Kasanın şifresi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D_aTeS

D_aTeS

Üye
    Konu Sahibi
Ülkenin en çok soyulan bankasında, zavallı banka görevlisi kasayı açması için sık sık tehdit edilir, banka çok fazla para kaybeder ve de banka müdürünün kafasında üzüntüden saç kalmaz.

Günün birinde müdürün aklına iyi bir fikir gelir. Yeğeni Sakar Nuri, banka görevlisi olacaktır. Sakar Nuri bu iş için idealdir. Sakar Nuri'nin hafızası o kadar zayıftır ki, hiç bir haydut onun kasanın şifresini hatırlamasını sağlayamaz. Dahası, olayları hatırlamakta zorlansa da bulmaca çözmekte Sakar Nuri'nin üstüne yoktur. Yani beş rakamlı şifreyi hatırlamak için müdürün tek yapması gereken şey, Sakar Nuri'ye aşağıdaki bilmeceyi sormaktır :

"Dördüncü rakam, ikinci rakamdan dört fazladır. Şifredeki rakamlar ikişer ikişer toplanırsa (sıralı değil) 3 sayı çiftinin toplamı ayrı ayrı 11 yapıyor. Beş rakamdan üçüncüsü, ikinci rakamdan üç eksiktir. İlk rakam ise beşinci rakamın üç katıdır."

Olası 100 bin sayı içinden, doğru şifreyi bulabilir misiniz?
 
sublieutenant

sublieutenant

Üye
offf kafam almıyo soruyu....:oke:
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Bana da açık gelmedi soru...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

ofdoganoz
Cevap
0
Görüntüleme
530
ofdoganoz
Doğuş Pertez
Cevap
1
Görüntüleme
1K
Doğuş Pertez
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
1K
Doğuş Pertez
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt