Bimcell Ücretsiz Operatör Adı Değiştirme Servisi

Sponsorlu Bağlantılar

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
Bimcell Ücretsiz Operatör Adı Değiştirme Servisi
BİMcell’liler AVATAR yazıp bir boşluk bırakarak istediklerini yazıp 4551'e SMS göndermelerinin ardından gelecek SMS’e onay vererek bu servisi kullanmaya başlayabilirler.

Örn: AVATAR MAXICEP yaz 4551’e gönder.

İptal etmek için IPTAL AVATAR yazarak 4551’e SMS gönderebilirsiniz.

Değişikliklerin geçerli olması için telefonunuzu kapatıp açmanız gereklidir.

Kimler Yararlanabilir?
Avatar’dan tüm faturasız bireysel BİMcell’liler yararlanabilir.

Avatar’ı kullanabilmek için SMS gönderdiğiniz hatta ait simkartının 4.5G uyumlu USIM olması gerekmektedir. 4.5G uyumlu simkart kullanıcısı olmayan BİMcell’liler en yakın BİM mağazasına gelerek sim kartlarını, 4.5G uyumlu sim kart ile değiştirebilirler.

Avatar’ı kullanabilmek için kullandığınız cep telefonunun 4.5G uyumlu olması zorunluluğu bulunmamaktadır, 4.5G uyumlu sim kart yeterlidir.

Data hatları ve kurumsal hatlar Avatar’dan yararlanamazlar.

Kullanım Koşulları
Avatar kullanımı ücretsizdir.

Operatör ismi alanında yapılacak değişiklik için kullanılacak Avatar’ın uzunluğu 15 karakter ile sınırlıdır. Seçilecek Avatar içerisinde boşluk bırakılabilir ve boşluk 1 karakter sayılır.

Avatar için tek bir numara üzerinden iletilebilecek günlük talep sayısı 30 adet ile sınırlıdır. Avatar kullanımı süresizdir. BİMcell’liler, yeni bir Avatar talebi iletene ya da mevcut Avatar’larını iptal edene kadar cep telefonu ekranlarının operatör ismi alanında belirledikleri metni görmeye devam ederler.

Nasıl Kullanırım?
BİMcell’liler AVATAR yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak, operatör ismi alanında görmek istediklerini yazıp 4551’e SMS atarak Avatar kayıt taleplerini iletebilirler. Bu işlemin ardından gelecek SMS’de belirtilen Avatar’larının doğruluğunu kontrol ederek, onaylamaları halinde ONAY AVATAR yazarak gelen mesajı cevaplamaları gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından “BIMCELL” başlığından gelen ve Avatar değişikliğinin yapıldığını bildiren bilgilendirme mesajınının ardından telefonlarını tamamen açıp kapatarak Avatar’ı kullanmaya başlayabilirler.

Avatar talebinde bulunup, gelen onay SMS’ini 24 saat cevaplamamış BİMcell’lilerin Avatar taleplerini tekrar iletmeleri gerekmektedir.

Operatör ismi alanında yapılacak değişikliklerin gerçekleşebilmesi için, Avatar kaydınızın başarılı bir şekilde gerçekleştiğine dair gelen mesajın ardından MUTLAKA telefonunuzu bir kez TAMAMEN kapatıp açmanız gerekmektedir. Çeşitli telefonlarda sunulan “uçak modu” özelliğini kullandığınız takdirde, değişiklik gerçekleşmemektedir.

Avatar’ınızı iptal etmek isterseniz IPTAL AVATAR yazarak 4551’e SMS gönderebilirsiniz. Bu işlemin ardından gelen iptal edilmiştir SMS’ini aldıktan sonra telefonunuzu kapatıp açmanız halinde, operator ismi alanı varsayılan ayar olan “BIMcell ” olarak güncellenecektir.

Avatar’a SMS yolu ile ya da müşteri hizmetleri aracılığı ile kayıt, iptal ve değişiklik yapabilirsiniz. Kayıt yaptırılacak farklı kanallar için koşullarda değişiklik bulunmamaktadır.

Diğer Bilgiler
Operatör ismi alanında yapılacak değişikliklerden talep sahibi kullanıcı sorumludur. Kullanıcıların cep telefonu ekranlarında yapacakları değişiklikler kullanıcının kişisel sorumluluk alanına girmekte ve kamuya açık olmayan bu alanda yapılacak içerik değişikliklerin (yazı, söylem vb.), Avatar’ı sunan operatör açısından bağlayıcılığı bulunmamakta olup söz konusu içeriklerle ilgili olarak hukuki ve cezai tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

Kullanıcı tarafından seçilecek Avatar talepleri; operatör ismi karışıklığını engellemek ve hukuki çerçeve kapsamında kontrole tabi tutulmaktadır. Uygun bulunmayan Avatar’lar üzerinden operatör ismi alanında yapılacak değişiklik gerçekleştirilememektedir.
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, TheNightMare. ve gonyalı


MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çok iyi bu
 
  • Beğen
Tepkiler: Da®kness
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: fatihmenteş, gonyalı ve Da®kness

Benzer Konular

TheNightMare.
Cevap
0
Görüntüleme
735
TheNightMare.
yeumyang
Cevap
0
Görüntüleme
385
yeumyang
Buğra
Cevap
0
Görüntüleme
556
Buğra
Buğra
Cevap
1
Görüntüleme
2K


Üst Alt