Karşınızda Samsung'un en büyük ekranlı akıllı telefonu : Galaxy Mega 6.3

Sponsorlu Bağlantılar

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
S3 artık o kadar da performanslı bir telefon değil. Bu yeni çıkan Mega 6.3"'lik telefon ile S4'ü karşılaştırırsak berbat bir işlemci çıkıyor ortaya.

bilgi sahibi olmadan; fikir sahibi olmaktan bıkmadınız mı ?

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~

71fatih

71fatih

Üye
Galaxy Megada kullanilan 1.7GHz saat hızında çalışan saf Cortex-A15 tabanlı çift çekirdekli Exynos 5250, Galaxy S3 de kullanilan Exynos 4412 dört Çekirdekli 1.4 GHz Cortex A-9 dan daha çok performans sağladığını bilmeyen cahilller yorum yapmış bu bilgi onlar için. Ayrıca Samsung ilk defa Exynos 5250 işlemcisini Galaxy mega da kullanıyor. Donanım olarak bence on numara olmus bana gore tek eksi yanı Samoled degilde LCD erkan kullanılması olmuş.

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Galaxy Megada kullanilan 1.7GHz saat hızında çalışan saf Cortex-A15 tabanlı çift çekirdekli Exynos 5250, Galaxy S3 de kullanilan Exynos 4412 dört Çekirdekli 1.4 GHz Cortex A-9 dan daha çok performans sağladığını bilmeyen cahilller yorum yapmış bu bilgi onlar için. Ayrıca Samsung ilk defa Exynos 5250 işlemcisini Galaxy mega da kullanıyor. Donanım olarak bence on numara olmus bana gore tek eksi yanı Samoled degilde LCD erkan kullanılması olmuş.

:oke:

PriZm

PriZm

Üye
Note 2 oğlu gibi kalıyor yanında. :ehe

aleranol

aleranol

Üye
bu telefon bir sonraki not seri üyesi için hem deneme olacak tepkileri kontrol edicekler hem de diğer dev ekranlardan önce çıkarıp piyasadaki dev ihtiyacını azaltacaklar.

fk555897

fk555897

Üye
bilgi sahibi olmadan; fikir sahibi olmaktan bıkmadınız mı ?

Bana bilgi sahibi değilsin demişsin ama asıl sen değilsin. Samsung Galaxy S4'te Exynos 5 Octa işlemci var. Yani 4 tane A15, 4 tane A7. Mega 6.3'ün işlemcisinde 2 tane A15 var. Berbat dememde bu yüzden.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Kitap Gibi Terbiyesizim :naughty: :D

• Beğen
Tepkiler: ayran3883
Türe

Türe

Üye
:sahan:

enterneoll

enterneoll

Üye
Son dakika üzerine galaxy mega düşen adam öldü.

avcitalip

avcitalip

Üye
Arkadaşlar birde çift çekirdekli işlemci vahimliği var. Samsung gibi bir firma bence bu zamandan sonra çift çekirdekli işlemcili telefon çıkartmaz.

bencede,üstelik o işlemci o telefona bence yetmeyebilir :evet:

- - - Eklendi - - -

Son dakika üzerine galaxy mega düşen adam öldü.

:ehe

- - - Eklendi - - -

Allah'ın izniyle ya Note III yada hTC One alacağım,bu cihazın donanımı benzer bir donanım olsaydı mesela s3 note 2 gibi alınırdı çift çekirdekli işlemci ne ya :) üstelik 720p :evet:

- - - Eklendi - - -

:hmmm o açıdan hiç düşünmemiştim ama dediğin gibi super amoled ekran kullanılabilirdi bence s4'te kullandıkları donanımın aynısını koyup işlemciyi overclocklamaları gerekir :) işte o zaman alınır...

aleranol

aleranol

Üye
işlemcisi s3 ve nit2den iyi. birisi 4412 birisi 5xxx

Lenneth

Üye
Masallahi var

pirenuri

pirenuri

Üye
Bu Samsungun amacı ne anlayamadım. Bi gereksiz yere 8 çekirdekli üretiyor Bi 6.3 inç ekranlı telefon üretiyor . Gereksiz yere para harcıyor. Onu bunu bırakın da nasıl batarya daha iyi gider. Daha çok Mah batarya üretebiliriz. Sistem bunu nasıl daha az kullanır diye düşünmesi gerekirken yaptıklarına bak

ZaZuM

ZaZuM

Üye
bende 5 inclik bi cihaz var ve calisirken sorun oluyor Fazla büyük bu cihaz

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Bana bilgi sahibi değilsin demişsin ama asıl sen değilsin. Samsung Galaxy S4'te Exynos 5 Octa işlemci var. Yani 4 tane A15, 4 tane A7. Mega 6.3'ün işlemcisinde 2 tane A15 var. Berbat dememde bu yüzden.

önce yazılanları adam gibi anla ; sonra karşıma geçip ahkam kesersin. sana ben (bilgi sahibi olmadan ; fikir sahibi olma ) o lafı s4 çıktı diye s3 ün petformansı düstü yazdın diye söyledim. Nasıl bir mantığın varsa artık senin ; üst düzey bir telefon çıktığında daha önce çıkan üst düzey telefon performans kaybı yaşıyormuş ; garip :hmmm Geçtim s3 ü ; s2 nin bile performansı günümüzde tatmin edicidir. Şimdi neden sana o tarz bir laf yazdığımı anlamışsındır umarım.....

bu arada şunuda bir araştır ; s4 de kullanılan A-15 mimarisine sahip olan işlemcinin versiyonu ne ? galaxy megada kullanılan A-15 mimarisine sahip işlemcinin versiyonu ne ?

dipnot: Kendinden büyük insanlar ile tartışır iken biraz saygılı olmak sana bir şey kaybettirmez kardeşim; aksine insanların gözünde daha iyi bir itibar bırakırsın. Senin yaşın ile benim yaşım arasında 2 kat var ve bana bu hitabın yanlış. İyi forumlar kardeşim...

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
Cep telefonu cebe konur...bundan sonra samsung telefonlarına çanta telefonu desin:D

MrTech

MrTech

Üye
Boyut aşırı değil mi yahu :hmmm

Üst Alt