Karar Verme asamasindayim fikirlerinizi bekliyorum Nokia N9 yada GaLAxy NEXUS....?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
Karar Verme asamasindayim fikirlerinizi bekliyorum Nokia N9 yada GaLAxy NEXUS....?
onumuzdeki ay yeni telefon alicam uzun zamandir Nokia N9 almayi dusunuyordum fakat Galaxy Nexus gorunce fikrimde sapmalar olustu. Acikcasi kodlarla ugrasmaktan artik SIKILDIM hala seviyorum ama dedigim gibi SIKILDIM. Nexus da IcE Cream 4 malum yeni bir cihaz bayadir inceliyorum ve icimde bir heves olustu.Nokia N9 alip yine umidimiz SABAN i oynamaktansa Nexus bana daha cazip geliyor ama kararsiz kaldim NOkia N9 dan da vazgecmek bir cirpida zor oluyor. Ne Dersiniz

Türe

Türe

Üye
Tabıkı nexus . kat kat ustun bır cıhaz :oke:

osmanayman

osmanayman

Üye
Şu alien-dalvik gelmedi gitti... Gelse direk N9 diyecem... Ben de beklemedeyim... Android demek de bi dolu dünya demek... Eğlenceli yani... Kod işinde sana sonuna kadar katılıyorum Kaan kardeş, bazen bayıyor adamı...

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
cidden yoruldum kod yazmaktan.birde android marketin zenginligi cok cezbedici geliyor:)))

lweo

Üye
sen sen ol nokia n9 almak gibi bir hata yapma :D

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
sen sen ol nokia n9 almak gibi bir hata yapma :D

Nokia N9 asla bir hata olamaz abartmayalim. yanlizca hazir programlar arasinda yuzmek istiyorum o yuzden nexus agir basiyor

saruman_me

saruman_me

Üye
kaan bende n950 vardı kardeş sattım optimus 3d hiç bişi yok emin ol inanılmaz sıkıyor güzl cihaz hakkını yememek lazım ma destek yokbu yüzden NİKOA dan değil o başındaki ceo ya kılım bana sorucak olursan n900 kalsın nexus al çünkü ben öle yaptım n900 aldım artı optimusla kulanıyorum meego henüz yolun başınd olduğu için tatminkarlık beklememk lazım..

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
o ceo yu ben behzat amirime havele ediyorum. su an nexus agirlikta yuz tanima olayina bittim zaten:)

william75

william75

Üye
Bence de tercihin android olsun..

mert_1047

mert_1047

Üye
Valla ben n9 a sarmış vaziyette ucuz getireyeceğim bı ülke arıyorum gecende Irak'tan sipariş verecektim 64 lük model yokmuş :((( cihazı Nokia shopta 3 dakika kadar kullandım sistem çok harika swype la geçişler cihazın ergonomikligi. Galaxy Nexus a gelirsek bana fazlasıyla büyük bir cihazmis gibi (4.6")geldi ve Micro sd slot yok. Cihazi kullanmadım androide oldum olası isinamadim. Arayüz olarak ele alırsak İcs zaten bana homeycomb un telefon versiyonuymuş gibi geliyorYinede karar senin. Benim için destek meseleleri çok önemli değil kod yazmak cokda zoruma gitmiyor bana göre terminalde cihazın çalışan yüzünü görüyorsun yani bı saatin işleyişi gibi hersey gözler önünde hoşuma gidiyor şahsen.

• Beğen
Tepkiler: osmanayman
osmanayman

osmanayman

Üye
N9'un Irak fiyatı neydi Mert kardeş?

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
Valla ben n9 a sarmış vaziyette ucuz getireyeceğim bı ülke arıyorum gecende Irak'tan sipariş verecektim 64 lük model yokmuş :((( cihazı Nokia shopta 3 dakika kadar kullandım sistem çok harika swype la geçişler cihazın ergonomikligi. Galaxy Nexus a gelirsek bana fazlasıyla büyük bir cihazmis gibi (4.6")geldi ve Micro sd slot yok. Cihazi kullanmadım androide oldum olası isinamadim. Arayüz olarak ele alırsak İcs zaten bana homeycomb un telefon versiyonuymuş gibi geliyorYinede karar senin. Benim için destek meseleleri çok önemli değil kod yazmak cokda zoruma gitmiyor bana göre terminalde cihazın çalışan yüzünü görüyorsun yani bı saatin işleyişi gibi hersey gözler önünde hoşuma gidiyor şahsen.

mert bende cok seviyorum kodlarla ugrasmayi ama artik gina geldi. nexus buyuklugu dezavantaj gercekten ama android market zenginligi beni cok cezbediyor.n900 de android tadina varamadim. bir telefonda olsun android tatmak istiyorum:)

mert_1047

mert_1047

Üye
mert bende cok seviyorum kodlarla ugrasmayi ama artik gina geldi. nexus buyuklugu dezavantaj gercekten ama android market zenginligi beni cok cezbediyor.n900 de android tadina varamadim. bir telefonda olsun android tatmak istiyorum:)

Kaan kardes bence Nexus konusunda acele etme n9 a android port işlemleri resmen başladı projeyi gene n900 portunda büyük emegi gecen e-yes başlattı direk ice cream sandwich ile başlayacaklar 2-3 aya şekillenir. Bu sefer port ısinin daha kolay olacağını düşünüyorum zira aynı chipset'e sahip birçok android cihaz var. Telefon almak konusunda hangi model olursa olsun acele etme az paralar verilmiyor birde Nexus bence bir cep telefonu değil cebe sığacağı konusunda şüphelerim var.

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
Kaan kardes bence Nexus konusunda acele etme n9 a android port işlemleri resmen başladı projeyi gene n900 portunda büyük emegi gecen e-yes başlattı direk ice cream sandwich ile başlayacaklar 2-3 aya şekillenir. Bu sefer port ısinin daha kolay olacağını düşünüyorum zira aynı chipset'e sahip birçok android cihaz var. Telefon almak konusunda hangi model olursa olsun acele etme az paralar verilmiyor birde Nexus bence bir cep telefonu değil cebe sığacağı konusunda şüphelerim var.

cok haklisin acele etmiyorum ama 1 ay icinde cihaz secmek zorundayim.. "N900 deki gibi olucaksa hic ugrasmasinlar nitdroid icin.. N9 malesef hollandada satisi yok aracilardan almak lazim oda 16 gb icin 550 euro istiyorlar minumum..

murattiy

murattiy

Üye
n9 kesinlikle alma.1 gb eski bir işlemci ile geliyor tek güzel tarafı meego işletim sistemi .fakat işletim sistemi maemo gibi tarih oldu.artık destek ve geliştirme yok (çok az bir destek ) . n900 gibi son bekliyor meego ve n9 u .diğer tarafta ise nexus var. işlemci 1.2 çift çekirdek, ekranı hd, yüksek çözünürlük ve tabiki google çıkardığı için uzun sürecek bir destek . ayrıca en büyük artısı android market.Forumda alan birkaç arkadaşın önerileri ile n9 alma hevesin çabuk geçeçek ve uygulama yetersizliğinden sıkıntı yaşamaya çok yakında başlarsın.N900 ede yarım yamalak android port edildi.hiç bir şey doğru çalışmıyor.Eğer vaktin varsa galaxy s3 ü bekle mart-nisanda çıkıyor. donanımı güçlü bir telefonla çok uzun süren güncelleme alırsın.N9 donanım olarak eski.

----------Eklendi @ 20:44:49 ---------- Yazıldı @ 20:42:33 ----------

aynı zamanda galaxy s3 dört çekirdekli işlemci ile gelebilir.Ve android çok yaygın bir işletim sistemi olduğundan xda gibi çok geniş geliştirici kitlesi ile destekleniyor.Çeşit çeşit rom lar mevcut

mert_1047

mert_1047

Üye
n9 kesinlikle alma.1 gb eski bir işlemci ile geliyor tek güzel tarafı meego işletim sistemi .fakat işletim sistemi maemo gibi tarih oldu.artık destek ve geliştirme yok (çok az bir destek ) . n900 gibi son bekliyor meego ve n9 u .diğer tarafta ise nexus var. işlemci 1.2 çift çekirdek, ekranı hd, yüksek çözünürlük ve tabiki google çıkardığı için uzun sürecek bir destek . ayrıca en büyük artısı android market.Forumda alan birkaç arkadaşın önerileri ile n9 alma hevesin çabuk geçeçek ve uygulama yetersizliğinden sıkıntı yaşamaya çok yakında başlarsın.N900 ede yarım yamalak android port edildi.hiç bir şey doğru çalışmıyor.Eğer vaktin varsa galaxy s3 ü bekle mart-nisanda çıkıyor. donanımı güçlü bir telefonla çok uzun süren güncelleme alırsın.N9 donanım olarak eski.

----------Eklendi @ 20:44:49 ---------- Yazıldı @ 20:42:33 ----------

aynı zamanda galaxy s3 dört çekirdekli işlemci ile gelebilir.Ve android çok yaygın bir işletim sistemi olduğundan xda gibi çok geniş geliştirici kitlesi ile destekleniyor.Çeşit çeşit rom lar mevcut

N900 gibi bir son mu? n900 şuan 720p video çekip oynatıyor hemde çok rahat. Bootloaderda kilit olmadığı için bi çok sistem deneme imkanı sunuyor. N900 de Android meselesine gelince android oyun oynamaya gayet müsait. Xda daki romlardan bahsetmişsiniz bu rom yükleme işlemleri cihazı garanti dışı bırakacaktır. Android bence gitgide bir tüketim çılgınlığına dönüşeye başlayan bi sistemden öte bişey değil ne bulsa yutuyor. Sistem donanımın hakkını kesinlikle tam anlamıyla sunamıyor. Benim görüşlerim bu yönde. Ama asıl oynanacak pltform ios tur android de vs oyun oynanmaz kaçağa düşüp duruyor zaten oyunlar. Destek meselesine gelirsek android platformlu hiçbir firmanın yeterli düzeyde destek vermediğini güncellemelerin geç geldiğini düşünüyorum. Birçok androidli cihaz kullandım custom rom kurdum recovery kurdum rootladım. Çoğu cihazın stock romu hiçbi işe yaramıyor hep foss bi arkadaşıma zamanında desire aldık flash playera ilgili sürekli hata veriyordu browser her zaman androidde böyle acayip sorunlar görmek mümkün. Benim tercihim n9 dan yanadır ha ille android olacaksa maksimum 4.3" büyüklüğünde bi cihaz olmalı galaxy s2 vs. gibi daha büyüğü cep telefonu olmaktan çıkar. murattiy daha bu senenin başına kadar htc desire hd kullanıyordunuz bakın demekki destek yeterli gelmemiş olacakki evo ya geçiş yapmışsınız. Android böyle bi platform sürekli daha yenisini istiyor insan bi alıştımı birde bi iki tarafı değiştirilip yeniymiş gibi sunulan bi çok cihaz var. Ekranı hd demişsiniz ona rağmen iphone 4ile aynı piksel yoğunluğuna sahip olduğundan haberdarmısınız?

Kaan kardeş acelem yok diyorsun ama genede bi ay içinde alacağım diyorsun anlayamadım? Bir firmanın abonmanlığında kampanyamı var acaba?

• Beğen
Tepkiler: saruman_me
saruman_me

saruman_me

Üye
N900 gibi bir son mu? n900 şuan 720p video çekip oynatıyor hemde çok rahat. Bootloaderda kilit olmadığı için bi çok sistem deneme imkanı sunuyor. N900 de Android meselesine gelince android oyun oynamaya gayet müsait. Xda daki romlardan bahsetmişsiniz bu rom yükleme işlemleri cihazı garanti dışı bırakacaktır. Android bence gitgide bir tüketim çılgınlığına dönüşeye başlayan bi sistemden öte bişey değil ne bulsa yutuyor. Sistem donanımın hakkını kesinlikle tam anlamıyla sunamıyor. Benim görüşlerim bu yönde. Ama asıl oynanacak pltform ios tur android de vs oyun oynanmaz kaçağa düşüp duruyor zaten oyunlar. Destek meselesine gelirsek android platformlu hiçbir firmanın yeterli düzeyde destek vermediğini güncellemelerin geç geldiğini düşünüyorum. Birçok androidli cihaz kullandım custom rom kurdum recovery kurdum rootladım. Çoğu cihazın stock romu hiçbi işe yaramıyor hep foss bi arkadaşıma zamanında desire aldık flash playera ilgili sürekli hata veriyordu browser her zaman androidde böyle acayip sorunlar görmek mümkün. Benim tercihim n9 dan yanadır ha ille android olacaksa maksimum 4.3" büyüklüğünde bi cihaz olmalı galaxy s2 vs. gibi daha büyüğü cep telefonu olmaktan çıkar. murattiy daha bu senenin başına kadar htc desire hd kullanıyordunuz bakın demekki destek yeterli gelmemiş olacakki evo ya geçiş yapmışsınız. Android böyle bi platform sürekli daha yenisini istiyor insan bi alıştımı birde bi iki tarafı değiştirilip yeniymiş gibi sunulan bi çok cihaz var. Ekranı hd demişsiniz ona rağmen iphone 4ile aynı piksel yoğunluğuna sahip olduğundan haberdarmısınız?

Kaan kardeş acelem yok diyorsun ama genede bi ay içinde alacağım diyorsun anlayamadım? Bir firmanın abonmanlığında kampanyamı var acaba?

kesinlikle haklısın mert kardeşim markalar süper bi cihaz piyasaya sürdükten sonra diğer bi süperide peşi sıra çıkarıp kulanıcının zaaaflarıyla oynuyor ama şuda bi gerçek hep iyiyi bekleyip ona odaklanırsa bi kulanıcı onun işini gerçekten görücek olan cihazdan uzaklaşı verir artı rom yükleme konusundada keesinlkle haklsıın bende lg optimus 3d var cihaz nerdeyse tarih olucak hala güncelleme gelmedi sağdan soldan çakma romlarla idare edip ayakta tutmaya çalışıyoruz benim n950 satmamın nedeni hiç bişi olmaması her formda gezdiğimde hep aynı prolar aynı oyunlar sıkıldım ama en büyük etken kayar klavyesi oldu sanırım deforme oldu n900 daha sağlam çıktı harbiden.. neyse kaan kardeş karar senin ama şuda bi gerçek mertin dediği gibi alıcaksan eğer ekranı max 4.3 olmalı fazlasıyla tlf işlevliğini yapamazsın ama yinede karar senin..

murattiy

murattiy

Üye
Nasıl saçma bir yorum yapmışsın desire hd kullanıyordun diyerek.daha iyisi neyse onu alırım. 3d çıktı onu aldım.N900 ü ilk kullanan ve bu sitede birçok yeni uygulama konusunda açıklama getiren biriyim.Bana dünyanın en iğrenç firmasının os unu öven cahil .birde demişki android sürekli yenisini istiyor yazmış.Peki senin övdüğün ios 4s de donanımı yükseltmedimi.Teknoloji demek yenilik demektir.Nostalji yapıp eskide kalmak demek değildir.Ufacık bilgin olsa doğru dürüst yorum yaparsın.Bugün android olmasa ne bu kadar donanım görürsün nede bu kadar firma .Piyasada ne kadar firma olursa o kadar rekabet ve yenilik olacaktır.Birde desire hd flashda kasıyor yazmış.Harbi kara cahilsin

mert_1047

mert_1047

Üye
Nasıl saçma bir yorum yapmışsın desire hd kullanıyordun diyerek.daha iyisi neyse onu alırım. 3d çıktı onu aldım.N900 ü ilk kullanan ve bu sitede birçok yeni uygulama konusunda açıklama getiren biriyim.Bana dünyanın en iğrenç firmasının os unu öven cahil .birde demişki android sürekli yenisini istiyor yazmış.Peki senin övdüğün ios 4s de donanımı yükseltmedimi.Teknoloji demek yenilik demektir.Nostalji yapıp eskide kalmak demek değildir.Ufacık bilgin olsa doğru dürüst yorum yaparsın.Bugün android olmasa ne bu kadar donanım görürsün nede bu kadar firma .Piyasada ne kadar firma olursa o kadar rekabet ve yenilik olacaktır.Birde desire hd flashda kasıyor yazmış.Harbi kara cahilsin

Sayın murattiy yorumlarımı yanlış yorumlamışsınız ben desire hd flash oynatırken kasıyor demedim mesajımda desire dan bahsettim isterseniz bir daha normal bi şekilde okuyp kontrol edin bi üstteki postuda bu sebepten ötürü kesinlikle düzenlemedim. Ayrıca desire hdyi değiştirmenizi kınamadım benim gelmek istediğim nokta firmaların bu kadar çok cihaz sunması ve desteği birden kesmeleri insanlarıda kullandığı cihazı değiştirmeye sürüklüyor yoksa amacım desire hd yi küçümsemek değildi 2ghz a kadar overclock yiyebilmsi olumlu yanlarından sadece biri. N900 ünde eksik tarafları var tabii mesela all telephony functions adlı kronik hatayı cihazımdada almış ve cihazımın telefon özelliğini yitirmiş bulunmaktayım. Tamam donanım çeşitliliği güzel ama artık işi oyuncağa bindirdiler hadi çift çekirdekli telefonları anladık 4 çekirdeklilerde neyin nesi daha çift oturmadı ki bi düzgün daha birini rayına oturtmadan öbürü çıkıyor oyunlarda uyumsuzluk problemi hala başgösteren bi durum yabancı forumlara girin biçok kişi yeni çıkan cihazlara oyunların port edilmesi için coderlere rica ediyor hala androidde ad hoc desteği yok araştırın göreceksiniz ve daha bunun gibi nice problemi gözlerimle gördüm araştırdım olduğuna kanaat getirdim mesela başka bi yaşadığımız problem bi cihazın stock romunda kasıla kasıla oynanan oyun customde çok rahat açılıyordu daha bunun gibi nice problemler var birde bu kadar cihaz üst üste çıkınca firma eskisinin üstüne bir çizgi çekiyor desteği çekiyor.Üstelik ben size ios u övmedim iosun oyun açısından üstünlüğünü belirttim.Ama şunuda kabul ederim androidde destek dendiğinde aklıma ilk google gelir çünkü çıkan versiyonları kendi yaptırdığı cihazlar baz alınarak oluşturulduğu için güncellemeler ilk google ın cihazlarına gelmektedir bu da su götürmez bi gerçek. Yazılım konusunda meego tabii olarak hiçbir zaman uygulama zenginliği açısından bi android ios olmayacaktır ama benim gündelik kullanımıma yetecek kadar yazılımı barındırıyorsa ve cihazda alternatif sistemlerle diğer çeşitli uygulama isteklerimi karşılıyorsa bana göre makul seviyededir. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem özür dilerim.

Saygılarımla.

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi

mert sozlesmeli hat kullaniyorum ve 2 subat dan once sozlesmemi uzatirsam cihazi ucretsiz aliyorum o yuzden 1 ay vaktim var..

bu arada konuyu acmakta ne kadar iyi yapmisim hic duymadigim dikkatimden kacan bir cok seyi sayenizde ogreniyorum.. Nexusda tek rahatsiz eden buyuklugu aslinda cok fazla oyun oynayan biri degilim o yuzden kasilmalar falan umrumda degil acikcasi:) ukalalik saymayin ama cidden boyle bir derdim yok benim acimdan cihaz omru sozlesmemle sinirli.. seneye yenisini alicak olmak biraz simartiyor olsa gerek insani. android 4 videolarini izliyorum ciddi anlamda agzim acik kaliyor. Nokia n9 daki endisem sudur su an kullandigim bir cok konuda memnun kaldigim N900 gibi olmasidir soyleki malum gosteristen verilen destegin bitiisinde yine topluluklarin cikardiklarina muhtac olmak istemiyorum. maemo.org aciyorum bir tane dikkatimi ceken bir tane program yok. Nexus da en cok beni ceken market zenginligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt