Kameranın makro modu çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Kameranın makro modu çalışmıyor
Arkadaşlar kamerayı makro moduna aldığımda odaklama yapmıyor. Telefonu objeye yaklaştırsam da uzaklaştırsam da bişey değişmiyor hep bulanık kalıyor netleştirme olmuyor. Size de aynısı mı oluyor? Telefon L950.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Arkadaşlar kamerayı makro moduna aldığımda odaklama yapmıyor. Telefonu objeye yaklaştırsam da uzaklaştırsam da bişey değişmiyor hep bulanık kalıyor netleştirme olmuyor. Size de aynısı mı oluyor? Telefon L950.
Elimde MS ye ait telefon kalmadığından bakma imkanım olmadı.
Farklı bir kemara uygulaması çalıştırarak deneme yapabilirsiniz.
Hata Fiziksel mi yoksa yazılımdan mı olduğu anlaşılabilir.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
makro moduna nerden geçiyorsun? bende direkt manuel odak ayarı var, makro modu diye bi mod bulamadım.

• Beğen
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
makro moduna nerden geçiyorsun? bende direkt manuel odak ayarı var, makro modu diye bi mod bulamadım.

Çekim yaparken ekran üzerindeki ayarlarda seçim yapılabiliyor. Odak ayarında Auto-M-oo şeklinde 3 ayar var. M makro diye biliyorum. Ama dediğin gibi manuel ayarlanıyor o kısım ve netleştirme yapmıyor. Eğer M makro değilse bizde makro çekim yok mu demek oluyor bu?

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Çekim yaparken ekran üzerindeki ayarlarda seçim yapılabiliyor. Odak ayarında Auto-M-oo şeklinde 3 ayar var. M makro diye biliyorum. Ama dediğin gibi manuel ayarlanıyor o kısım ve netleştirme yapmıyor. Eğer M makro değilse bizde makro çekim yok mu demek oluyor bu?
ordaki M makro değil, Manuel ayar. yani en yakından en uzağa olan mesafeyi kendin ayarlıyorsun. auto'dan hemen sonraki nokta Makro dediğimiz en yakın mesafe, oo işaretine en yakın olan M ayarı ise en uzak mesafe. o skalayı net çıkmasını istediğin noktaya göre kendin oynayarak ayarlıyorsun.

• Beğen

Üst Alt