Kendi Kendine Giden Otomobil

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
Kendi Kendine Giden Otomobil
Kendi Kendine Giden Otomobil...

Trafic Assist (Trafik Yardımı) adlı sistem, farlara takılan alıcılar ve ön cama yerleştirilen kameradan oluşuyor. Alıcılar otomobilin önünde ve arkasında seyreden araçlarla arasındaki mesafeyi korurken yol şartlarını da otomobildeki çipe bildiriyor. Böylece farklı yollarda farklı hızlar belirleniyor. Sistemin bir diğer özelliğiyse otomobilin şeridinde kalmasını sağlamak. Otomobil keskin virajları müdahale olmadan kolaylıkla alabiliyor. Yolculara sadece gidilecek yerin adresini yol bilgisayarına girmek kalıyor.

(Vatan)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Bu haberi duymuştum.

Hatta test amaçlı ABD şehirler arası yolculuk yapmıştı araba.

Yanlız içinde şoförsüz görünce çok komik oluyor :ehe:

lastsmileegs

Üye
ya böyle çok haberler çıkıyor ama hiçbirini göremiyoruz, yok suyla çalışan falan, aslında ince ayrıntılar var bunlarla ilgili ama anlayan anladı anlatmama gerek yok, suyla çalışan arabayıda türkler buldu ama şimdi bulan adam ortada yok neyse boşverelim böyle konuları, iyi bir buluş iyi

EMRAHOZEL

Üye
arkadaşlar bu tarz haberlere bir yenisi bir türk mühendisi ilk 8 saniyesi akü ile gidebilen sonraki zamanda ise kendisi elektrik üretitip yol alabilen bir araç yapmış ve bütün dünya ve özellikle japonya bu konu ile ilgili olarak araştırmalara başlamış..!
kısaca bu tarz haberlerin olması mutlaka doğaldır. çünkü çok basit artık kullandığımız arabalar bir tür uzaktan kumandalı oyuncaklara dönüştü
ilerde herkes hacı muratı arayacak.....! :ah: diyecek :oke:

vormound

Üye
arkadaslar bnım duydugum baska bıt teknolojı ıse araba sensor lerı sayesınde yoldakı serıtlerı algılıyo ve serıtlere paralel olarak gıdıyo... tek kusuru serıt bıttıgı an gerı donuyor olması... :D bu daha ıyıymıs...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Geri dönüyor olması mı :ehe:

otoata

otoata

Üye
bencede şöför yok çok acayip birde ben le yerlere gidiyom tek başıma ama adreslerini bilmiyorum ozaman N'olcek!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt