|| Kadın Ve Tesettür

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
|| Kadın Ve Tesettür

• Beğen
Tepkiler: .Murat., FeC!, .Kerasus. ve 1 kişi daha

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
haci simdi seni ozgurluk dusmani ilan edecekler iyi izle bak

bunlar kimsenn umrunda degil arap liderinin esi turkiyede tatile geldi basini acti makyaj yaptirdi dansoze dondu arabistanda imkansiz cunku kadin mecburiyetten kapatiyo orda

biz kendi aile fertlerimizi bilincleendirelim digerleri onemli degil hee eskiden onemsiyodum millete birseyler anlatiyodum artik kimse umursamadigi icin benimde umrumda degil

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:tşk:

Kim demiş avrupa insanı medeni?
Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni!
Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;
Desenize hayvanlar bizden daha medeni!
-Mehmet Akif Ersoy-

• Beğen
Tepkiler: Dede ve StunnerDead
lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
haci simdi seni ozgurluk dusmani ilan edecekler iyi izle bak

bunlar kimsenn umrunda degil arap liderinin esi turkiyede tatile geldi basini acti makyaj yaptirdi dansoze dondu arabistanda imkansiz cunku kadin mecburiyetten kapatiyo orda

biz kendi aile fertlerimizi bilincleendirelim digerleri onemli degil hee eskiden onemsiyodum millete birseyler anlatiyodum artik kimse umursamadigi icin benimde umrumda degil

varsın istedikleri gibi ilan etsinler hoşumuza gitse de gitmese de bunlar bizim hakikatlerimiz kaldı ki bunlar benim sözlerim degil Kuran dan damlayan hakikatler... yaradılış ayıp birşey mi ki Allah kadın olarak yaşatmışsa yaradılışının gereği neyse onu yapmalıdır.

• Beğen
Tepkiler: FeC!
FeC!

FeC!

Üye
Bu yazı, bu başlık, bu ağır ve bir o kadar mükemmel dil.... Çok tanıdık geliyor. :naughty:

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye

varsın istedikleri gibi ilan etsinler hoşumuza gitse de gitmese de bunlar bizim hakikatlerimiz kaldı ki bunlar benim sözlerim degil Kuran dan damlayan hakikatler... yaradılış ayıp birşey mi ki Allah kadın olarak yaşatmışsa yaradılışının gereği neyse onu yapmalıdır.

herkes sınavı gececek diye birsey yok dostum

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
herkes sınavı gececek diye birsey yok dostum

haklısın herkes bu imtihanı geçecek diye birşey yok. ama kendi kabuğumuza çekilmek de olmaz, yarın mahserde Ya Rabbi senin bu kulun tesettürün mahiyetini biliyordu ama bana tebliğ etmedi diye de yakamıza yapışir

• Beğen
Tepkiler: FeC!
.Murat.

.Murat.

Üye
Tüm bu tesettürler türbanlar baş örtüleri vs vs
kadına kısıtlama için değil
ERKEĞİN NEFSİNİ KÖRELTME AMAÇLIDIR ERKEK NEFSİ KADININKİNDEN ÇOK FARKLIDIR
YADA ŞÖYLE DİYEYİM "AŞK KADININ KULAĞINDAN ERKEĞİN GÖZÜNDEN GİRERMİŞ"70 yaşındaki dedem bile açık saçık kadına bakar:D
GÖZÜNDEN GİRERMİŞ DEYİMİ SANIRIM YETERLİ HERŞEYİ ANLATMAK İÇİN
KISACA KADIN KAPALI OLMAK ZORUNDADIR

• Beğen
Tepkiler: Dede
FeC!

FeC!

Üye

haklısın herkes bu imtihanı geçecek diye birşey yok. ama kendi kabuğumuza çekilmek de olmaz, yarın mahserde Ya Rabbi senin bu kulun tesettürün mahiyetini biliyordu ama bana tebliğ etmedi diye de yakamıza yapışir

:alkis:alkis:alkis

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye

biz yine soyleriz kardesim ama bizim gibi savasci bi milletin islama hizmet etmis milletin torunlari bunu yapiyor bu zoruma gidiyor baska birsey degil

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
biz yine soyleriz kardesim ama bizim gibi savasci bi milletin islama hizmet etmis milletin torunlari bunu yapiyor bu zoruma gidiyor baska birsey degil

Biz de bundan muzdaribiz ya.... Hekimoglu Ismail'in deyimi ile eskiden ninelerimiz burunlarını dahi göstermekten haya ederlerdi, hicap ederlerdi. gel gör ki bugün torunları ne halde...

Yazık degil mi Allah aşkına bu vatan kolay mi kuruldu kaç başı örtülü ananın kanı döküldü uğruna şehit oldu...

Biz ise sadece yılın belli bir gününde bunları 1 dk put gibi durmak üzere saygı duruşu (saygısızlık aslında) yapıyoruz..

halbuki ellerimizi semaya kaldırsak ruhlarına bir fatiha okusak onları icin daha iyi degil mi

• Beğen
Tepkiler: Dede ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

Biz de bundan muzdaribiz ya.... Hekimoglu Ismail'in deyimi ile eskiden ninelerimiz burunlarını dahi göstermekten haya ederlerdi, hicap ederlerdi. gel gör ki bugün torunları ne halde...

Yazık degil mi Allah aşkına bu vatan kolay mi kuruldu kaç başı örtülü ananın kanı döküldü uğruna şehit oldu...

Biz ise sadece yılın belli bir gününde bunları 1 dk put gibi durmak üzere saygı duruşu (saygısızlık aslında) yapıyoruz..

halbuki ellerimizi semaya kaldırsak ruhlarına bir fatiha okusak onları icin daha iyi degil mi
Çok haklısın...

.Murat.

.Murat.

Üye
Saygı duruşu başka elleri semaya açıp dua etmek başka
sen o duruştan sonra yine dua,nı et ne farkederki

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Saygı duruşu başka elleri semaya açıp dua etmek başka
sen o duruştan sonra yine dua,nı et ne farkederki
Arkadaşımızın saygı duruşundan kastı manevi bir değerinin olmayışını anlatmaktı.

pelın_

kadın kapalı olmaz zorundadır ? sözü sanki bıraz ağır ollmuş tamam bize dinimiz kapalı olmayı emredıyor. Buna kimse bişey sölemıyor zaten, ama bu bir seçim şimdi bi kaç yazıyı daha okudum yok açık olana bıyolar falan ya hepmı kadınlarda suç bide şu yönden bakın kapalı bı bayanın kocası yanından açık bı kadın geçınce afedersın ö.. gibi bakıyo buna nedemeli?

madem acık sevıyodun almasaydın kapalı bırını yada zorla kapatmasaydın etrafımda okadar aile zoruyla kapanan varki..
ben bile şaşıp kalıyorum şimdi diyceksin sen açıksın görüşün bu yoo yerı gelldığınde herkesten çok dini vecibelerımı yerıne getırırım bunu kımse bılemez BU ALLAH la kul arasındadır
herşey sadece bi türbanla bitmiyor malesef eger onu takıyosan onun gerektirdiği gibi yaşıycaksın ona bakarsanız şimdi bizim burda erkeklerle sohbet etmemız dısarda bı erkekle göz göze gelmemizde günah bunu ben uydurmuyorum kitaplarda hepsi yazıyor

bende kadınları sadece bı başörtünun arkasına saklayıp sen böle olmak zorundasın demek büyük bi bencillikten başka bişey değil

ki günümüzde artık kapalı bayanlara anlam vermıyorum tabı bu genç nesıl benim annem ablalarım ve minumum sülelemdeki butun kadınlar kapalı (yanı türbana karşı değilim) sadece yanlış kullanılmasına ve çıkar amaçlı dinin arkasına saklanan lara karsıyım alın sıze

ayrıca artık tesettür olayı öle abartılı olduki abartılı etekler tüller başörtüsünün şekli degişti acık insandan bile daha ççok dikkat çeker oldular valla ben yüzüme okadar makyaj yapıp çıkmıyorum

neyse umarım yanlış anlaşılmam

sadece etrefınıza ıyı bakın anlıycaksınız

• Beğen
Tepkiler: .Murat.
uğur e

uğur e

Üye
ümmetimin son zamanlarında kadınların başı şu gördüğünüz deve hörgücü gbi olacaktır ve kapandıklarını sanacaklardır fakat onlar şunu bilsınler ki onlar cennetin kokusunu dahi alamazlar...hz.MUHAMMED SAV. Smdi kı bayanlar kızlar ALLAH emrettiği için değl moda ve tarz değişikliği olsun die kapanıyorlar.son bır söz daha islam dininde tesettür yoktur kara çarşaf vardır.

• Beğen
Tepkiler: pelın_

pelın_

moda uğruna kapanan günnümüz gençleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt