Kışın El Ve Yüze Kolonya Sürmeyin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Kışın El Ve Yüze Kolonya Sürmeyin
Sağlık uzmanlarından kolonya uyarısı. uzmanlar, kış aylarında el ve yüze sürülen kolonyanın ciltte kuruluğa yol açarak çatlaklara arttırdığını bildirdi.
25 Aralık 2005 18:35
<div align="center"></div>
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Ekrem Aktaş, kış aylarında soğuk hava nedeniyle el ve yüze sürülen kolonyanın ciltte kuruluğa yol açarak, çatlakları artırdığını söyledi. Aktaş, &#8220;Kışın ciltte kuruluğa yol açmamak için kesinlikle kolonya kullanmayın&#39;&#39; dedi.

Prof. Dr. Ekrem Aktaş, soğukta özellikle el ve dudakların çatladığını, kış aylarında kolonya kullanmanın cildi kuruttuğuna değindi. Aktaş, &#8220;Kış ev, yüz ve dudaklara vazelin içeriği bol olan veya nemlendirici özellik taşıyan kremler sürülmelidir. Kışın eldeki çatlakları kolonya ve PH&#8217;si düşük sabunlar artırmaktadır. Kış aylarında sabun tercihi PH&#8217;si 4 veya 4.5 özelliği olmalıdır. Ayrıca, kışın el yüz ve ayaklar ılık suyla yıkanmalıdır&#39;&#39; diye konuştu Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kış aylarında dudak çatlaklarında artış ve dudak çevresinde egzama görüldüğünü hatırlatırken, &#8220;Dudak yalama, zamanla alışkanlık ve tik halini geliyor. Dudak yalamak mukozanın orjinal yapısını bozuyor. Dudağın doğal yağı vardır. Kişi yalayarak bu yağı temizlemiş oluyor. PH dengesi bozulduğu için de çatlak ve zamanla dudak egzamasına yol açıyor. O nedenle kışın dudaklarınızı yalamayın&#39;&#39; dedi.

Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kış aylarında ellerin çatlamaması ve kurumaması için PH&#8217;si 4 veya 4.5 olan sabun veya sıvı sabun ile nemlendirici kullanılmasını önerdi. Aktaş, dudak çatlakları için de nemlendirici kremlerin kullanılmasını istedi.
 


depresif

Üye
Abi ellerine sağlık çok faydaı bi bilgi
Ama bende hiç olmuyor Allah&#39;ın bana bir hediyesi herkes te yüzde yaralar elde çatlaklar felan olur bende hiç olmadı (bi ara fena dayak yemiştim o sayılmaz )
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Traştan sonrada sürmemek..
 

tofy

Üye
ben zaten kolonyayı sevmiyorumm
haber için teşekkürlerr habercii
 

S1FR3K1R1C1

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 26 2005, 05&#58;46 PM) [post=237841]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Traştan sonrada sürmemek..
[/b][/quote]yaw ben daha Dün akşam Traş Oldum Kolonya Sürmediğim Zaman dayanamiom
 

jöly

Üye
bilgi için teşekkürler haberci ben kullanmıyorum kolonya
 

DefectoR

<div class='quotetop'>(jöly &#064; Dec 26 2005, 06&#58;34 PM) [post=237904]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bilgi için teşekkürler haberci ben kullanmıyorum kolonya
[/b][/quote]
sizi gidi orifleymcileeer
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt