konu silinmiştir

Sponsorlu Bağlantılar

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
konu silinmiştir
acılan konu silindi

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Root yapmanın avantajları nelerdir?

Xelord

Xelord

Üye
güzel anlatmışsın emeğine sağlık. Bazı programlar rootsuz çalışmaz. Titanium backup mesela. Root yaparsan telefonun içinde gelen ve seni rahatsız eden silemedigin uygulamaları silebilirsin. Bazı oyunlarda hile yaparsın :) custom romlar yuklrrsin sistem telefonun yedegini alırsın. Sınırsız erişim yani.

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
Bir çok rom tarafimdan denenmiştir,açikcasi bunun kadar begenmedim (7.2) yuklemek isteyenlere yardimci olabilmişimdir umarimm,soru ve merak ettiklerinizi cevapliyabilirimm

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
bos birakildi

noskid

Üye
Dostum emeğine sağlık zor buldum böyle bir anlatımı bilmiyorum ben mi yanlış aradım ama teşekkürler :)

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
dostum emeğine sağlık zor buldum böyle bir anlatımı bilmiyorum ben mi yanlış aradım ama teşekkürler :)

teşekkürler anlatimlar mevcut ama geneldii,karma karisik ve uzun oldugu için insanlar anliyamiyor diye düşünerekten açtim konuyu,resimler alinti ,umarim yardimci olmusumdur.,istek olursa 2.3.3 düşürmede ayni,sadece indirme adresini bulup 42 ile biten sürümü yükliyeceklsiniz,root olma açisindan,

- - - Eklendi - - -

WALKMEN KURULUMU VAR ARKADAŞLAR,MÜZİK DOSYASININ YERİNİ ALIYORR,SES BİRAZ DAHA İYİLEŞİYORR,BEN KURDUM GÜZELL,ROOTLU OLMASI VE 2 TANE DAHA PROYLAN DOSYA GEREKİYOR,RECOVERY ,XPART,BİRDE WALKMEN DOSYASINI İNDİRİP KARTA RARLI VAZİYETTE ATIYORUZ VE RECOWERY MODDA KURULUM YAPIYORUZ,BASİT ASLINDA ,BENCE KURUNN

ramo1000

Üye
selam ustam gerçekten süper bi anlatım. ama benim bi sorunum var. ne yaptımsa şu ses kısma düğmesiyle teli flaş moda sokamadım. tel xperia ray st18i. işaretlenmesi gereken her yeri işaretlememe rağmen olmuyor. ilk zamanlar olüuyordu ama ne olduysa artık çalışmıyor. sinirlerim bozuldu kafayı yicem. acil yardım talebim var. şimdiden tşk.

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
selam ustam gerçekten süper bi anlatım. ama benim bi sorunum var. ne yaptımsa şu ses kısma düğmesiyle teli flaş moda sokamadım. tel xperia ray st18i. işaretlenmesi gereken her yeri işaretlememe rağmen olmuyor. ilk zamanlar olüuyordu apma ne olduysa artık çalışmıyor. sinirlerim bozuldu kafayı yicem. acil yardım talebim var. şimdiden tşk.

öncelikle drıveri tekrar kur,pc nin bölge ayarlarını. AMERIKA OLARAK AYARLA,KLAVYE,SAAT,BOLGE OLAN,TELINDEKI ISARETLI OLMASI GEREKEN YERLERI KONTROL ET,SON OLARAK HAFIZA KARTINI CIKART TELDEN,KARTSIZ DENE.KESIN OLUCAK,AYNISI BENDEDE OLDU,HAFIZA KARTINI CIKARTTIM.DUZELMISTI,SIRASIYLA YAP YAZDIKLARIMI.sorun devam ediyorsa net olarak takıldığını yeri yaz,ona göre tum RAY kullanıcıları yardımcı olmaya çalışalım hep beraber,BU SAYFA RAY kullanicilarinin

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
ARKADAŞLAR OYUN OYNAMAK İSTİYENLER ANDROİD 2.3.4-42 İLE BİTEN SÜRÜM KULLANSINLAR:
BÜYÜK EBADLI OYUNLARI ICS AÇMAMAKTA.YADA OYUNU DURDURMAKTADIR.BİLGİLERİNİZE.ANDROİD 2.3.4-42 İLE BİTENİ XPERİA RAY A YUKLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM. STRET FAHTER 4 DE ANDROİD 2.3.4 TE SORUNSUZ ÇALIŞMAKTADIR.

XPERİA RAYA OYUN YÜKLEMEYE GELDİ SIRA; STREET FİGHTER 4 HD OYNAMAK İSTİYENLER;RAYA ÖZEL ANLATIM VE KURULUM,ALINTI YAPTIM LİNKLERİ,ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER YAZAN VE EMEGİ GEÇENLERE,

-BİRÇOK YERDE ANLATIMLAR,YAZILAR MEVCUT AMA BEN SİZE YİNE ÖNCE KENDİ TELİMDE DENEYİP ANLATIYORUM,EN BASİT VE ANLIYACAGINIZ ,HEPİNİZİN YAPABİLECEGİ ŞEKLİYLEN;

Android 2.1 veya üzeri gerektirir

Download (Apk-Boyut: 5.91 mb.)
800x480 :

960x540 :

854x480 :

1280x800 :

960x640 :

SD (Boyut: 368.58 mb.)yeni eklendi sd dosyaları

Apk + SD Data:

RAR :byReyiz

BUDA TiTANiUM BACKUP DOSYALARI

arkadaşlar howfileden download yapmak için soldaki çince yazılardan tıklayabildiğiniz
en üstteki yazıya tıklayın.
ROOTLU telefonlar İÇİN İŞTE YÜKLEME VİDEOSU
!

ÖNEMLİ NOT: ARKADAŞLAR ÖNCE SD DOSYASINI İNDİRİP ÇIKAN KLASÖRÜ HAFIZA KARTINA ATINIZ.NASILMI:

1-SF_IV_DATA- HAFIZA KARTININ ANA MENUSUNE ATIN

2-SONRA APK DOSYASINI INDİRİP KURUNUZZ...

3-TİTANYUM BAKUP DOSYASINI İNDİRİP KURUN,

4-İNDİRDİNİZ TİTANYUMBAKUP DOSYASINI ANA MENUYE ATIN,(TİTANYUM BAKUP PROGRAM OLUSTURDUYSA SİLİN KENDİNİNKİNİ)
5-TİTANYUM BAKUPU ÇALIŞTIRIP STRET FAHTERŞİ BULUN
A-ŞİMDİ ÜZERİNE TIKLAYIP GERİ YÜKLE DİYECEKSİNİZ(İÇERİSİNDE YÜKLEMEYİ GÖRÜYOR OLMANIZ LAZIM)
B-YALNIZCA VERİ DİYECEKSİNİZ GELEN SORUYA
C-SAG ÜSTE BİR TİK GÖRÜCEKSİNİZ TİTANYUM BAKUP PROPSUNDA VE ONA TIKLAYIP TÜM UYGULAMALARI GERİ YÜKLE DİYECEKSİNİZ
D-BURADA ÇIKAN TİKLERİ ŞİMDİ SIRASIYLA UYGULAYACAZ;---YALNIZCA VERİYİ TİK İNİ İŞARETLEYİN,SONRA SİSTEM APK LARINI HARİÇ TUT İŞARETİNİ KALDIRIN,STRET FAHTER İŞARETLİ OLUCAK TABİKİ,SON OLARAK PROGRAMIN SAG ÜSTÜNDEKİ YEŞİL TİKLİ KISMA TEKRER BASTIGINIZDA İŞLEM TAMAMLANIYOR.

4-ŞİMDİ TEKRAR STRET FAHTERIN ÜZERİNE GELİP BASILI TUTUYORUZ VE ÇIKAN KISIMDAN SD KARTA TAŞI SECENEGİ NE TIKLAYIPĞ BEKLİYORUZ,ARTIK TAMAMMM.
TÜM OLAY TİTANYUM BAKUP PROGRAMINI DÜZGÜN KULLANMAKTA,

TEL;XPERİA RAY;SÜRÜM :ANDROİD 2.3.4

erssag

Üye
s.a. anlatılan şekilde yaptım ve android 4.4 u kurdum yanlız internet taşınabilir hostpot çalışmıyor dili amerikan flan yaptk ondan kaylanıyor heralde yardımlarnızı bekliyorum

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Bana konu biraz karisik geldi!!
Ben sadece teli rootlamak isteyorum.
Benin tel xperia ray surum 4.0.4
derleme 587...
Simdi ben teli root yapmak isteyorum ve ne gibi programlar gerek!! Sirayla nasil yapilar tekrar anlatabilirmisin!! :hmmm

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
seninki son surum oldugu için yalnızca kernel yazanı indiriceksin,flash toolu ve root prosunu. 1-flash toolu kur, 2-driver kısmını kur 3-kerneli flashtoolun içindeki fırmaveye kopyala,4-pc dil ayarları ayarla, 5-flashlamayı yap 6-root kısmını yap.

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar rem sorunu yaşıyabilirsiniz ,stret fahter 4 u durduruyor bir sure sonra, 4.0.4 rem 90 mb(titanyum bacup) ile bakın,aynı oyun 2.3.4 de (220mb REM) oyun sorunsuz ve grafikler gerçekten guzel,beyaz ekran hatası v.b yok.,buyuk ihtimallen 4.0.4 surumde başka oyunlardada sorun yaşıyabilirsiniz,istiyenler 2.3.4 e döndureailirler telefonlarını, çift çekirdekli. v.s olan tellerde (xperia u,solo,v.b ) rem sorunu yaşarlar diyebilirim,nedeni aynı rem olmaları 512,oyun agırlık istiyenler. 2.3.4 dusurebilir,bende 4.0.4 de gereksiz ve kişisel olarak kullanmadıgım her şeydi silmeme ragmen remi 140 mb a çıkarabildim ,ancak oyunu yinede durdurdunu gordum

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar hiç bir soru ve sıkınti gelmedi;RAY LAR SORUNSUZMU? OYUN AGIRLIKLI KULLANANLAR GB YE(2.3.)dönsunyada kalsın.görsellik istiyenler 4.0.4 dusunsun

gölgee_65

gölgee_65

Üye
arkadaşlar ben de xperia arc s telefonumu 4.0.4'e yükselttim ama pişmanım, tekrar eski orijinal sürümüne nasıl dönebilirim, bir de benim tel hafızası çok kısıtlı bu da sorun yapıyor her uygulamayı hafıza kartına taşıyamıyorum bunun için ne yapmam gerekir.

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
android 2.3.4 un firmvaresıni indir.sayfamda herşey var.Yapman gereken KENDİ TELİNİN. 2.3.4. UNU İNDİR( ) ,benim verdim gb root prosunu kur(ilk sayfa) anlatım aynı.döndurursun,sorun olmaz.hafıza kartına direk program kurma,dns degişme gibi konuları ROOTLU olan telde ROM TOOL BOX PROSU YAPIYOR,BENDE YUKLU.ÇALIŞIYOR

...Orochi...

...Orochi...

Üye
kaynak ve Alıntı Yapsan Daha Güzel Olmazmıydı Anlatımı Yapan Kişi Olarak Adımı Ekleyebilirdin ???
Birde Konuda 2 Root Yöntemini aynı anda anlatmışsın İişlemleri karıştırmışsın Bilgine....

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
Resim ve bu resim altindaki bazi. Açiklamalar alintidir ,GENEL anlatım bana aittir;yinede sayfa başında isminizi belirttim, duzelttim,anlayişiniz için ayrica teşekkur ederim.benimki. X peria raya uyarlamak ,anlaşilir ,basite ve sadece "x peria ray" a yönelik olmuştur.tek bir modele.diger konu ise root olayi.2 tane oldu dogru,cunku 2 farkli sistem ve her ikiside farkli şekilde rootlaniyor.yani 4.0.4 un rootu 2.3.4 gb yi rootlamadi,(deneyerek yazip verdim.sizde ray yok sanirim ,denememiş olabilirsiniz.)sonuç olarak 2 ayri sistemin rootlarida farkli.

sekil_27

sekil_27

Üye
    Konu Sahibi
ARKADAŞLAR XPERİA RAY DA BİR ADIM DAHA İLERİ GİTMEYE NE DERSİNİZ?BOAT LOADER KLİDİ AÇMA VE Cyanogen Mod YUKLEME:BİLEN VARSA ŞİMDİDEN PAYLAŞŞIN XPERİA RAY İÇİNN:BEN KURDUM VE DE3NEDİKTEN SONRA SİZLERLE PAYLAŞICAM:İSTEK OLURSA TABİKİİ;SİZLERDEN GELEN İSTEGE BAGLI;BEKLİYORUM ŞU AN VE EKSİLERİNİ ARTILARINI DEGERLENDİRİP TALEBE GÖRE PAYLAŞICAM TABİKİ ALINTI VE BENİM KENDİ TELİMDE DENEMELERİM ÖN PLANDA OLUCAK;ÇOK BASİT VE HERKES RAHATLIKLAN YAPABİŞLECEK YİNE:

Üst Alt