Kimlik Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ümran

Üye
    Konu Sahibi
Kimlik Hakkında
arkadaşlar kimliğimdeki fotoğraf çok eski ,acaba nüfus müdürlüğüne gitmeden ben değiştirsem olurmu ? Nede olsa yılbaşında kalkacaklar :) öğrenci adamız boşuna masraf yapmayalım. olurmu acaba ?

baby_face_

baby_face_

Üye
arkadaşlar kimliğimdeki fotoğraf çok eski ,acaba nüfus müdürlüğüne gitmeden ben değiştirsem olurmu ? Nede olsa yılbaşında kalkacaklar :) öğrenci adamız boşuna masraf yapmayalım. olurmu acaba ?
Nüfus kağıdı değişmenin fazla bir külfeti yok eğer kaybedersen 70tl cezası var, ben geçen sene fotoğraf eski diye değişmiştim yanlış hatırlamıyorsam en fazla 7tl verdim diye hatırlıyorum. Kendin değişme olayına sakın girme fotoğrafın üstüne soğuk damga vuruyorlar yakalanırsan sahte kimliğe kadar yolu var.

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Benimde soguk damga silinmis iki saat soru soruyorlar nufus dairesinde. Zaten iki dakikalik is nufus dairesine girip cikman 10 dakikani alir kendin ugrasma

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
6 tl sanırsam

ümran

Üye
    Konu Sahibi
soğuk damgadan haberim yoktu :hmmm

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Hayır kendiniz değiştiremezsiniz,

Yenileme işlemi:
Nüfus cüzdanınız yıpranmamış ve içerisindeki bilgiler rahatlıkla okunabiliyorsa, (son altı ay içerisinde çekilmiş) 2 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte en yakın Nüfus Müdürlüğünden halledebilirsiniz. Nüfus cüzdanı yenileme bedeli 6.5 TL'dir. Şunu da belirtmekte fayda var eğer nüfus cüzdanınız yıpranmış ve bilgiler okunmuyorsa bu durumda Nüfus müdürlüğüne gitmeden önce mahalle muhtarlığından nüfus cüzdanınızı yenileyeceğinize dair bir belge almanız gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt