Kernel derleme hakkında yardım !!!

Sponsorlu Bağlantılar

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi
Kernel derleme hakkında yardım !!!
Arkadaşlar bu android kernel derleme nedir ? Ne işe yarar ? Kernel derleyerek android sürümümüzü yükseltebilir miyiz ? Yardımcı olursanız sevinirim :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yanlış anlama ama bilen varsada muhtemelen paylaşmayacaktır adminlerede dedim. Bende çok denedim ama kimse bildiğini paylaşmak istemiyor. Neyse kirlettiysem kusura bakma.

H0lligan

Üye
Kernel derleme konusu zaten mevcut forumda @Metalci Melek biliyordur sanirim ve kernelle android surumu yukselmez sdk degerlerinide degistirsen cihaz acilmaz
Yanlış anlama ama bilen varsada muhtemelen paylaşmayacaktır adminlerede dedim. Bende çok denedim ama kimse bildiğini paylaşmak istemiyor. Neyse kirlettiysem kusura bakma.
Benim anladigim konuysa herzaman yardim alirsin sonuna kadar baron :good:

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler arkadaşlar peki android sürümünü yükseltmek için ne yapmak gerekir google sürekli saçma sapan şeyler yazıyorum ama daha bir şey bulamadım :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Teşekkürler arkadaşlar peki android sürümünü yükseltmek için ne yapmak gerekir google sürekli saçma sapan şeyler yazıyorum ama daha bir şey bulamadım :D
Bildiğim kadarı ile yazıyorum. Bunun için rom portlaman lazım aynı firmanın başka ürünü olabilir. Bunun içinde linux yüklü bir bilgisayara ihtiyacın var. Daha fazlasını bilmiyorum ne yazık ki.

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi
Yok hocam kirletmede ne demek yardımcı olduğunuz için teşekkürler :D

H0lligan

Üye
Custom rom dan baska caren yok sanirim :hmmm sdk versiyonunu arttirmak kolay is degildir bu romlarda zaten uzun ugras sonucu yapiliyor ama sunuda eklim neden yukseltmek istiyorsunuz ozellikle bir uygulama icinmi
Bildiğim kadarı ile yazıyorum. Bunun için rom portlaman lazım aynı firmanın başka ürünü olabilir. Bunun içinde linux yüklü bir bilgisayara ihtiyacın var. Daha fazlasını bilmiyorum ne yazık ki.
Direk hazir romlarda mevcut cogu cihaz icin :naughty:

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi
hocam telefonum maxi plus 5 android sürümü ıcs en azından jellybean olmasını istiyordum da onun için sordum

H0lligan

Üye
hocam telefonum maxi plus 5 android sürümü ıcs en azından jellybean olmasını istiyordum da onun için sordum
Hocam maxi plus 5 icin rom lar mevcut :good: bilen bir abimiz vardi soruyorum hemen
@PrisonerMacTavish abimize pm at yardimci olur @devrimsel

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Biri rom arıyormuş benim eski aşkıma geldim :)
Kardeş sürümü yüksek custom rom maalesef yok :(

• Beğen
Tepkiler: H0lligan

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi
Biri rom arıyormuş benim eski aşkıma geldim :)

Kardeş sürümü yüksek custom rom maalesef yok :(
Teşekkurler hocam ilgilendiginiz icin :D
Görunen o ki ıcs kullanmaya devam.Tüm yardımcı olan arkadaslara tesekkur ederim. Artik bende bir maxicep liyim :D Butun arkadaslara elimden geldigince yardimci olmaya çalışıcam.

• Beğen

H0lligan

Üye
Bu arada ozellikle android surumu yuksek gerektiren uygulamalari kurmak istiyorsaniz yardim edebilirim pc kullanarak uygulamlari 5-10 dkika icinde portlarsiniz cihaza
Görunen o ki ıcs kullanmaya devam.Tüm yardımcı olan arkadaslara tesekkur ederim. Artik bende bir maxicep liyim :D Butun arkadaslara elimden geldigince yardimci olmaya çalışıcam.
Hosgeldin aramiza :naughty:

• Beğen
Tepkiler: devrimsel

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi
Hocam yardımınız icin cok tesekkurler bu önerinizi aklımda bulundurucam. Ne çok teşekkur ettim be :D

• Beğen
PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Hocam turkcell uygulamalarından kurtulmuş overclocklu romlar var cihaza bir şey yapmadıysanız tweakler var yardımcı olabilirim.

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi
Hocam turkcell uygulamalarından kurtulmuş overclocklu romlar var cihaza bir şey yapmadıysanız tweakler var yardımcı olabilirim.
Hocam şu an stock rus rom ve boss kernel(1,08) kullanıyorum. Tweak isine gelince fluid engine Bravie engine monster beat pure performances ve soun mod tweaklarini kullaniyorum. Yani hepsi var :D
İlgilendiğiniz icin cok tesekkur ederim .

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Hocam şu an stock rus rom ve boss kernel(1,08) kullanıyorum. Tweak isine gelince fluid engine Bravie engine monster beat pure performances ve soun mod tweaklarini kullaniyorum. Yani hepsi var :D
İlgilendiğiniz icin cok tesekkur ederim .
Bir ara cm portlayan rus vardı ne beklemiştim Cm9 u vay be [emoji1]

devrimsel

Üye
    Konu Sahibi

Üst Alt