Kapasitif Butonlar Kalkıyor Mu?

• 15 Ekim 2013
  • 1028 Okunma
  • 17 Cevap

1. < Resmi açmak için tıklayın >

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporlarda Microsoft'un Windows Phone işletim sisteminden kapasitif geri tuşunu kaldırmayı planladığı belirtilmişti.

Bugün yayınlanan başka bir rapor ise Microsoft 'un kapasitif tuşları tamamen kaldırıp ekran üzerinde sanal tuş oluşturmayı destekleyecek geliştirmeleri OEM'ler için Windows Phone 8.1 güncellemesiyle sağlayacağı iddia ediliyor. Microsoft GDR3 güncellemesiyle daha yüksek donanım, daha büyük ekran ve FuII HD ekran çözünürlüğü desteği getirerek donanım üretici OEM'lerin ilgisini Windows Phone platformuna çekmek istediğini göstermişti. Bu değişiklikle de özellikle Android platformunda kullanılan Ekrsn üzerindeki sanal tuş desteğiyle telefon üreticilerinin seçeneklerini arttırarak platformdaki rekabeti çeşitlendirmeyi amaçladığı görülüyor.

Anlaşılan o ki Microsoft, Windows Phone 8.1 güncellemesiyle hem mevcut kullanıcıları memnun edip yeni kullanıcılar çekmeyi hem de üretim ortaklarına extra seçenekler sunarak onları da platforma yönlendirmeyi istiyor. Bakalım bu strateji başarılı olabilecek mi ilerleyen aylarda göreceğiz

Yazan: papakudioflu
    CANGO97, m542tf ve skynet bunu beğendi.
  2. Bizim cihazlara ne olacak?

3. Aslında kalmasının da bir sakıncası yok.
    Ben Search butonunun kalkmasını istiyorum sadece :)
    Telefonu kullanırken çoğu zaman yanlışlıkla elim dokunuyor.
    En olmadık zamanda bir uygulama ya da oyunun ortasında hooop arama motoru sayfasına. :sinir

q0nzalez ve Esendağlı bunu beğendi.
  4. bisey olmicak

sadece windows tusu olsa yeter

5. Peki süs diye mi kalacak bastığında birşey olmayacak mı?

6. arkadaşlar tabi ki mevcut cihazlardaki tuşlar işlevlerini yitirmeyecektir. Üretilecek yeni cihazlar için bu yenilikler.

7. Ben zaten kalkmasın diyorum :)
    Kalkarsa da sadece Search (Arama) butonu kalksın.
    2 buton bize yeter.

8. Tuşlar olsun ama istediğimiz zaman deaktif edebilelim

9. ya isterlerse telefonun her yerine tuş koysunlar yeterki basınca titremesinler : ) en sonunda telefonun içini açıp söküp alıcam titreşim motorunu fena tutuldum

skynet bunu beğendi.
  10. tuşların olmadığını varsayın ekran daha geniş ve güzel duracak bencede olmaması lazım

11. Bide diyoruzki bu adamlar 8.1 e ne koyacak! Adamlar eksiği GDR3 ile tamamlayacak gibi 8.1 de ise....

12. Aynen,geri tuşunun kalkması fikrini hiçbir zaman düşünmemiştim ama arama tuşunun fazlalığı nı hep hissettim

bulutsuzgece bunu beğendi.
  13. Arama tuşu yerine bildirim işlevi ve ya kısayollara erişim falan yapsalar fena mı olur

14. Arama tuşu yerine farklı görevler atanabilmeli.

15. Tuşların olduğu yere kadar kullabileceksek ekrani , kalkmasindan yanayim

16. Bu platform ile ilgili korkularımdan biri şu; bu microsoft 8.1 ile daha çok donanım odaklı bir güncelleme verecek ve hali hazırdaki kullanıcıları üzecek bir güncelleme yapacak. Umarım olmaz öyle bir şey.

17. Şöyle bir düşünüyorumda yeni cihazların görünüşünü tamamen ekran parmağınla ortaya tıklayınca açılacak yukarı kaydıracaksın filan sonra menü gelecek 6 kutulu capcanlı bildirim olanların renkleri yanıp sönecek diğerleri mat renkte olacak.Bildirimler rengarenk olacak arkaplana resim koyabileceğiz tabikide bu kutuların üzerinde şeffaf gibi olacak. Eğer böyle olursa sevinçten somuru:

CANGO97 bunu beğendi.
  18. arkadaşlar bu güncelleme lumia 520 de gelicek mi?
    ---
    aynen kardeşim bi hayal ettimde çok süper olurdu valla :)

Yüklüyor...
18/11/2018 - 07:30