İşte ölmeden önceki son görüntüsü

Sponsorlu Bağlantılar

 • 16 Nisan 2011
 • 442 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 16 Nisan 2011 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Filistin yanlısı İtalyan aktivist ölü bulundu

  Hamas İçişleri Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada Gazze’de kaçırılan İtalyan aktivist ve gazeteci Vittorio Arrigoni’nin ölü bulunduğunu duyurdu. Arrigoni'nin öldürülmeden önce çekilen videosu YouTube'da yayımlandı.

  Açıklamada, polisin yapılan soruşturma kapsamında 36 yaşındaki aktivistin tutulduğu yeri tespit ettiği ancak bu adrese gittiklerinde Arrigoni’yi ölü bulduğu ifade edildi. Otopside Arrigoni’nin polisin baskınından saatler önce ölmüş olduğu ortaya çıktı.

  Arrrigoni ölmeden birkaç saat önce, YouTube’da bir videosunun yayımlandı. Söz konusu videoda, Arrigoni’nin gözleri bağlı, yanağında darp izine benzeyen bir kızarıklık var ve elleri arkasında bağlanmış durumda.

  Görüntüde yer alan Arapça altyazıda, Hamas’ın daha önce tutukladığı Heşam El Saeddni’yi Perşembe günü gece saat 23.00’a kadar serbest bırakmaması halinde Arrigoni’nin öldürüleceği tehdidinde bulunuluyor.

  Videodaki altyazılarda ayrıca, İtalya için, “silahları hala Müslüman topraklarda bulunan kafir ülke” tanımı geçiyor.

  Arrigoni’nin bağlı olduğu Uluslararası Dayanışma Hareketi’nden Alfredo Tradardi, İtalyan aktivisti öldürenlerin El Kaide’den ilham alan bir militan örgüt olabileceğini ifade etti.

  Arrigoni’nin Filistin mücadelesinde neredeyse 10 yıldır yer aldığı ve son iki yıldan bu yana Uluslararası Dayanışma Hareketi’nde görev yaptığı belirtildi.

  http://www.youtube.com/watch?v=_5ubt_Mvhgk

  Hürriyet
   


  Yazan: zaza

  Sponsorlu Bağlantılar
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/07/2019 - 01:49