İthal anguslar Kocaeli'ni birbirine kattı

 • 27 Ekim 2010
 • 337 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Düşen sığırlar, D-100 karayolunda karışıklığa neden oldu. TIR'ın çarptığı bir sığır, mundar olmaması için kesildi. Bir sığır da köftecinin camını kırarak içeri girdi.
  Türkiye'deki et fiyatlarını düşürmek için EBK tarafından Avusturalya'dan getirilen 4 bin 800 kasaplık angus cinsi sığır, Sakarya ve Bursa'daki kesimhanelere bu sabah kamyonlarla götürülmeye başlandı. Akşam saatlerinde, limandan sığırları yükleyen bir kamyonun D-100'de gittiği sırada arka kapağı açıldı. Aşağı atlayan 6 sığır, trafiği birbirine kattı. Hayvanları geç farkeden TIR, bir sığıra çarptı. Vatandaşlar, sığırın mundar olmaması için hayvanı yol üzerinde kesti.
  Diğer sığırlar da D-100'de ilerlemeye devam etti. Polis ekipleri trafiği keserek hayvanları limana doğru yönlendirmeye çalıştı. Hayvanı durdurmaya çalışan bir kişi ise sığırın boynuzlarından zor kurtuldu. Olayda bir kişi de başından yaralandı.
  Polis ve vatandaşların peşine düşmesi sonucu bir tosun, yol kenarındaki köfteci dükkanına girdi. Camı kırıp içeri giren tosun, mutfak bölümüne girince burada sıkışıp dışarı çıkamadı. Daha sonra gelen görevliler, tabanca ile ateş ederek tosunu uyuşturmaya çalıştı. Vatandaşlar kapıda olup bitenleri izledi. Köfteci dükkanında sıkışan tosunu bırakan görevliler, D-100 de ilerleyen başkan bir tosunun peşine düştü. Görevli bir kişi, sığırın peşine düşünce sığırın attığı tekmeden kılpayı kurtuldu. Buna rağmen görevli, tosunun peşine düşmeye devam etti. Tekrar yolda trafik içine giren tosunu görevli kuyruğundan tutarak yere düşürdü. Daha sonra gelen vatandaşların yardımı ile tosun yerde yakalandı.
  Sığırlar, ancak 5 saat süren kovalamaca sonucu yakalanabildi.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 05:20