Kablolu interneti USB ile Android'de kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

reaurora

reaurora

Üye
    Konu Sahibi
Kablolu interneti USB ile Android'de kullanma
Telefonda (cihazda) root erişimi olması gerek. Ve bilgisayarda Windows ise Microsoft'un NET.Framework'u yüklü olması lazım.
İlk önce Usb driverları indirip kuruyoruz. Samsung androidler için buradan

Daha sonra Tether programını indirip bilgisayara yüklüyoruz.

Telefonu ayarlar/uygulamalar/gelişim'den usb hata ayıklama moduna alıyoruz
ReserveTethering programını çalıştırıyoruz
Usb kablosunu bilgisayara ve telefona takıyoruz. Tether programında refresh devices'e tıklıyoruz.
Bağlantıyı bulacaktır. Bulmazsa sürücülerde bir sorun var demektir.
Connect e tıklıyoruz. Telefonda USB Tunnel diye bir uygulama superuser izni isteyecek, izin verin :D
Telefonun veri bağlantısı açık omalıdır.

neredeyse tüm uygulamalarda işe yarıyor. Ama takılmalar yaşanabilir,çünkü bende gta3 indirirken bir kaç defa takıldı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: beysehirden, smh60, gonuldostu82 ve 2 diğerleri

dj-61

dj-61

Üye
Android deki interneti pc'ye aktarabiliyorduk froyo dan sonra,
şimdi pc'deki interneti usb kablosu ile androide aktarabileceğiz
Hemen kuruluma geçeyim.
Telefonda (cihazda) root erişimi olması gerek.

Usb kablosunu bilgisayara ve telefona takıyoruz. Tether programında refresh devices'e tıklıyoruz.
Connect e tıklıyoruz. Telefonda USB Tunnel diye bir uygulama superuser izni isteyecek, izin verin :D

neredeyse tüm uygulamalarda işe yarıyor. Ama takılmalar yaşanabilir,çünkü bende gta3 indirirken bir kaç defa takıldı.

dostum bilgi için sağol öncelikle ama bir kac sorum olacak yardımcı olursan cok sevinirim.. şimdi benden android 2.1 var SE x10mini ben bu uygulamayı gecen ararken buldum ve kurdum hem pc de hem telefonda kuru halde.. şimdi ben bunu android telefonu modem olarak kullanmak için biliyordum sen pcdeki interneti androite paylaşmakdan bahsettin sanırım !! şimdi konu şu herşeyi yaptık ama telefon usb modda hanki durumda olmalı yani veri transfer konumu yada şarj olma için bağlantı yaparsak da bağlantı gercekleşirmi , biraz mantıksız ama bazı durumlarda bu da kullanılıyor diye hatırlıyorumda tam bilgi almak istedim .. geniş olarak konuyu acarmısın bu bağlantıyı telefon nasıl sağlar internete nasıl gireceğiz. ben uygulamı acmıştım ama :S ..

----------Eklendi @ 15:27:47 ---------- Yazıldı @ 15:20:36 ----------

bana şu uyarı veriyor telefondaki Tether programı :

USB tether is running.
Please open the Tether app on your computer.
yazyı yani telefon bağlı ve pc uygulamasında programdaki sonuclarda telefon kontrol ediliyor, hala bağlı diye yazılar akıyor yani bu durumda bağlantı var ama telefonda ben internete giremiyorum bunun nedeni nedir?

navti

navti

Üye
güzel konu bravo

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
Android deki interneti pc'ye aktarabiliyorduk froyo dan sonra,
şimdi pc'deki interneti usb kablosu ile androide aktarabileceğiz
Hemen kuruluma geçeyim.
Telefonda (cihazda) root erişimi olması gerek.

güzel olmuş ben bunun yerine vodem kullanmayı tercih ediyorum aslında :D

Braveheart™

Braveheart™

Üye
Güzel konu yararlı olmuş.

Astrosman

Astrosman

Üye
Teşekkürler

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Sağolasın kardeş.

• Beğen
Tepkiler: CV-Aurora
reaurora

reaurora

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu usb hata ayiklama modunda pc'ye baglamak gerekiyor ve telefonda root erisimi olmasi gerek. Android'den pc'ye zaten ayarlar/kablosuz ve ag/baglaniyor/USB baglaniyor'dan aktarabiliyorduk. Bu uygulama ile pc'den aktarabiliyoruz. Ben Galaxy SL I9003'te kendim bagladim. Marketten Talking Tom Cat ve Pirates of Caribbian indirdim. Cepnet kullaniyorum mobil icin,baglanti 80-100 kbps arasi. Bu uygulama ile speedtest'te test ettim 200-300 kbps oluyor. Tabi bu sizin baglantiniza gore degisir.

cokyasar44

cokyasar44

Üye
kARDEŞ HİC AYAR YAPMIYORMUYUN BAĞLANTIYI SAĞLADIK FAKAT İNTERNETE GİRME OLMUYOR.ACİL YARDIMM...

panda123

Üye
aynen bende yaptım ayarları internet gelmiyor

cokyasar44

cokyasar44

Üye
Arkadaşlar ben sonunda girdim.ayarları yapıp bağlantı kurduktan sonra programdayken menü tuşuna basıp start serviced tıklıyoruz.ozaman internete giriyor.selamlar...

reaurora

reaurora

Üye
    Konu Sahibi
programı açın,usb'yi bağlayın,programda refresh devices'a tılayın. Cihazı görürse connect'e basın,telefona usb tunnel programı yüklenecek ve superuser izni isteyecek. İzni verdiktrn sonra android reverze tethering programında Debug'a bakın orada bağlantı bilgileri yer alıyor

panda123

Üye
kardes ben system error.No root dio nasıl yapcez bunu

ENGİN55

Üye
başka bir şey araştırırken denk geldim yaptım yaptım çok güzel program teşekkürler

uluenis3

uluenis3

Üye
Herşey bir kenera gerçekten süper bir konu bağlantı hızı wi-fi den daha hızlı olduğu için bir alternatif benim için

• Beğen
Tepkiler: CV-Aurora

panda123

Üye
ya özgür kardes root yapıom ama olmuo yada ben yaptım sanıom bana özel mesaj atıp yardım edermisin kardes

calypso16

calypso16

Üye
teşekkürler ilk açılışta bağlandım hız süper oldu

reaurora

reaurora

Üye
    Konu Sahibi
bu uygulama telefondaki rom ve root'a göre değişiyormuş. cihazım galaxy sl i9003. gingerbread romunda hiç bağlanmadı bile. sonra XXKB3 froyo romu kurdum ve superoneclick 2.3.3 ile root açtırdım. şu an herşeyde çalışıyor. Google play,opera mobile vs. ve oyunlarda. modern combat 3 1.1.0 sd indiriyorum şu an. süper hızlı :D

Cash33

Cash33

Üye
galaxy tab 2.2 froyo ile bu işlem oluyor mu yoksa 2.3'e mi yükseltmem gerekiyor

Üst Alt