Koenigsegg CCXR

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
Koenigsegg CCXR
Koenigsegg İsveç'in önde gelen motor isimlerindendir. 1993 yılında Cristian Von Koenigsegg tarafından dünya çapında süper araba üretimi için kurulmuştur. koenigsegg, CC modeliyle ilk olarak 1998 yılında CC moedeli ile karşımıza çıktı. CC'nin üretimi 2001'e kadar sürdü. daha sonra 2002 yılında CC8S modeli ile çıktı karşımıza. bu aracın üretimi ise 2005'e kadar sürdü. 2004 yılında CCR, 2006 yılında CCX, 2007 yılında ise CCGT ve CCXR modelleri ile karşımıza çıktı. biz en son üretim olan Koenigsegg CCXR modelini inceleyelim. CCXR 0-100 km (62 mil) hıza 3.2 saniyede, 0-200 km (124 mil) hıza ise 9.8 saniyede ulaşabiliyor. şimdiye kadarki testlerde ise CCXR maximum hız olarak 345 km (245 mil) hıza ulaşabilmiştir. 15 haziran 2008 de spor arabalar klasmanında 0-300 km (0-186 mil) hıza ulaşıp tekrar 0 km ye düşmesi 29.2 saniyede olup rekor kırmıştır. CCXR nin sahip olduğu 4.7 lt V8 lik motoru ise Ford Modular fabrikası tasarlamıştır. motor 1018 hp (759 kW) beygir gücüne sahip. ve 6 manuel vites sistemine sahip. (arkadaşlar bu yazıyı kendim İngilizce olan bir yazıdan özetleyerek çevirdim. bir hatam, kusurum var özür dilerim.)
Şimdi resimleri paylaşalım:

vazi

vazi

Üye
dış kısmı güzel iç kısmı kötü bence ve açılan kaput vs. fazla abartılmış ama çok hoş yinede

--------------- Ekleme ---------------

pardon unuttum paylaşım için sağol eline sağlık:oke:

YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
dış kısmı güzel iç kısmı kötü bence ve açılan kaput vs. fazla abartılmış ama çok hoş yinede

--------------- Ekleme ---------------

pardon unuttum paylaşım için sağol eline sağlık:oke:
rica ederim, yorumun için ben teşekkür ederim.

schumici

schumici

Üye
eyvallah kardeşim benim çok çok güzel resimler ellerine sağlık kardeşim:oke:

>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
güzel bir araç ve biraz abartılı....güzel paylaşım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt