Kulaklık Kablolarını Jack a Bağlamak - kulaklık tamiri [ÇÖZÜLDÜ]

Sponsorlu Bağlantılar

Killastyle

Killastyle

Üye
    Konu Sahibi
Kulaklık Kablolarını Jack a Bağlamak - kulaklık tamiri [ÇÖZÜLDÜ]
Merhaba, 5800 telefonum var ve kulaklıgında temazsızlık oluştu bi süre sonrada tamamen gitti şimdi jack aldım tekrar bağlamak için ama normalin aksine 5 tane kablo çıktı :s neyi nereye bağlamam gerekiyor bilenler yazarsa memnun olurum

Kablolar: Kırmızı, Sarı, Yeşil, Mavi ve bitane kırmızı ve mali kablo var :S:allalla:

Sorunu hallettim alttaki yorumlarda açıkladım nasıl yapılacağını​

61semih

61semih

Üye
allah kolaylık versın 5lı kombınasyon denıceksın bu gıdısle

Killastyle

Killastyle

Üye
    Konu Sahibi
yokmu elektirikçi bi arkadaş yada anlayan çözelim şu işi :S

Killastyle

Killastyle

Üye
    Konu Sahibi
up...

Killastyle

Killastyle

Üye
    Konu Sahibi
Pek zamanım olmadığı için anca uğraşabildim kulaklıgı tamir etmeyi başardım nasıl yaptığımdan biraz bahsedeyim belki bnm gibi yapmaya çalışanlar olur
öncelikle bitane erkek jack almanız lazım ben bilgisayarcıda buldum muhtemelen çoğu elektronk satan yerlerde vardır 50 kuruş bişey hadi 1 olsun sonuçta kulaklığın değeri en az 35 tl neyse

sonrasında temasızlık yapan yerden kesiyoruz 1. resimdeki gibi kabloları ayırıyoruz

sonra en önemli kısma geldik hangi kablo nereye bağlanıcak? toplamda 6 tane kablo çıkıyo içinden 5 yazdım ama sürpriz olarak çıktı bitane daha :)

beyaz ve sargısız olanı ellemiyoruz hiç hatta ben onları bağlamadım bile. Kırmızı kabloyu jackın soluna mavi kabloyu sağt tarafa, kırmızılı mavili kabloyu yeşille birleştirip jacıkın üsteki pimine lehimliyoruz letimlemeden önce deydirerek kontrol edin duruma göre yerlerini değiştirin tedbirinizi önceden alın. sonrasında bantla falan kablolar birbirine teymeyecek şekile içnce içnce kabloları bantlayın (sağlamlık için başka şeylerde yapabilirsiniz tabi) ve kulaklıgınız hazır.

anlattıgım gibi yaptım ses gayet iyi sağ sol ayarlarından denedim sesi sağdan ayarlayınca sağdan geliyor mikrofonda çalıştı ayrıca, beyaz ve sargısız olanı bağlamadım ama hepsi çalışıo isterseniz siz bağlayabilirsiniz herhangi biyere benden bukadar hoşcakalın...
:oke:

Üst Alt