Jelly Bean %10 Kullanım Oranını Aştı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Jelly Bean %10 Kullanım Oranını Aştı
Nexus 7 ile hayatımıza giren Android 4.1 Jelly Bean, devamında Nexus 4 ile Android 4.2 sürümüne güncellenmişti. Beraberinde birçok yeniliği getiren Android 4.2 halihazırda sadece Nexus modellerinde kullanılabilir durumda.Haziran döneminde gerçekleşen Google Geliştiriciler Konferansı’nda resmiyet kazanan Jelly Bean için üreticiler amiral gemilerinde güncellemeyi yayınlamaya geçtiğimiz dönem başladı.

Sistemin altı aylık bir sürede %10 barajını aştığını görüyoruz. Holo arabiriminin kullanılmaya başlandığı ilk versiyon olan ICS ise gelişimini sürdürerek %29 seviyelerine ulaştı. Karşımıza çıkan yeni ürünlerin büyük bölümünün ilk olarak ICS tarafından çalıştırılıyor olması bu oranda kayda değer bir artış sağlamıştır.
Android 2.3 Gingerbread ise uzun süredir devam eden liderliğini pazar kaybına rağmen sürdürüyor. Sistemin kullanım oranı ilk defa %50 seviyesinin altına düştü. Jelly Bean ve ICS’deki artış dikkate alındığında içerisinde bulunduğumuz yılda kullanım oranının büyük oranda düşeceğini söyleyebiliriz. Yalnız şu duru hatırlatmakta yarar var; iki yılını dolduran Gingerbread için bu oranın bile fazla olduğunu söyleyebiliriz. Oranın bu denli yüksek olmasında tabi ki giriş seviyesi telefonların kullanıcılar tarafından yoğun talep görmesine bağlayabiliriz.

Tabletler için geliştirilen Honeycomb’un ise kullanım oranında değişim pek gözlenmedi. Froyo %9 oran ile dikkat çekerken daha düşük versiyonlar olan Eclair ve Donut ise artık tarih sahnesinden kaybolmak üzere diyebiliriz.Bir süre önce Google çalışanı tarafından da doğrulanan Key Lime Pie, mayıs döneminde karşımıza çıkacak. Yine ilk olarak Nexus modellerinde kullanılacak sistemin resmiyet kazanmasına kadar kullanım oranlarının nasıl bir değişme göstereceğini göreceğiz.

Edit:İlk haber paylaşımımdır hata varsa affola :D

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
çok duygulandım somuru:

Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
Ne yani bu ? O değilde sitenin teknik sorunları ile kim ilgileniyor. Bi satır aşağı inemiyoruz. Windows 8 Internet Explorer 10. 2 aydır düzeltmediler. :/

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Ne yani bu ? O değilde sitenin teknik sorunları ile kim ilgileniyor. Bi satır aşağı inemiyoruz. Windows 8 Internet Explorer 10. 2 aydır düzeltmediler. :/
Ne demek ne yani bu? Jelly Bean dünya kullanım oranı %10 u aştı demek neresini anlamadın?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
şaka bir yada biz de (i9070 advance) geçtik ya bu sürüme gerçekten de çok güzel harika bir yazılım bütün android kullanıcıların bu yazılımı alması dileğimle...

Symbianize

Symbianize

Üye
Zamanla oturur

seytan_avcisi

seytan_avcisi

Üye
türkiyede kesin gb yüzde 90 falandır çünkü herkes ace gio falan alıyo romda yüklemiyolar :D

Kerim.

Kerim.

Üye
Froyo kullananlarin icinde bende varim:D

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Girişteki N harfi Büyük Olması Dikkat Çektiriyor Ve Okutturmaya Yarıyor:D +:tşk: Lime Pie Vs Jailbrek (İos 6) Yakında Belli Olur :)

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Girişteki N harfi Büyük Olması Dikkat Çektiriyor Ve Okutturmaya Yarıyor:D +:tşk: Lime Pie Vs Jailbrek (İos 6) Yakında Belli Olur :)
Bu kendi yazım değil ama orjinali epey bozuk yazılmıştı :D ben tekrar yazıyı topladım sanırım iyi olmuş :D

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ne İyisi Mükemmel Ötesi (Uzay Ötesi)Daldım Gittim Yavv:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt