Kayıp Telefon Bulma (windowsphone)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Kayıp Telefon Bulma (windowsphone)
[h=2]Kayıp telefon bulma[/h]İster kaybolmuş ister kanepe minderinin arasına sıkışmış olsun, telefonunuzu bulamamanız can sıkıcıdır. Telefonumu Bul, endişenizi gidermeye yardımcı olabilir. Windowsphone.com adresindeki Telefonum bölümünde yer alan bu ücretsiz servis, İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan telefonunuzu çaldırabilir, içeriğini silebilir veya harita üzerinde gösterebilir. Telefonumu Bul, telefonunuzu kurtarmayı veya başka bir kişinin izniniz olmadan telefonunuzu kullanmasını engellemeyi kolaylaştırır.

[h=3]Telefonumu Bul'u ilk defa ayarlamak için[/h]İlk defa kullandığınızda, Telefonumu Bul'u ayarlamak için ( oturum açmak dahil olmak üzere) gerçekleştirmeniz gereken birkaç işlem vardır. Ancak, sonraki kullanışınızda doğrudan haritaya geçebilir ve tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

1. Bilgisayarınızda windowsphone.com adresine gidin.
  2. Sağ üst köşedeki telefonun üzerine gelin ve Telefonumu Bul'u tıklatın. İstenirse, telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabıyla oturum açın.
  3. Telefonumu Bul'u tıklatın ve Telefonumu Bul'u ayarlamak için yönergeleri izleyin. Bunu bir kere yapmanız gerekir.

[h=3]Telefonunuzun konumunu belirleme[/h]
  2. Sağ üst köşedeki telefonun üzerine gelin ve Telefonumu Bul'u tıklatın. İstenirse, telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabıyla oturum açın.
  3. Bilgisayarınızda windowsphone.com adresindeki sayfasına gidin ve telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabıyla oturum açın.
  4. Aşağıdakilerden birini yapın:
    • En son konumu göremiyor musunuz? Yenile'yi tıklatın.
    • Telefonunuzun konumunun sabit kopyasını oluşturmak istiyorsanız Yazdır'ı tıklatın.
    • Haritayı kaydırırken telefonunuzun konumunu kaybederseniz Haritayı ortala'yı tıklatın.
    [h=3]Not[/h]Telefonunuzu hemen bulamazsak, dilerseniz denemeye devam edebiliriz. Kullanmamızı istediğiniz e-posta adresini girerseniz, telefonunuzu bulduğumuzda size e-posta gönderebiliriz.

[h=3]Telefonunuzu çaldırmak için[/h]
  1. Bilgisayarınızda, windowsphone.com adresindeki sayfasına gidin.
  2. Çaldır'yı tıklatın ve telefonu çaldırmak için yönergeleri izleyin.
    [h=3]İpucu[/h]Telefonunuzu çaldırdığınızda, sesi kapalı veya titreşim modunda olsa bile çalar.

[h=3]Telefonunuzu kilitlemek ve bir mesaj göstermek için[/h]
  3. Kilitle'yi tıklatın ve yönergeleri izleyin. Henüz telefonunuzda ayarlanmış bir parolanız yoksa bir parola girmeniz gerekir; bunu telefonunuzu geri aldığınızda kilidi açmak için kullanırsınız.
    [h=3]Not[/h]Telefonunuzu hemen kilitleyemezsek denemeye devam edebiliriz. Kullanmamızı istediğiniz e-posta adresini girerseniz, telefonunuzu bulduğumuzda size e-posta gönderebiliriz.

[h=3]İpucu[/h]Ayrıca, telefonunuzun kilit ekranında görüntülenecek mesajı yazabilirsiniz. Telefonunuzu bulan kişinin sizle iletişim kurabilmesi için mesaja bir telefon numarası veya bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz.

[h=3]Telefonunuzun içeriğini silmek için[/h]Telefonunuzu geri alamayacağınızdan eminseniz veya telefonunuzu kurtarana kadar korumayı istediğiniz önemli bilgiler varsa, telefonunuzun içeriğini uzaktan silebilirsiniz.

3. İçeriği sil'i tıklatın.
  4. Kesinlikle eminseniz, Evet! Telefonumun içeriğini hemen sil onay kutusunu seçin ve ardından İçeriği sil'i tıklatın.
    [h=3]Notlar[/h]
    • Telefonunuzun içeriğini hemen silemezsek denemeye devam edebiliriz. Kullanmamızı istediğiniz e-posta adresini girerseniz, telefonunuzun içeriğini sildiğimizde size e-posta gönderebiliriz.
    • Cep telefonu operatörünüze telefonunuzu kaybettiğinizi haber vermek iyi bir fikirdir.

[h=3]Telefonumu Bul ayarlarını değiştirmek için[/h]Telefonumu Bul'u birkaç saatte bir konumunuzu kaydedecek biçimde ya da komutların (ve uygulamaların) telefonunuza daha hızlı ve daha ucuz şekilde gönderilmesi için kısa mesajlar yerine anında iletim bildirimlerini kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları bilgisayarınızda değil telefonunuzda değiştirin.

1. Ayarlar'a dokunun, sonra da Telefonumu bul'a dokunun.
  2. Aşağıdakilerden birini veya ikisini seçin:
    • Anında iletim bildirimlerini kullanarak telefonuma uygulama gönder (SMS değil). Telefonumu Bul servisi ve web'deki Windows Phone Mağazası, komutları ve uygulamaları kısa mesaj aracılığıyla telefonunuza gönderir. Anında iletim bildirimlerini kullanmayı tercih etmek için bu seçeneği işaretleyin. Neden? Anında iletim bildirimleri kısa mesajlardan daha hızlı olabilir ve cep telefonu operatörünüz gelen her mesajı ücretlendiriyorsa anında iletim bildirimleri daha ucuz olabilir. Ayrıca, Telefonum üç gün içinde yalnızca 15 kısa mesaj gönderebilir. Anında iletim bildirimlerinde sınır yoktur.
    • Telefonumun daha kolay bulunabilmesi için düzenli aralıklarla ve pili bitmeden önce konumunu kaydet. Microsoft birkaç saatte bir telefonunuzun konum ayrıntılarını kaydedebilir; böylece telefonunuz kapsama alanının dışında kaldığında veya pili bittiğinde telefonunuzun bilinen en son konumunu haritada gösterebiliriz.

Kaynak:

NextWorld

NextWorld

Üye
:tşk:

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
bu haritada bulma servisi tr de çalışmıyor :(

papakudioflu

papakudioflu

Admin
telefonunuza bing haritaları yükleyerek deneyin:D

ecel54

ecel54

Üye
bu özelliğin en sevdiğin yanı telefonunuzda internet olmasa bile kilitleyebiliyor. Hattınızın takılı olması yeterli. Telefona hat üzerinden bir sinyal gönderiyor ve telefonu kilitleyebiliyor.

ecel54

ecel54

Üye
bende maps var ama bende de çıkmıyor haritada bul seçeneği

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bu telefonu bul'u ben çalıştıramadım bir kaç kez denedim olmadı bir daha da uğraşmadım...

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bu telefonu bul'u ben çalıştıramadım bir kaç kez denedim olmadı bir daha da uğraşmadım...

1)Önce windowsphone.com'a girip Telefonumu Bul yada Hesap Ayarları kısmında telefon numaranı kaydediyorsun.
2)Sonra telefonundan Ayarlar>Telefonumu Bul>Açık.
3)Telefonu kapat aç...
4)windows phone.com'da telefonumu bul kısmında "Çaldır" de...

Bakalım çalışacak mı?
:hmmm

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

1)Önce windowsphone.com'a girip Telefonumu Bul yada Hesap Ayarları kısmında telefon numaranı kaydediyorsun.
:hmmm
Bunu bilmiyordum hemen deniyorum. Sağol Özgür hızır gibisin :)

- - - Eklendi - - -

Tamamdır Özgür sağolasın...:oke:

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
Sagol guzel bilgi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...