Haber Kırıkkale Üniversitesi Öğrencilerinden Bir Android Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
    Konu Sahibi
Kırıkkale Üniversitesi Öğrencilerinden Bir Android Oyunu
Arkadaşlar Kırıkkale Üniversitesi bünyesindeki bir topluluk olarak proje bazlı faaliyetler gösteriyoruz.
Son projemiz Android için bir oyundu ve tamamlandı. Destek verirseniz seviniriz.
Şimdiden herkese teşekkürler.
-------------------------------------------------------------
Oyun Açıklaması :
Karakterimizin adı Bektaş. Oyunda amacımız, uzay gemisinden olabildiğince uzaklaşmak ve yaşamaya devam etmektir.
Kafasında duran pervane, bir tür hortum oluşturarak havada kalmasını sağlamaktadır, zira dağın eteklerine düşerse Bektaş abimiz yaşamını yitirebilir.
Pervane ekranın herhangi bir noktasına basılı tutularak aktif edilebilmektedir.
Ancak pilleri olduğundan enerjisinin bir süresi vardır. Yoldaki rüzgar sembollerini toplayarak pervaneyi yeniden şarj edebilirsiniz.
Aynı zamanda karakterimizin sırtında onu daha da ileriye götüren püskürtücü vardır. Püskürtücü bir tür fosil yakıt yakmaktadır. Biten yakıtı yoldaki kırmızı bidonları toplayarak doldurabilirsiniz.
Ayrıca Bektaş, akıllı biri olduğundan yanında olabildiğince çok tramplen bulundurur. Bu tramplenleri düşmek üzereyken açıp üzerinden zıplayarak hayatını kurtarır. Yolda bulunan hayaletler, uzay gemisindeki varlıklarla işbirliği yapan azılı bir düşmandır. Yanlışlıkla içinden geçerseniz Bektaş'ın sahip olduğu tramplenlerden 5 tanesini bizden almayı başarır. Biten tramplenleri yoldan temin edebilirsiniz.
Bir sonraki sefere uzaylıların karşısında daha güçlü durabilmek adına tüm bu yetenekleri geliştirebilirsiniz. Ancak modern dünyada her şey parayla olduğundan olabildiğince çok madeni para toplamalısınız.
İşte tam da burada yolda bulunan 2X ve mıknatıs'lar yardımınıza koşuyor!
2X yeteneği aktif olduğu müddetçe her alınan madeni para, iki taneymişcesine değer görüyor.
Mıknatıs aktifkense etraftaki tüm madeni paraları zahmet çekmeksizin sizin için topluyor.
Hayatta kalmanın bir yolu da bulunduğumuz yerden kaçmak olduğundan, çeşitli portallar bizi farklı evrenlere ışınlayabiliyor.
----------------------------------------------------------------------
Görseller ektedir.
---------------------------------------------------
Link :

----------------------------------------------------------------------------
İyi günler M
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
axicep ailesi :)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: shifty, cemil baba, YENİÇeri1362 ve 1 kişi daha

MaxipmaN

Üye
başarılar :alkis

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
Helal olsun abi başarılarının devamını dilerim. [emoji4] [emoji122]

SM-N910C ile uygulamasından gönderildi.

• Beğen
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
    Konu Sahibi
İkinize de çok çok teşekkürler :)

djhiguramos

djhiguramos

Üye
Hocam daha test edemedim unity mi kullandınız yoksa başka bir grafik motor mu?

• Beğen
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
    Konu Sahibi
Hocam daha test edemedim unity mi kullandınız yoksa başka bir grafik motor mu?
Unity 5 kullandık. Model animasyon için Blender (balon ve zeplinler)
Optimizasyonla ilgili ciddi bir sıkıntısı var Rami şişiriyor ancak problemin ne olduğu bariz ve çözmek için kendim üzerinde baya çalışıyorum.
Umarım optimizasyon olunca 1 gb ramli telefonlarda da çok rahat çalışacaktır :)

007wolverine

007wolverine

Üye
Unity 5 kullandık. Model animasyon için Blender (balon ve zeplinler)
Optimizasyonla ilgili ciddi bir sıkıntısı var Rami şişiriyor ancak problemin ne olduğu bariz ve çözmek için kendim üzerinde baya çalışıyorum.
Umarım optimizasyon olunca 1 gb ramli telefonlarda da çok rahat çalışacaktır :)
Biraz Unity kullandım da rami en çok kullanan şeyin ne olduğunu gösteren pencere vardı sanırım.bir ara yazılımında küçük bir hata yapmisim ,çok kasiyordu . Farkedip duzeltince hiçbir şeyi kalmamıştı.
Bu arada tebrik eder ,başarılarının ve oyunların devamını bekleriz.

• Beğen
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
    Konu Sahibi
Biraz Unity kullandım da rami en çok kullanan şeyin ne olduğunu gösteren pencere vardı sanırım.bir ara yazılımında küçük bir hata yapmisim ,çok kasiyordu . Farkedip duzeltince hiçbir şeyi kalmamıştı.
Bu arada tebrik eder ,başarılarının ve oyunların devamını bekleriz.
Teşekkürler sağolun :)

Üst Alt