Karıncalar yuvalarında konuşur mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
krazzo

krazzo

Üye
    Konu Sahibi
Karıncalar yuvalarında konuşur mu?
İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre karınca yuvalarına minyatür mikrofon ve hopörlör yerleştiren bilim adamları ilginç bir bir veri elde etti.

İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre, yuvaların içine minyatür mikrofon ve hoparlör yerleştiren araştırmacılar, kraliçe karıncanın işçi karıncalara yönelik sesini kaydedip tekrar çaldı.

Oxford Üniversitesi'nden Jeremy Thomas, kraliçenin sesini çaldıklarında işçi karıncaların antenleri havada ve çeneleri açık saatlerce hareketsiz savunma durumunda beklediklerini kaydetti. İngiliz bilim adamı, "En önemli keşif, değişik seslerin karınca kolonisinin değişik tepkilerine yol açması' dedi.

• Beğen
Tepkiler: Unstable01

MetQ7

MetQ7

Üye
Mesaj falanda çekiyolar mıymış aralarında?:ehe

Kral 63

Kral 63

Üye
Hiç bilmiyordum doğrusu güzel konuymuş

Depressive_

Depressive_

Üye
Karıncalar da insana ne kadar benziyormuş meğer... Lider olan sürüye ne derse aynen o uygulanır, işte insanlar da böyledir...

miaculpa

miaculpa

Üye
krazzo hiç güleceğim yoktu :D

'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye
ps3 bile oynuyorlardır.

MetQ7

MetQ7

Üye
Oxford Üniversitesi ' ne kaç kere gittin ?
Oxford'ta doktara yapmış gibi konuştun.Ayrıca bi kere bulunduğu semte kısa tatile gitmiştim.Ayrıca ve ayrıca bursada oxford vardı da biz mi gitmedik:ehe

Unstable01

Unstable01

Üye
hersefernde daha cok sasrtıyor bu karıncalar beni ya muhteşem yaratıklarr..

krazzo

krazzo

Üye
    Konu Sahibi
Oxford'ta doktara yapmış gibi konuştun.Ayrıca bi kere bulunduğu semte kısa tatile gitmiştim.Ayrıca ve ayrıca bursada oxford vardı da biz mi gitmedik
sen daha oradamısın ve bu yüzü kimden aldın ..öyle havalı konuştunki bian seni asistan sandım :ehe

Cihandar

Cihandar

Üye
kanıt yoksa
istediğin üniversite olsun bizim mahlle okulundan daha büyük değildir

By_AkA

By_AkA

Üye
Her canlı kendi aralarında iletişim kurabiliyor buna bitkiler de dahil bu bilimsel olarak kanıtlandı...

pelın_

vay be iyiymıs

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Evden defolp gitmeleri için bir ses kaydı varmı acep

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
çok iyi ya paylaşım için saol

55_BeRKaN_55

55_BeRKaN_55

Üye
salatalıklar bile nano desibel sayılabilecek büyüklükte birbiriyle haberleşiyorlarmış karıncalar neden konuşmasın :10numara:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...