KitKat 4.4.2 AORP (Beta#1) | Xperia Ray

Sponsorlu Bağlantılar

kklav

Üye
Merhaba. Ben Xperia Ray kullanıcısıyım. Telefonumu romlamak istedim ve gerekli dosyaları indirdim.
BootLoader açık ve Rootlu cihaz kullanmaktayım.
ilgili rom dosyasından boot.img ile flaslayıp rom dosyasını hafıza kartıma atıp, CWM üzerinden recovery modunda cihazımı çalıştırdım. Ardından "mounts and storage" bölümünden format cache/system/data ( üçünü de ) yaptım. Ardından zipten rom kurmaya çalıştım ancak hata aldım. ( Status 7 hatası ). Şu an cihazım Sony yazısında açılışta kalıyor. Nasıl açabilir veya romlayabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada cihaz ses kısma ve usb kablosu takmama rağmen download modda da açılmıyor. Flashlayıp Stockrom atamıyorum...

Son düzenleme:

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yani? ses kısma ile takınca flashmoda alıp yeşil ışık yanması lazım. flashtool ile stock romu flashlayabilirisn eğer driverlar yüklü ise.

Diğer türlü status7 tam olarak ne hatırlamıyorum ama bir çok defa başıma gelmişti, farklı dosyaları deneyerek açmıştım.
Bir kere bu romu da kurmayın. LX konusu var, yine bu bölümde 4.4 güncel onu yüklemeyi deneyin full wipe yapıp.

kklav

Üye
Sony PC Companion sayesinde kurtardım. Şu an 4.0.4 sürümüne döndüm ancak hala rom atarken status 7 hatasını alıyorum... x-part üzerinden cwm yükleyip o şekilde de denedim ancak status 7 hatası devam ediyor.

cm-11-20140907-UNOFFICIAL-LegacyXperia-urushi.zip en güncel olduğu için bunu denedim. ancak status 7 :S

CWM bu dosyayı kuramıyor olabilir mi acaba?

Kurulum hatası olarak verdiği bir raporda:

This package is for "ST18i.ST18aurushi" devices: this is an "anzu". yazısı ve peşine Status 7 yazıyor. anzu olarak mı görüyor benim telefonumu anlayamadım. İndirdiğim paketten çıkan boot.img ile flashladım.

Son düzenleme:
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
İlk defa görüyorum böyle bir şeyi. Cihazı anzu olarak görüyor cwm. Farklı cwm flashla diyeceğim ama zaten o indirdiğin zipin içindeki kerneli flashladığında cwm de yenilenir.
BL açık değil mi?
Ve kerneli flashladın? Sonra cwm girip full wipe yapıp, zipi flashlıyorsun?Düşünüyorum da... Kerneli flashlayamamış olabilir misin? Bence başta anzu için olan cwm yüklemişsin ve sorun ondan kaynaklınıyor ama lx kernelinin içinde cwm gömülü zaten yani onu flashladığında eski cwm'nin gitmesi ve sorunun düzelmesi gerekirdi. :/Ve BL açık mı acaba? Yeni uyandım, senin durumu araştırıyorum, nette benzer durumda olanlar hep bl açmamış insanlar. :D BL açmadan olmaz.

kklav

Üye
aynen söylediğin şekilde yaptım. kurulumda urushi olması gereken cihaz anzu görünüyor. ekran açılmama sorunu vardı zaten. tam bir eziyet oluyor. sorun bunla aynı :

ekran kırk yılda bir geliyor onda da bişeyler yapmaya çalışıyorum.

bu telefonu aldığım güne lanet okumak istiyorum.

edit: BL açtım. ondan yana sıkıntı yaşamadım açarken.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Bizim cihaz hala daş gibi. :DEkran cwmde de gidiyor mu?ve bl açık kerneli flashladın? En basitinden kerneli flashladıysan, romu flashlayamasan bile açılış ekranında sony yazısı gelmez. LX yazar.

kklav

Üye
ekran cwm de gelmesi için telefon gri iken açıp reboot on recovery gibi bi seçenek var onda açıyorum. reboot atınca ekran açıksa açık kalıyor. yoksa bir şey görünmüyor. az kaldı çöpe bırakacam zaten... maşallah telefonuna. inş böyle bir sıkıntı yaşamazsın. sony firması da yetkili servise gönderince ekran için recovery yapıyor :D adamlar şaka gibi. sadece türkiye değil. bu sorunu araştırdım. dünyanın dört bir yanında yaşamayan az bu sıkıntıyı. servisler tüm dünyada bu muameleyi yapıyor. cihazlarının kronik sonunu hala kabul etmiyorlar.cwm recovery ile değil de odin gibi bir pc arayüzü ile atabilseydim belki sıkıntı çıkmazdı.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Öyle bir şey yok. :/

kklav

Üye
Peki ne yapalım. İlgilendiğin için teşekkür ederim.peki önce rom kursam sonra boot.img flashlasam olur mu??

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Bilmem, olur herhalde ama flashlayamıyorsun ki bir şey fark etmez.

kklav

Üye
ben yaptım dövüşe savaşa sonunda kurdum 4.4.4 ü. yalnız bu ekran açılmama sorunu çok daha beter. donanımsal olduğu belliydi. çözüm bulabilmiş kimse yok.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Donanımsal sorun olduğu açık zaten, bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Tamir ettirsen masrafın ederinden fazla çıkar büyük ihtimalle, garantinden bitmiştir sanıyorum. :/

MuRaTx38

MuRaTx38

Üye
Lütfen bana yardım edebilirmisiniz.?

Şimdi benim Xperia Ray ım versiyonu 2.3.4 ve 4.0.2.A.62 derleme numarası.
Araştırdıgıma göre .62 root yada rom yapılamıyor.

Benim ilk yapacagım nedir ve bana tek tek anlatabilirmisiniz ?

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Flashtool yüklemek.
Flashtool konusunu okumak.
BL açmak.
Yine bu bölümdeki legacy xperia cm 11 konusuna gitmek.
zipi indirmek.
Zipi hafıza kartına atmak.
Flashtool konusundan bakarak, Zipin içindeki kerneli flashlamak.
Kernel ile birlikte cwmye de sahip olmuş olacaksın. Cwm girmek. Format data cache system yaptıktan sonra romu flashlamak, reboot system now... ve açılmasını beklemek.

Flashtool ve rom konuları imzamdaki linklerde.