Kpss 2008 önlisans - ortaöğretim sınavına girecekler

Sponsorlu Bağlantılar

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
Kpss 2008 önlisans - ortaöğretim sınavına girecekler
1- nasıl hazırlanıyorlar
2 - daha önce kpss sınavına girenler
3 - kendilerine % ka. şans tanıyorlar
ve daha fazlası yorumlarınızı bekliyorum.
Yoksa bu sınava sadece ben mi hazırlanıyorum maxicepte.

red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
aldım bi kitap başladım çalışmaya

suur1907

suur1907

Üye
kardeş çıkmış soruları çözmeyi unutma

red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
bitirelim konuları çözeriz elbet

incredibleemrah

incredibleemrah

Üye
kardeş 2008 kpss önlisans a girecek olan öğrenci ilk önce 2006 kpss önlisans sorularını çözmeli.Sonra eksik konularını iyice tarayıp çalışmaya önce o konulardan başlamalı.Daha sonra bol bol deneme çözüp yanlış yaptığı soruların konularını iyice öğrenmeli ve son olarak sınava 1 ay kala ezberlenenmesi gerekli konuları örn:Anayasa vs. ezberlemeli ve kendine güvenerek sınava girmeli.Allah yar ve yardımcınız olsun.

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
evet önceki soruları çözmek gerekir

omayra

Üye
sınava az kaldı, başarılar dilerim.

güncel bilgi sorularından güney oshetya meselesine, Cern'de yapılan big bang deneyine, İstanbul'un 2010 Avrupa kültür başkenti seçildiğine dikkatinizi çekerim. Bu arada dünyadaki önemli meseleler, kuraklık, kıtlık,su kaydanklarının azalması ve kirlenmesi...

FAO bu yılı patates yılı ilan etti, bilginiz var mı?
UNESCO bu yılı uluslar arası yer yılı ve Kaşgarlı Mahmut yılı ilan etti biliyor musunuz?

Dünya Bankası başkanı, IMF başkanı kim bilginiz var mı?

Pekin olimpiyatlarındna sonra sıradaki ev sahibi kim? G8 ülkeleri kimler? D8 ülkeleri kimler bilginiz var mı?

Türkiye'deki ekonomik kuruluşlar neler? Örneğin darphane nereye bağlı, fikri olan?

Türkiye - AB serüveninin şu anki aşamasını biliyor musunuz? Peki hangi yıl başvuruda bulunduk?

Önemli uluslar arası kuruluşların merkezlerini, kuruluş amaçlarını biliyor musunuz?

YTL'yi ne zaman terkedeceğiz? TL'ye dönüş ne zaman?

bu konulara dikkat etmenizi öneririm :)

tekrar başarılar dilerim :oke:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
sınava az kaldı, başarılar dilerim.

güncel bilgi sorularından güney oshetya meselesine, Cern'de yapılan big bang deneyine, İstanbul'un 2010 Avrupa kültür başkenti seçildiğine dikkatinizi çekerim. Bu arada dünyadaki önemli meseleler, kuraklık, kıtlık,su kaydanklarının azalması ve kirlenmesi...

FAO bu yılı patates yılı ilan etti, bilginiz var mı?
UNESCO bu yılı uluslar arası yer yılı ve Kaşgarlı Mahmut yılı ilan etti biliyor musunuz?

Dünya Bankası başkanı, IMF başkanı kim bilginiz var mı?

Pekin olimpiyatlarındna sonra sıradaki ev sahibi kim? G8 ülkeleri kimler? D8 ülkeleri kimler bilginiz var mı?

Türkiye'deki ekonomik kuruluşlar neler? Örneğin darphane nereye bağlı, fikri olan?

Türkiye - AB serüveninin şu anki aşamasını biliyor musunuz? Peki hangi yıl başvuruda bulunduk?

Önemli uluslar arası kuruluşların merkezlerini, kuruluş amaçlarını biliyor musunuz?

YTL'yi ne zaman terkedeceğiz? TL'ye dönüş ne zaman?

bu konulara dikkat etmenizi öneririm :)

tekrar başarılar dilerim :oke:

Daha iyi taktik bulamazsınız :) Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim :)

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim omayra, ellerine sağlık.
bilgilerin bir kısmını bilmiyordum. sağol.

bu arada euro 2008 i kim kazandı : ispanya
hangi ülkede yapıldı : isviçre - avusturya

suur1907

suur1907

Üye
arkadaşım bence hiç uğraşma sadece çıkan sorularu çözsen yeterli çünkü sorular hep aynı her sene değiştir değiştir sor öss de böyle onun için güncel konuları ve özellikle 1982 anayasasını çok iyi bilmeni isterim genelde sorular ordan geliyor bende giricem bu sınava herkesin ALLAH yardımcısı olsun

omayra

Üye
15 vatandaşlık sorusu gelecek. Bunun 2-3 tanesi genel hukuk bilgisinden, 7-8 tanesi Anayasa hukukundan, 1-2 tanesi İdare hukukundan, diğer 2-3 tanesi de uluslar arası kuruluşlar ile güncel bilgilerden. 2008 lisans KPSS'de güncel bilgi Kosova geldi. Önlisansta ise oshetya gelebilir. :)

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
omayra süpersin.:) gündemi yakından takip ediyorsun.:oke:
dersane mi kitapmı hazırlanma taktiğin ?

omayra

Üye
:ehe bir dershanede KPSS vatandaşlık dersleri veriyorum :)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
:ehe bir dershanede KPSS vatandaşlık dersleri veriyorum :)

:) Cevap güzel oldu :)

Peki bu göreve nasıl geldiniz? Bir sınavı mı vardı yoksa dershaneden mi çağrıldınız?.. Ben de ilerde hukukla ilgili bir konuda ders vermek istiyorum da...

leiche

leiche

Emekli Yönetici
bende giriyorum 10 gün kaldı herkese başarılar arkadaşlar.
bu arada omayra abla ince taktikler için tşk.

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
Inşallah hepimizde hayırlısıyla kazanır ve istediğimiz mesleğe geçiş yaparız.

omayra

Üye
:) Cevap güzel oldu :)

Peki bu göreve nasıl geldiniz? Bir sınavı mı vardı yoksa dershaneden mi çağrıldınız?.. Ben de ilerde hukukla ilgili bir konuda ders vermek istiyorum da...

:) İzmir'de KPSS ve AÖF konusunda oldukça iyi olan, aynı zamanda yayın desteği bulunan bir dershaneye cv hazırlayıp başvuruda bulundum. Kendilerine ders anlattım, anlatımımı beğendiler. Anlaştık ve başladım. KPSS vatandaşlık ve AÖF hukuk grubu dersleri veriyorum. Bir yandan da dershanenin yayınlarından bir kısmını yazıyorum. :) İşte benim durumum budur :)

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
:megafon:alkışlar omayra abla'ya :alkis

omayra

Üye
estağfurullah, alkışı hak edecek bir şey yapmadım.. herkes ekmeğinin peşinde...:mahcup:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
:) İzmir'de KPSS ve AÖF konusunda oldukça iyi olan, aynı zamanda yayın desteği bulunan bir dershaneye cv hazırlayıp başvuruda bulundum. Kendilerine ders anlattım, anlatımımı beğendiler. Anlaştık ve başladım. KPSS vatandaşlık ve AÖF hukuk grubu dersleri veriyorum. Bir yandan da dershanenin yayınlarından bir kısmını yazıyorum. :) İşte benim durumum budur :)

Hmm... Bilgiler için teşekkürler!.. Mesleğimi rayına oturttuktan sonra (10-15 sene sonra :) ) benim de bu tarz bir girişimim olabilir... Bir şeyler öğretmek muhteşem :)

Üst Alt