Kabızlık Nasıl Önlenir


Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çocuklarda kabızlığı önlemek için bebek ve çocukların düzenli ve bol miktarda su içmesine dikkat edilmelidir. Lif bakımından zengin gıdalar ile çocuklar beslenmeli ve bilhassa da çorba tarzı hafif sulu yiyecekler tüketmelerine özen gösterilmelidir. Kabızlık aynı zamanda abur cubur tüketiminden de meydana geldiği için, çocuklarınızı bu tür hazır gıdalardan uzak tutmalısınız.

Erik ve meyve kompostoları çocuklar kabızlığı önlemek için birebirdir. Çocukların bağırsaklarının iyi çalışması için düzenli olarak tuvalete gitmelerine dikkat etmek gerekiyor. Kabızlık eğer şişlik, iştah kaybı, ateş, kusma, dışkıda kan, cilt döküntüleri gibi problemlerle birlikte görülüyor ise, zaman kaybetmeden uzman bir hekime gitmekte yarar var.
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt