Kola bağımlılığı ??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
Kola bağımlılığı ??
Arkadaşlar 3 4 yaşımdan beri kola içiyorum 6 7 yaşındayken falan hemen hemen her gün 1 litreye yakın içiyordum 10 yaşlarındayken bıraktım 14 15 li yaşlarımdan şu ana kadar (17 yaşındayım) günlük ortalama 2 litre kola içiyorum ama aşırı derecede bağımlılık yaptı bırakamıyorum bi ara 2 3 gün içmedim babam almış kola direk bitti ayrılık süreci hafiften böbreklerim de sinyal veriyor sanki çürümeye başlamış olmalarından korkuyorum bide dişlerimi söylemiyorum zaten bi yardım edin ???

Enes

Enes

Üye
Arkadaşlar 3 4 yaşımdan beri kola içiyorum 6 7 yaşındayken falan hemen hemen her gün 1 litreye yakın içiyordum 10 yaşlarındayken bıraktım 14 15 li yaşlarımdan şu ana kadar (17 yaşındayım) günlük ortalama 2 litre kola içiyorum ama aşırı derecede bağımlılık yaptı bırakamıyorum bi ara 2 3 gün içmedim babam almış kola direk bitti ayrılık süreci hafiften böbreklerim de sinyal veriyor sanki çürümeye başlamış olmalarından korkuyorum bide dişlerimi söylemiyorum zaten bi yardım edin ???
vücudunu doldurduğun asidi sen düşün. ayrıca içine alkol de var. kola bağımlılığı için doktora gidilir mi deme bence tıbbi yardım almalısın, ayrıca midende de rahatsızlıklar çıkabilir, bence önemli bi konu ve önemse bunu vakit kaybetmeden miden için doktora git ayrıca içmemek için de

• Beğen
Tepkiler: erergun
mfatihdil52

mfatihdil52

Üye
bence de doktora gidip yardım almalısın

• Beğen
Tepkiler: erergun
erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
Tamam peki ilk fırsatta gideceğim bir doktora

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Yada ; Baska Iceceklere Yonel .. Dogal Ve Zararsiz Olanlara

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
önceden bende ya kış demeden içerdim, kola yerine başka bir sıvı tüket
mesela süt iç

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Kola bırakılır mı ya...
Bu yazıyı sana kola içerken yazıyorum.
Bırak demiyorum ama azaltman iyi olur. Vücudun su ihtiyacını koladan karşılıyor şu anda.
Kendine hedef koy. Sağlıklı bir insan günde 2 litre su içmeli.
2 litre su içmeye çalış her gün.
Onun üstüne bak bakalım 2 litre de kola içebiliyor musun :ehe Şişeceğin için canın kola istemeyecektir. İstese de 2 litre gibi tüm sıvı ihtiyacını koladan karşılayacak kadar isteyemez.

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo

ümran

Üye
dostum bende çok içerdi m colayı ve şimdi cezasını çekiyorum 19 yaşındayım 65 kiloyu m :(

Jomolocco

Jomolocco

Üye
kola mesburat icecigidir icinde alkol olmaz arkadasim icinde kafein mevcut
kolayi birakmani oneririm zira aldigin asit seni oldurmeye yeterli bile

hlldll

hlldll

Üye
Gunde 5 litre içiyorum ve hiç bişey olmuyor :)

erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
dostum bende çok içerdi m colayı ve şimdi cezasını çekiyorum 19 yaşındayım 65 kiloyu m :(
Normal değilmi ki 65 kilo ?

- - - Eklendi - - -

Gunde 5 litre içiyorum ve hiç bişey olmuyor :)
Kaç yıldır hocam ortalama ?

- - - Eklendi - - -

Kola bırakılır mı ya...
Bu yazıyı sana kola içerken yazıyorum.
Bırak demiyorum ama azaltman iyi olur. Vücudun su ihtiyacını koladan karşılıyor şu anda.
Kendine hedef koy. Sağlıklı bir insan günde 2 litre su içmeli.
2 litre su içmeye çalış her gün.
Onun üstüne bak bakalım 2 litre de kola içebiliyor musun :ehe Şişeceğin için canın kola istemeyecektir. İstese de 2 litre gibi tüm sıvı ihtiyacını koladan karşılayacak kadar isteyemez.
Hocam bendeki abartı oldu ya dışarı çıkıp gezeceğim parayı bile kola cips çekirdeğe yatırır oldum kumar gibi meret :ehe

- - - Eklendi - - -

önceden bende ya kış demeden içerdim, kola yerine başka bir sıvı tüket
mesela süt iç
Hocam tamam ama bilgisayar oynarken ne bileyim ders çalışırken falan artık arar oldu vücut olmazsa sıkıntıya giriyorum .

hlldll

hlldll

Üye
Valla ne bilim rahat 4 seneyi geçti

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
İyi o zaman, madem alıyorsun zarar etme. Bak Dia'nın indirimini takip et, 1,5 litresi 1.85-TL'ye kadar düşüyor :ehe

60Samet09

60Samet09

Üye
hiç kola içmedim 17 yaşındayım 1,80 boy 71 kiloyum benmkı dahamıiyi :D

codblackops2

codblackops2

Üye
yönetici bey millete kötü örnek oluyorsun :ehe

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

oldum olalı coca cola felan hiç hoşlanmam.tabiri caizse siyah koladan nefret ederim :) forever fanta :pro2:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

oldum olalı coca cola felan hiç hoşlanmam.tabiri caizse siyah koladan nefret ederim :) forever fanta :pro2:
Tabi canıııım, ne de olsa,
Fanta şifa :d:

erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
Valla ne bilim rahat 4 seneyi geçti
Dişler nasıl hocam ? çürüme durumu ?

- - - Eklendi - - -

İyi o zaman, madem alıyorsun zarar etme. Bak Dia'nın indirimini takip et, 1,5 litresi 1.85-TL'ye kadar düşüyor :ehe
Tamam o zaman 2 yıllık stoğumu yapıyorum :ehe

- - - Eklendi - - -

hiç kola içmedim 17 yaşındayım 1,80 boy 71 kiloyum benmkı dahamıiyi :D
Sabah akşam kolay 17 yaş 185 boy 90 kilo ama body yaptım fazla kilolu durmuyorum :d:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
2 yıl dayanmıyor ki mübarek... Dayansa :ehe
Ben sadece zero içebiliyorum... Her Dia indiriminde 6 paketi yüklenip geliyorum eve :ehe

Yalnız bu konunun amacı koladan kurtulmaktı, biraz daha zorlarsak kola fan club kuracağız biz burada :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...