yapımcısı açıklamıştı. Yani o dizinin de pek bir maliyeti yok. Ha, Kurtlar Vadisi'nden daha pahalıya geliyordur her halükarda, orası ayrı. :)

karizmaugur1

karizmaugur1

Üye
aynen katılşıyorum bende fanatiktim ama iyice saçmalamaya başladılar dizide, izleyici yine aynı izleyici ama vadi başka vadi artık, eski tadı yok.

ca_sus

Üye
ne olacaktıııııııı aydın doğan pisliğinin dewamı bu geçer geçmez bu kadar değişme olmazki

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Güzel diziydi. Hala bir kanalda çıkıyor ama hangisi unuttum. Yalnız o dizide kullanılan tüm arabalar Mercedes ve BMW'nin reklam için hibe ettiği hurdaya ayrılmış arabalar. Yapımcısı açıklamıştı. Yani o dizinin de pek bir maliyeti yok. Ha, Kurtlar Vadisi'nden daha pahalıya geliyordur her halükarda, orası ayrı. :)
Aksiyon sahnelerinin gerçekliğinden, büyük patlama sahnelerinden vb. film çekim tekniklerinden de bahsediyorum. Kurtlar vadisinde bu anlamda hiçbir maliyet yok. Oyunculara verilen paralar maliyeti getiriyor. Bu şekilde devam ederse yayından kaldırılması yakındır.

Cynical

Cynical

Üye
Aksiyon sahnelerinin gerçekliğinden, büyük patlama sahnelerinden vb. film çekim tekniklerinden de bahsediyorum. Kurtlar vadisinde bu anlamda hiçbir maliyet yok. Oyunculara verilen paralar maliyeti getiriyor. Bu şekilde devam ederse yayından kaldırılması yakındır.

Ilk zamanlarında seyrederdim ama Pusu'nun birkaç bölümü hariç izlemedim. Yine de evet, bir sitcomdan pek bir farkı hemen hemen kalmamış. Hoş, her ne kadar kişi ve kurumlar hayal ürünüdür dense de senaryosunun büyük kısmı günlük gelişmelerden esinlenilen bir dizinin Karamehmet'in kanalından Doğan'ın kanalına geçince çizgisinin değişmeyeceğini ummak hayalperestlik olurdu.

arslansem

arslansem

Üye
Ne maliyeti var yahu ALLAH aşkına?
Eğer diziyi izliyorsanız görüntü kalitesi dikkatinizi çekmiştir.Diğer dizilerle aynı kalitede değil görüntü.Sırf kameralar için ABD'den 1 milyon dolarlık malzeme alındı..Dizi Elazığ yapımı olduğu için detayları biliyorum :)

DPool

DPool

Üye
Eskiden daha heyecanlıydı.Özledik o günleri.

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
Kurtlar Vadisi Gladyo gösterime girer....Bi de yeni giren Zaza için bir film yaparlar sonra dizi kaldırılır....:ehe

'Davut

'Davut

Üye
inşallah biterde kurtarırız şu dizi'den adamların amaçı ne daha onu almadım ...hiç izlemem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...