Küresel Isınmaya Karşı Savaş

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
    Konu Sahibi
Küresel Isınmaya Karşı Savaş
Küresel ısınmaya karşı bireysel katkıda bulunabileceğiniz bir program Local Cooling (Yerel Soğutma).Bu program ile pcnizin enerji tüketimini sınırlandırabiliyorsunuz.Belirlediğiniz sürelerle pcnizi kapatmaya, uyku moduna almaya, hdd yavaşlatmaya vs. yarayan bir program.En güzel özelliği ise yaptığınız tasarrufu kwh, ağaç, ve petrol cinsinden göstermesi.
Ben bu konuyu açana kadar 15177 kişi programı kullanarak 30140.60 kwh (14467.49 galon yakıt ve 1597.45 ağaç) kurtarmış bulunmakta.

Amaç 100 milyon pc kullanıcısının Local Cooling (yerel soğutma) topluluğuna katılması.Eğer 100 milyon kullanıcı pclerinin enerji tüketimini optimize ederse sadece 1 yıl içinde 300 milyar kg co2(karbon dioksit) emisyonu (yaklaşık 1.8 milyar galon petrol kullanımı) önlenmiş olacak.

Windows XP için, 2.5 mb:

Tavsiye ederim, windowsun bütünleşik enerji yönetim konsolu yerine bunu tercih edeceğim anlaşılan.En azından ne kurtardığımı görebilirim :good:

jöly

Üye
teşekkürler..:good:

perfectlover

Üye
Teşekkürler Dermantes.

SEKER KIS

Üye
:) küresel ısınma günümüzün sorunlarım biri bencede bu güzel bir şeyyy

mservank

mservank

Üye
valal görür görmez indirdim çok sağol inan bu forumda bana göre birçok kişinin yaptığından çok daha iyi bir şey yapmışsın

mservank

mservank

Üye
türkçesi olsa var mı türkçe pek nalamadım azıcık ingilizceyle hallediymiyo ama yine de teşekürler

mservank

mservank

Üye
yav ben pek anlamadım bu ayarları dermantes massimum tasarruf için en iyi ayarlar nedir gönderir misin

XMEN_43

XMEN_43

Üye
teşekkürler

ademvehavva

ademvehavva

Üye
iyi olurda bu hdd yi yavaşlatıyormuş nası olacak o iş yavaşlarsa işimizi nasıl hallediyoruz en iyisimi program kullanmadan pc başında fazla kalmamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...