kimyasal pil hakkında fikir yardımı

• 8 Mart 2013
  • 621 Okunma
  • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. proje ödevi olarak kimyasal pil yapacağım aslında bunu limonla felan yapıyolar basit şekilde ama o çok basit kaçar ve malum taşınması sorun olur şu videodaki pili yapmayı planlıyorum fakat bu tuzlu kolaya batırdığımız kağıtlar kuruyunca iletkenliğini kaybetmez mi? bu işlerden anlayan birisi yardım ederse sevinirim:oke: evde pil yapımı | İzlesene.com Video

Yazan: aeercan66
  2. Bobini bi gözden geçirebilirsin belki işine yarar :tebessüm:

3. yanlız birden fazla aliminyum parçası bakır felan kullanacağım için onları nasıl birarada tutacağım birde bobine sabitleme olayı felan rica etsem biraz daha detaylı anlatabilir misin? Hayal gücümde tam canlanmadı:hmmm

- - - Eklendi - - -

bu pek bana göre gelmedi kaplamadır mühürdür zifttir:ah

4. Pazardan 1kg gabak al yada salatalık bunun içini bir güzel oy görünmeyecek şekilde birtane büyük boy pili
    yerleştir iki uçunu kabloyla uzat olurr

5. şeytanın aklına gelmez valla takdir ettim, :d:boşa uğraşa gerek yok ama kabak bozulup büzülünce içindeki pil ortaya çıkar bu iş yaş!:kotu:

6. bi şekilde yap işte fikri verdim armut kullan turp kullan yap bişeyler

7. son durum ne kimyasal pili yapa bildin mi merak ettim doğrusu

8. Çalıştığını test etmek icin led ampul felan lazımdı onları aldım haftasonu yapacağım. Resimleri paylaşırım, limondan yapacak gibiyim bayağı araştrdm en mantıklı o geldi

9. kırmızı led 1,8v yeşil led 2,2v mavi ve beyaz led 3,6 v kırmızı led 1,8 v oldugundan daha kolay çalışır ledlerin + - yönleri var
    birtane ledi çalıştırmaktansa birtane saatli kalemliyi çalıştırmak daha kolay olur içinde birtane kalem pil var
    buda 1,5v demek oluyor
    < Resmi açmak için tıklayın >

ne alırsan 1tl cilerden şöyle bir saat de alabilirisn pil yatagından kablo çıkartman gerekecektır ledin yanması için 20mA gerekiyor
    bu saatlerde böyle sorun yok

< Resmi açmak için tıklayın >

aeercan66 bunu beğendi.
  10. ledler ve saatler hakkında bilgilendirme için teşekkür ederim 3-5 renk aldım ama mavi iyidir felan kullanıpta niye yanmadığını bulmak için boşa vakit kaybetmememi sağladın yarın bir deneme yaparım muhtemelen:oke:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/09/2018 - 09:14