Kaybolan iki gencin cesedine ulaşıldı

 • 8 Ağustos 2014
 • 350 Okunma
 • 5 Cevap

 1. İznik Gölü Orhangazi sahilindeki iskeleye gelen 5 gençten 2’si sahildeki deniz bisikletleri ile göle açıldı. Birkaç saat sonra arkadaşlarından haber alamayan sahildeki diğer gençler, durumu polise ve jandarmaya bildirdi. Önceki gün gece gölde kaybolan gençlerden ikincisinin de cesedine ulaşıldı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Önceki gece yarısı İznik Gölü Orhangazi sahilinden deniz bisikleti ile göle açılan 2 gençten biri Kadir Baki Mutlu (22), göle açıldıkları yerden 1,5 km ileride sahilden 50 metre uzakta cesedine ulaşılmıştı,. Kadir Baki Mutlu’nun ardından Murat Şeker'in cesedine de aynı noktada ulaşıldı.

  Olay, İznik Gölü Orhangazi sahil şeridindeki çamlıkta meydana geldi. Alınan bilgilere göre, gece saat 23.00 sıralarında Murat Şeker (21), Kadir Baki Mutlu (22), Hasan Yesin (21), Çetin Özdemir (22) ve Samet Dönmez (25) İznik Gölü Orhangazi sahiline geldi. Yanlarına kola ve çerez alan gençler çamlık içinde bir süre sohbet ettikten sonra gençlerden Murat Şeker ve Kadir Baki Mutlu göl kenarında bulunan ve kilitli bulunan deniz bisikletlerinden birisini alarak göle açılmak istedi. Yanlarına diğer arkadaşlarını da alan gençler bir süre gölde gezinti yaptı. Kadir Baki Mutlu ve Murat Şeker diğer arkadaşları sahile çıkarken kendileri deniz bisikleti ile bir süre daha gezineceklerini söylediler.

  Kenara gelen 3 arkadaş yarım saat geçmesine rağmen denize açılan iki arkadaşlarından haber alamayınca durumu polise bildirdiler. Gece saat 02.00 sıralarında göl kenarına gelen polise ve jandarma ekipleri sahilde ve gölde arama çalışması başlattı. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden aramalar sonrasında sonuç alınamadı.

  İznik’de konuşlu bulunan Jandarma Komutanlığı bot komutanlığı sahil güvenlik ekipleri Orhangazi sahiline gelerek kayıp olan Murat Şeker ve Kadir Baki Mutlu’yu sahil boyunca aradılar ancak aramalar sonuç vermedi. Bursa’dan çağrılan AFAD ekibi göl kenarına geldi.
  Gece yarısı göl kenarına gelen 5 gençten deniz bisikleti ile göle açıldıktan sonra kaybolan Murat Şeker ve Kadir Baki Mutlu için jandarma ekiplerinin sahil ve su içerisinde arayışları sürüyor. Jandarma ekiplerinin aramalarında şu ana kadar iki gence de bindikleri deniz bisikletine de ulaşamadıkları kaydedildi.

  Sabahın ilk ışıkları ile birlikte İznik Gölü Orhangazi sahilinde başlatılan arama kurtarma çalışmaların öğleden sonra Bursa Jandarma İl Alay Komutanlığı'na bağlı helikopter ile Yalova Deniz Polisi su altı arama ekipleri de destek verdi. Havadan dakikalarca yapılan aramalarda sonuç vermeyince Ankara’dan Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’nın su altı ve su üstü arama uzman ekipleri Orhangazi’ye geldi.
   


  Yazan: 0MG90
 2. Allah rahmet eylesin.
   
  iPhone ile gönderdi
 3. Amin. Söylenenlere göre içki içmişler ve yüzme bilmiyorlarmış.
   
 4. Allah ailelerine sabır versin
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. vay arkadaş hem içki içiyorsunuz hemde yüzme bilmediğiniz halde denize giriyorsunuz nasıl bir kafadır yahu bu anlamadım :hmmm
   
 6. Bonzai almışlar diyende var, ölüm sebebini bilmiyor kimse
   
Yüklüyor...
24/10/2018 - 05:30