kimyasal pil hakkında fikir yardımı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aeercan66

aeercan66

Üye
    Konu Sahibi
kimyasal pil hakkında fikir yardımı
proje ödevi olarak kimyasal pil yapacağım aslında bunu limonla felan yapıyolar basit şekilde ama o çok basit kaçar ve malum taşınması sorun olur şu videodaki pili yapmayı planlıyorum fakat bu tuzlu kolaya batırdığımız kağıtlar kuruyunca iletkenliğini kaybetmez mi? bu işlerden anlayan birisi yardım ederse sevinirim:oke:

SorgulayanAdam

SorgulayanAdam

Üye
Bobini bi gözden geçirebilirsin belki işine yarar :tebessüm:

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye

aeercan66

aeercan66

Üye
    Konu Sahibi
Bobini bi gözden geçirebilirsin belki işine yarar :tebessüm:
yanlız birden fazla aliminyum parçası bakır felan kullanacağım için onları nasıl birarada tutacağım birde bobine sabitleme olayı felan rica etsem biraz daha detaylı anlatabilir misin? Hayal gücümde tam canlanmadı:hmmm

- - - Eklendi - - -

bu pek bana göre gelmedi kaplamadır mühürdür zifttir:ah

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Pazardan 1kg gabak al yada salatalık bunun içini bir güzel oy görünmeyecek şekilde birtane büyük boy pili
yerleştir iki uçunu kabloyla uzat olurr

aeercan66

aeercan66

Üye
    Konu Sahibi
Pazardan 1kg gabak al yada salatalık bunun içini bir güzel oy görünmeyecek şekilde birtane büyük boy pili
yerleştir iki uçunu kabloyla uzat olurr
şeytanın aklına gelmez valla takdir ettim, :d:boşa uğraşa gerek yok ama kabak bozulup büzülünce içindeki pil ortaya çıkar bu iş yaş!:kotu:

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
şeytanın aklına gelmez valla takdir ettim, :d:boşa uğraşa gerek yok ama kabak bozulup büzülünce içindeki pil ortaya çıkar bu iş yaş!:kotu:

bi şekilde yap işte fikri verdim armut kullan turp kullan yap bişeyler

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
son durum ne kimyasal pili yapa bildin mi merak ettim doğrusu

aeercan66

aeercan66

Üye
    Konu Sahibi
son durum ne kimyasal pili yapa bildin mi merak ettim doğrusu
Çalıştığını test etmek icin led ampul felan lazımdı onları aldım haftasonu yapacağım. Resimleri paylaşırım, limondan yapacak gibiyim bayağı araştrdm en mantıklı o geldi

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Çalıştığını test etmek icin led ampul felan lazımdı onları aldım haftasonu yapacağım. Resimleri paylaşırım, limondan yapacak gibiyim bayağı araştrdm en mantıklı o geldi

kırmızı led 1,8v yeşil led 2,2v mavi ve beyaz led 3,6 v kırmızı led 1,8 v oldugundan daha kolay çalışır ledlerin + - yönleri var
birtane ledi çalıştırmaktansa birtane saatli kalemliyi çalıştırmak daha kolay olur içinde birtane kalem pil var
buda 1,5v demek oluyor

ne alırsan 1tl cilerden şöyle bir saat de alabilirisn pil yatagından kablo çıkartman gerekecektır ledin yanması için 20mA gerekiyor
bu saatlerde böyle sorun yok

• Beğen
Tepkiler: aeercan66
aeercan66

aeercan66

Üye
    Konu Sahibi
ledler ve saatler hakkında bilgilendirme için teşekkür ederim 3-5 renk aldım ama mavi iyidir felan kullanıpta niye yanmadığını bulmak için boşa vakit kaybetmememi sağladın yarın bir deneme yaparım muhtemelen:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...