KABLOSUZ MOUSE FARE ÖNERİSİ

Sponsorlu Bağlantılar

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
KABLOSUZ MOUSE FARE ÖNERİSİ
s.a arkadaşlar INCA IWM-200RG 2.4GHz Wireless Nano Alıcılı Gri model maouse kullanıyorum artık bozulmaya başladı tıklayınca fazla basmam lazım üstünde ileri geri oynadığımda aşağı gitmesi gerekirken takılıyor yukarıya gidiiyor sayfa yada duruyor

yeni bi kablosuz usb bağlantılı mouse arıyorum ne marka model önerirsiniz 50 tl geçmeyecek şekilde

PALA.

PALA.

Üye
Aynı dertten bende muzdaribim, 10 yıldır kullandığım logitech m505 artık tıklamada sorun çıkartıyor, bunların içindeki buton değiştirilse en az 5 yıl daha gider, imkan bulursam değiştirmeyi düşünüyorum... Sakın gidip de ucuz kullan at traş bıçağı gibi olan mouse almayın.
Zamanında a101 den aldım, içinde pilide vardı. 10 liraya kablosuz, hemde pili var, bu fiyata olamaz dedim, dediğimde oldu. Daha içindeki pil bitmeden 2 hafta kullandım scroll tuşu bozuldu. Demem o ki ucuz ürün almakla parayı sokağa atmak aynı şey. Tavsiyem kalite bişey alın.

Benim markaya olan güvenimden dolayı ucuz bişey ararsanız bunu alın, 80 lira.

Ama sessiz olsun, iyice bişey olsun derseni bunu alın derim, 118 lira.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Aynı dertten bende muzdaribim, 10 yıldır kullandığım logitech m505 artık tıklamada sorun çıkartıyor, bunların içindeki buton değiştirilse en az 5 yıl daha gider, imkan bulursam değiştirmeyi düşünüyorum... Sakın gidip de ucuz kullan at traş bıçağı gibi olan mouse almayın.
Zamanında a101 den aldım, içinde pilide vardı. 10 liraya kablosuz, hemde pili var, bu fiyata olamaz dedim, dediğimde oldu. Daha içindeki pil bitmeden 2 hafta kullandım scroll tuşu bozuldu. Demem o ki ucuz ürün almakla parayı sokağa atmak aynı şey. Tavsiyem kalite bişey alın.

Benim markaya olan güvenimden dolayı ucuz bişey ararsanız bunu alın, 80 lira.

Ama sessiz olsun, iyice bişey olsun derseni bunu alın derim, 118 lira.

yani mouse 50 tlik almayın diyorsunuz mouse nasıl şimdi onu kullanıyorum szin verdikleriniz ile özellikleri arasında farkları varmı daha mı kaliteli 2 verdiğiniz marka modeli

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
yani mouse 50 tlik almayın diyorsunuz mouse nasıl şimdi onu kullanıyorum szin verdikleriniz ile özellikleri arasında farkları varmı daha mı kaliteli 2 verdiğiniz marka modeli
Ben 50 sini 100 ünü bilmem, bahsettiğiniz mousenin de nasıl olduğunu bilmiyorum. Logitech verdiğin paraya değer tek bildiğim bu :)

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Ben 50 sini 100 ünü bilmem, bahsettiğiniz mousenin de nasıl olduğunu bilmiyorum. Logitech verdiğin paraya değer tek bildiğim bu :)

logitech m170 modeli alırsam iyidir değilmi günlük işlerim için yeterli olur mu

• Beğen
Tepkiler: biltek
PALA.

PALA.

Üye
logitech m170 modeli alırsam iyidir değilmi günlük işlerim için yeterli olur mu
Bu giriş seviyesi bir ürün, oyunlarda felan başarılı değildir, beklentiniz yüksek olmasın ama iş görür. Araştırın kafanıza yatarsa alın gitsin.

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Bu giriş seviyesi bir ürün, oyunlarda felan başarılı değildir, beklentiniz yüksek olmasın ama iş görür. Araştırın kafanıza yatarsa alın gitsin.

yok oyun hiç oynamıyorum
Mesaj birleştirildi:

logitech m170 kablosuz mouse siyah modelini aldım

yardımlarınız için teşekkürler .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
yok oyun hiç oynamıyorum
Mesaj birleştirildi:

logitech m170 kablosuz mouse siyah modelini aldım

yardımlarınız için teşekkürler .
Hayırlı olsun :cool
Bunlar tek pil ile çalışır pilin kalitesine ve kullanımınıza göre 6-12 ay gider. Power-B öneriyorum pil olarak.
İçinde 1 adet pil ile gelir, mini USB alıcısıda pilin olduğu yerdedir, alıcıyı bilgisayarınıza takdığınızda normal kullanılır ama denetim masası fare ayarlarından hassasiyet ve hız ayarınıda yapın.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675 ve derya1978
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İncaya Filan Boşa Para Vermeyin Bence .Bende Everest Varda Noluyo Rezalet Pil Desen Çok Tüketiyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Bunlar tek pil ile çalışır pilin kalitesine ve kullanımınıza göre 6-12 ay gider. Power-B öneriyorum pil olarak.
İçinde 1 adet pil ile gelir, mini USB alıcısıda pilin olduğu yerdedir, alıcıyı bilgisayarınıza takdığınızda normal kullanılır ama denetim masası fare ayarlarından hassasiyet ve hız ayarınıda yapın.

fare ayarlarını hiç ayarlamadım bilgisayar alındığı gibi duruyor gelsin mause yardım edersin nasıl ayarlayacağımızı bakalım

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Mesaj birleştirildi:

merhaba sinan yüksel hocam fare geldi taktım gayet güzel

fare ayarlarını nasıl yapalım yardımcı olurmusun ayarlar bu şekilde

• Beğen
Tepkiler: PALA.
enversezen

enversezen

Üye
s.a arkadaşlar INCA IWM-200RG 2.4GHz Wireless Nano Alıcılı Gri model maouse kullanıyorum artık bozulmaya başladı tıklayınca fazla basmam lazım üstünde ileri geri oynadığımda aşağı gitmesi gerekirken takılıyor yukarıya gidiiyor sayfa yada duruyor

yeni bi kablosuz usb bağlantılı mouse arıyorum ne marka model önerirsiniz 50 tl geçmeyecek şekilde
bence hiç pilli modellerle uğraşma hocam en güzeli şarjlı olanlar.

hem pil masrafından da kurtulmuş olursun.

önerim:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi

önerim:

logitech m 170 aldım geldi bile

Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Power-b marka pille Logitech m185 modelini günde 10 saat filan kullandığımda 1 ay dayanıyordu bana. Power-b ile masrafa son.

Edit: Yanlış bilgi vermişim. Logitech m215 modeliymiş. Özür dilerim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve derya1978
PALA.

PALA.

Üye
Evet buradan ayarlıyorsunuz.

Power-b marka pille Logitech m185 modelini günde 10 saat filan kullandığımda 1 ay dayanıyordu bana. Power-b ile masrafa son.
1 ay çok az ortalama 6 ay gider diye düşünüyorum. Bende m505 iki tane pille çalışıyor pil ömrü 15 ay. Bende Power - b kullanıyorum yaklaşık 2 yıl gidiyor.
Mesaj birleştirildi:

Aslında pilin masrafı çok fazla değil, pillerde sevmediğim şey çevreci değil. Yeşili sev doğayı koru diyorum (h)
Benim fare m505 pil iyisinden oluca 1,5-2 yıl gidiyor. İnan onu bile çöpe atmak istemiyorum zararlı.
Merak ettiğim bir mevzu acaba bu şarjlı farelerin batarya ömrü kaç yıl ? Değiştiriliyor mu batarya.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: derya1978 ve Silinen Üye 2626675
Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap

1 ay çok az ortalama 6 ay gider diye düşünüyorum. Bende m505 iki tane pille çalışıyor pil ömrü 15 ay. Bende Power - b kullanıyorum yaklaşık 2 yıl gidiyor.
Demek ki sorun bende. Nasıl kullandıysam artık.
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

Aslında pilin masrafı çok fazla değil, pillerde sevmediğim şey çevreci değil. Yeşili sev doğayı koru diyorum (h)
Benim fare m505 pil iyisinden oluca 1,5-2 yıl gidiyor. İnan onu bile çöpe atmak istemiyorum zararlı.
Merak ettiğim bir mevzu acaba bu şarjlı farelerin batarya ömrü kaç yıl ? Değiştiriliyor mu batarya.
Çöpe atma sizin bim'de pil atık kutusu yok mu?

• Beğen
Tepkiler: derya1978 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Çöpe atma sizin bim'de pil atık kutusu yok mu?
Biriktiriyorum ama atmaya fırsat kalmadan kayboluyor. Ben de bim deki kutulara atılması taraftarıyım. 2 yılda bitince nereye atacapını unutuyor insan :)

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi

işaretçi hızı hızlı mı olması iyi dir

birde çift tıklama ayarını hızlı en yüksek yapıyorum değişmiyor

acaba bilgisayar açık kapamak mı gerekiyor

hem işaretçi hızını artırıp sonra mı çift tıklama yükseltmek lazım

PALA.

PALA.

Üye
@derya1978
İşaretçi hızı sizin hareket ölçünüze kalmış en sona alırsanız ufak hareket ile çok yol alırsınız. Her ayardan sonra uygulaya basın...
Aynı şekilde çift tıklama hızıda sizin seri tıklamanıza kalmış, sağ taraftakş dosya işaretine tıklayıp hızı kendinize göre ayarlayın.
Bunlar size kalmış ayarlar, konforunuza göre ayarlayın. Ben mesela tıklama kilidinide kullanıyorum, sevdiğim bir özellik...

Ayrıca dikkat ettiyseniz siz bu ayarı dokunmatik torchpad için yapıyorsunuz, fare için geçerli değil galiba...
Düğme yapılandırmasından > Aygıtlar > Synaptics yerine Logitech varsa onu seçebilirsiniz yada sade Ps/2.

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
@derya1978
İşaretçi hızı sizin hareket ölçünüze kalmış en sona alırsanız ufak hareket ile çok yol alırsınız. Her ayardan sonra uygulaya basın...
Aynı şekilde çift tıklama hızıda sizin seri tıklamanıza kalmış, sağ taraftakş dosya işaretine tıklayıp hızı kendinize göre ayarlayın.
Bunlar size kalmış ayarlar, konforunuza göre ayarlayın. Ben mesela tıklama kilidinide kullanıyorum, sevdiğim bir özellik...

Ayrıca dikkat ettiyseniz siz bu ayarı dokunmatik torchpad için yapıyorsunuz, fare için geçerli değil galiba...
Düğme yapılandırmasından > Aygıtlar > Synaptics yerine Logitech varsa onu seçebilirsiniz yada sade Ps/2.

Bende diğer işaret aygıtları diye çıkıyor logitech çıkmıyor ayrıca dokunmatik torcpad ayarlanınca diğeri de otomatik o şekilde ayarlanıyor

sadece sağ ve sol ayrı ayar istiyor

Üst Alt