İşte geleceğin TVsi...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
İşte geleceğin TVsi...
İşte geleceğin TV'si...

Televizyonda seyrettiğiniz futbol maçının 3 boyutlu olduğunu ve hatta stadyumdakilere dokunabildiğinizi, stadyumun kokusunu teneffüs edebildiğinizi düşünün... Japonlar, bu hayali 2020 yılına kadar hayata geçirmeyi planlıyor.
Hükümeti, akademi ve teknoloji şirketlerini bir araya getirecek bu büyük projenin gerçekleşmesi halinde, ekrandaki 3 boyutlu objelere dokunma hissi duyulabilecek ve hatta programdaki ortamın ''kokusu teneffüs edilebilecek''...
Japonya İletişim Bakanlığı araştırma ve geliştirme müdürü Yoşiaki Takeuçi, dünyanın çeşitli yerlerinde araştırma enstitüleriyle şirketlerin 3 boyutlu televizyon konusunda bazı gelişmeler sağlamalarına karşın, dokunma ve koku hissini yaratan teknolojiyi geliştirmenin bilim adamlarını daha zorlayıcı bir mesele olduğunu söyledi.
Araştırmacıların, dokunma hissi teknolojisini geliştirmek için ultrason, elektriksel uyarma ve rüzgar basıncı üzerinde durdukları belirtiliyor.
Bu tür televizyon, hayata geçmesi halinde birçok amaçla kullanılabilecek. Örneğin alışveriş programlarında sipariş vermeden önce satın alınılacak mala ''dokunularak'' kalitesi hakkında fikir sahibi olunabilecek.
Geleceğin televizyonunun, Japonya'nın, bilginin dil ve bölge sınırlaması olmaksızın kolayca paylaşılabildiği ''evrensel iletişimi'' geliştirme hedefinin bir parçası olduğu belirtildi.

CooL'n'Quiet

Üye
hoca dokunmak,koklamak mı dedin :wacko: :wacko: valla onu bilmemde yıl 2050 olur bu TV artık her evde olursa reyting kralı Fashion TV olur :PP

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Süper olur be.. :bravoo:

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
japonlar bu, herşeyi yapar !

CooL'n'Quiet

Üye
düşünsene abi MTV de beyonceye dokunabilecem !!!! napıp edip alcmalıyım bu TVyi evi bile satarım :lol2: :lol2:

slayer

Üye
Originally posted by ardadoganer@Aug 19 2005, 06:16 PM
düşünsene abi MTV de beyonceye dokunabilecem !!!! napıp edip alcmalıyım bu TVyi evi bile satarım :lol2: :lol2:
[post=138434]Quoted post[/post]​
:lol2: :lol2: :lol2:
----------
ama iyi atmışlar...

Legend_Come_Back

Üye
Originally posted by ardadoganer@Aug 19 2005, 06:11 PM
hoca dokunmak,koklamak mı dedin :wacko: :wacko: valla onu bilmemde yıl 2050 olur bu TV artık her evde olursa reyting kralı Fashion TV olur :PP
[post=138422]Quoted post[/post]​

:lol2: :lol2:

buyuleyici_kiz

Üye
Pekiyi Zeki Mürende bizi görecekmi? (Vizyonteleden alıntıdır)

Legend_Come_Back

Üye
Originally posted by joker_bgli@Aug 19 2005, 08:53 PM
Pekiyi bülent ersoyda bizi görecekmi? (Vizyonteleden alıntıdır)
[post=138622]Quoted post[/post]​

filmi hatırlattın valla :lol2:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
O Zeki Müren'de bizi görecek mi olacaktı.. ;)

ringwraith

Üye
müthiş olur valla

buyuleyici_kiz

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Aug 19 2005, 10:04 PM
O Zeki Müren'de bizi görecek mi olacaktı.. ;)
[post=138696]Quoted post[/post]​
Aklımda bülent ersoy kalmış ama şimdi senin dediğinin doğru olduğunu hatırladım. Ne hikmetse :ah: Neyse senimi kırcaz zeki müren yaparız...

ibonline

ibonline

Üye
bunlar yapılana kadar ben ölürüm yada kıyamet kopar gerçi Allah (c.c) daha iyi bilir Takdir onundur.O dilemedikçe hiçbirsey olmaz!

Caine

Caine

Üye
Originally posted by ibonline@Aug 20 2005, 12:38 AM
bunlar yapılana kadar ben ölürüm yada kıyamet kopar gerçi Allah (c.c) daha iyi bilir Takdir onundur.O dilemedikçe hiçbirsey olmaz!
[post=138922]Quoted post[/post]​

abicim senin bu sorulara cevap verişin ve bakış açın beni öldürüyor beee :artı:
kız olsam kesin sana aşık olurdum :D ama şansını kaybettin :lol2:

o tv nerde biz nerde pehhhhhhhhh

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Harika olur.

eeANTi

eeANTi

Üye
peki onlarda bize dokuna bilecek mi? muhahahaa :P

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...