Haber Kapasitif Butonlar Kalkıyor Mu?

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Kapasitif Butonlar Kalkıyor Mu?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporlarda Microsoft'un Windows Phone işletim sisteminden kapasitif geri tuşunu kaldırmayı planladığı belirtilmişti.

Bugün yayınlanan başka bir rapor ise Microsoft 'un kapasitif tuşları tamamen kaldırıp ekran üzerinde sanal tuş oluşturmayı destekleyecek geliştirmeleri OEM'ler için Windows Phone 8.1 güncellemesiyle sağlayacağı iddia ediliyor. Microsoft GDR3 güncellemesiyle daha yüksek donanım, daha büyük ekran ve FuII HD ekran çözünürlüğü desteği getirerek donanım üretici OEM'lerin ilgisini Windows Phone platformuna çekmek istediğini göstermişti. Bu değişiklikle de özellikle Android platformunda kullanılan Ekrsn üzerindeki sanal tuş desteğiyle telefon üreticilerinin seçeneklerini arttırarak platformdaki rekabeti çeşitlendirmeyi amaçladığı görülüyor.

Anlaşılan o ki Microsoft, Windows Phone 8.1 güncellemesiyle hem mevcut kullanıcıları memnun edip yeni kullanıcılar çekmeyi hem de üretim ortaklarına extra seçenekler sunarak onları da platforma yönlendirmeyi istiyor. Bakalım bu strateji başarılı olabilecek mi ilerleyen aylarda göreceğiz

• Beğen
Tepkiler: CANGO97, m542tf ve skynet

blackcemre

Üye
Bizim cihazlara ne olacak?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Aslında kalmasının da bir sakıncası yok.
Ben Search butonunun kalkmasını istiyorum sadece :)
Telefonu kullanırken çoğu zaman yanlışlıkla elim dokunuyor.
En olmadık zamanda bir uygulama ya da oyunun ortasında hooop arama motoru sayfasına. :sinir

• Beğen
Tepkiler: q0nzalez ve Esendağlı
Lobin12

Lobin12

Üye
bisey olmicak

sadece windows tusu olsa yeter

blackcemre

Üye
En olmadık zamanda bir uygulama ya da oyunun ortasında hooop arama motoru sayfasına. :sinir
Peki süs diye mi kalacak bastığında birşey olmayacak mı?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
arkadaşlar tabi ki mevcut cihazlardaki tuşlar işlevlerini yitirmeyecektir. Üretilecek yeni cihazlar için bu yenilikler.

pirenuri

pirenuri

Üye
Tuşlar olsun ama istediğimiz zaman deaktif edebilelim

luckysleven

luckysleven

Üye
ya isterlerse telefonun her yerine tuş koysunlar yeterki basınca titremesinler : ) en sonunda telefonun içini açıp söküp alıcam titreşim motorunu fena tutuldum

• Beğen
Tepkiler: skynet
braayn

braayn

Üye
tuşların olmadığını varsayın ekran daha geniş ve güzel duracak bencede olmaması lazım

kursat99

kursat99

Üye
Bide diyoruzki bu adamlar 8.1 e ne koyacak! Adamlar eksiği GDR3 ile tamamlayacak gibi 8.1 de ise....

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Aynen,geri tuşunun kalkması fikrini hiçbir zaman düşünmemiştim ama arama tuşunun fazlalığı nı hep hissettim

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
pirenuri

pirenuri

Üye
Arama tuşu yerine bildirim işlevi ve ya kısayollara erişim falan yapsalar fena mı olur

osmanmert99

osmanmert99

Üye
Arama tuşu yerine farklı görevler atanabilmeli.

Tacettinn

Tacettinn

Üye
Tuşların olduğu yere kadar kullabileceksek ekrani , kalkmasindan yanayim

dakamon

dakamon

Üye
Bu platform ile ilgili korkularımdan biri şu; bu microsoft 8.1 ile daha çok donanım odaklı bir güncelleme verecek ve hali hazırdaki kullanıcıları üzecek bir güncelleme yapacak. Umarım olmaz öyle bir şey.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Şöyle bir düşünüyorumda yeni cihazların görünüşünü tamamen ekran parmağınla ortaya tıklayınca açılacak yukarı kaydıracaksın filan sonra menü gelecek 6 kutulu capcanlı bildirim olanların renkleri yanıp sönecek diğerleri mat renkte olacak.Bildirimler rengarenk olacak arkaplana resim koyabileceğiz tabikide bu kutuların üzerinde şeffaf gibi olacak. Eğer böyle olursa sevinçten somuru:

• Beğen
Tepkiler: CANGO97
CANGO97

CANGO97

Üye
arkadaşlar bu güncelleme lumia 520 de gelicek mi?
Şöyle bir düşünüyorumda yeni cihazların görünüşünü tamamen ekran parmağınla ortaya tıklayınca açılacak yukarı kaydıracaksın filan sonra menü gelecek 6 kutulu capcanlı bildirim olanların renkleri yanıp sönecek diğerleri mat renkte olacak.Bildirimler rengarenk olacak arkaplana resim koyabileceğiz tabikide bu kutuların üzerinde şeffaf gibi olacak. Eğer böyle olursa sevinçten somuru:
aynen kardeşim bi hayal ettimde çok süper olurdu valla :)

Üst Alt