İzmir'de asker aileleri üzerinden vurgun

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
spy ghost

spy ghost

Üye
    Konu Sahibi
İzmir'de asker aileleri üzerinden vurgun
Asker İddialar üzerine belediye, müfettiş görevlendirerek soruşturma başlattı ve ilgili hesapları incelemeye aldı.Belediyeden yardım aldığı görülen ailelerle ilgili olarak geriye dönük yapılan araştırmada, 62 bin liralık açık belirlendi.Akıl almaz skandal, belediyenin, yardım aldıkları ileri sürülen ailelere yönelik anket yapmasıyla ortaya çıktı. Ailelerin önemli bir bölümü, "Aldığınız maaştan memnun musunuz?" sorusuna, "Aylardır para almıyoruz." cevabı verince paraların iç edildiği belirlendi. İddialar üzerine belediye, müfettiş görevlendirerek soruşturma başlattı ve ilgili hesapları incelemeye aldı.İddialar üzerine Belediye Mali İşler Bölümü Gelir Birimi'nde çalışan iki kişi açığa alınırken savcılığa da suç duyurusunda bulunuldu. İddiaların doğru olduğu belirlendikten sonra sorumluları görevden uzaklaştırarak suç duyurusunda bulunduklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Yargı sürecinin ardından, ödeme yapılmadığı tespit edilen ailelere paraları verilecek." diye konuştu.Olayın mağdurlarından asker babası Ç.U. ise, "20 gün önce eşime, yardım alıp almadığımızı sormuşlar, almadığımızı söylemiş. Belediyeye çağırıp gösterdikleri imzanın eşime ait olup olmadığını sormuşlar. O da kendisine ait olmadığını söylemiş. Oğlum askerliğini yaparken her ay birileri, imzamızı taklit ederek bizim yerimize maaş almış." şeklinde konuştu. Maddî durumu iyi olmayan asker ailelerine yardım amacıyla Bayraklı Belediyesi, 2011 yılında 650 bin TL bütçe ayırdı. Bayraklı'da ikamet eden 750 aile yardımdan faydalanmak için müracaat ederken 480 ailenin talebi kabul edildi. Yardımdan faydalanmak isteyen 200 ailenin talebi reddedilirken 70 ailenin başvurusunun da değerlendirme aşamasında olduğu öğrenildi.
KAYNAK:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...